Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali…
2022-01-20, 09:08 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu
- U nas sytuacja nie jest taka zła. Nie odważyłbym się powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest taka zła - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
Do ubiegłego tygodnia spadało obłożenie łóżek covidowych. W tej chwili z 900 łóżek zajętych jest około 350. Zajętych jest 30% respiratorów.
Wczoraj (19.01) w kraju odnotowano 30 tys. nowych przypadków covid-19, dzień wcześniej było ich 16 tys.
Na Opolszczyźnie również odnotowano blisko dwukrotny wzrost zakażeń dzień po dniu. 18.01 było około 300 przypadków, dzień później około 600.

- Obawiam się, że mamy już Omikrona w województwie. Obecnie stwierdzonych jest 7 przypadków. Liderem zakażeń jest województwo śląskie, a w poprzednich falach było tak, że tydzień lub dwa tygodnie później było to już województwo opolskie.

Wojewoda opolski zapowiedział, że jest plan zwiększenia liczby łóżek w regionie o kolejne 250. 150 miejsc dla chorych na covid będzie uruchomionych w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, pozostałe w szpitalu w Prudniku i Głubczycach.

- Kłaniam się nisko wszystkim, którzy walczą z koronawirusem: lekarzom, pielęgniarkom, asystentom. Wykonujecie wspaniałą pracę, bardzo wam za to dziękuję. Chciałbym bardzo, żeby ta 5. fala nie dotknęła nas tak bardzo. Tylko dzięki państwu możemy stawić czoło epidemii, bo łóżka same nie leczą - podkreślił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Minister zdrowia ogłosił, że administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną.
- Ukaże się rozporządzenie, zobaczymy jakie szczegóły się tam znajdą. Jako urząd wojewódzki już się przygotowujemy, organizujemy szkolenia, przypomnienie zasad z korzystania z komunikatorów grupowych, składania elektronicznego podpisu, przygotowujemy sprzęt, czyli laptopy - mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

W weekend w regionie odbędzie się kolejna akcja promująca szczepienia. Ponownie włączają się w nią siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSy.

- W sobotę, w trzech centrach handlowych: Karolinka, Solaris i Turawa Park od godz 11-tej do 18- tej. Będziemy rozdawać też gadżety klubu sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - powiedział gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy wojewoda zapowiedział wizytę wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbary Sochy. Przyjedzie ona do Nysy.

Zobacz także

2022-05-20, godz. 10:37 Dr Tomasz Pawłuszko o tym gdzie jesteśmy w 86 dniu wojny na Ukrainie » więcej 2022-05-19, godz. 09:18 Wojewoda Sławomir Kłosowski o wnioskach po III Kongresie demograficznym w Opolu Gościem porannej rozmowy był wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, którego pytaliśmy jakie wnioski i jakich narzędzi potrzeba, by zwalczać negatywne trendy… » więcej 2022-05-18, godz. 08:48 Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią - Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą… » więcej 2022-05-17, godz. 10:13 Tomasz Gabor o tym, dlaczego jego zdaniem prezydent Wiśniewski powinien odejść z urzędu Gościem porannej rozmowy był dzisiaj Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego, który od kilku dni mocno krytykuje prezydenta Opola i jego podwładnych… » więcej 2022-05-16, godz. 09:30 Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Ni… Anna Wawrzyszko o: - nadużyciach w nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości - braku dobrej woli ze strony niemieckiej co do uregulowania nauczania… » więcej 2022-05-15, godz. 09:00 Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy - To zupełnie nowa propozycja. Jesteśmy na etapie podpisania porozumienia między Ministerstwem Funduszy a Ministerstwem Rolnictwa. Ze środków UE finansowane… » więcej 2022-05-14, godz. 09:08 Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów Studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują dzisiaj dwa wydarzenia. To "Zdrowie… » więcej 2022-05-12, godz. 13:02 Aleksandra Starczewska-Wojnar: W Noc Muzeów pokażemy min. Księgę Głubczycką, to księga praw miejskich pisana na… Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu o: - Zbiorach jakie Archiwum Państwowe pokaże w czasie Nocy Muzeów - Atrakcjach dla dzieci -… » więcej 2022-05-12, godz. 08:37 Tomasz Witkowski: Mamy ponad 22 tys. uchodźców z Ukrainy w województwie. Opiekują się nimi organizacje pozarządowe… Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski o: - Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek - Aktualnej sytuacji uchodźców w regionie i kierowanej do nich pomocy - Sześciu… » więcej 2022-05-11, godz. 09:49 Wojciech Trębacz: Większość władz uznała, że swoją "robotę" wykonała. Natomiast była reakcja społeczna Wojciech Trębacz naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o: - tym co powstało… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »