Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-20, 19:45 Autor: Witold Wośtak

Violetta Porowska w Radiu Opole: premier bronił w europarlamencie Polski i naszych racji, a Unia próbuje wchodzić z butami w polskie prawodawstwo

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Parlament Europejski [Fot.Marcin Skomudek]
Parlament Europejski [Fot.Marcin Skomudek]
"To było mocne, logiczne i kompetentne przemówienie". Tak Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oceniła w Popołudniowej Loży Radiowej wczorajszy udział premiera Mateusza Morawieckiego w debacie Parlamentu Europejskiego na temat Polski.
Główną przyczyną był wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego o nadrzędności polskiej ustawy zasadniczej na prawem unijnym. Szefowa opolskich struktur PiS uważa, że premier bronił Polski oraz naszych racji.

- Przemówienie było naprawdę mocne - przekonuje. - Ono zawierało informacje nie tylko o tym, jak stoi prawo Unii Europejskiej, a okazało się, że to nie jest oczywiste dla wielu. Trzeba naprawdę tłumaczyć to europarlamentarzystom z innych krajów. Później okazało się, że to dla nich bez znaczenia, bo oni mają swoje pojęcie Unii Europejskiej.

Zdaniem Porowskiej, do przedstawicieli 21 unijnych krajów nie przemawiają argumenty, a każdy Polak powinien wczoraj poczuć się obrażony.

- To wchodzenie z butami w polskie prawodawstwo i protekcjonalne uznawanie, że przedstawiciel Francji czy Holandii może dawać sobie prawo do mówienia o organizowaniu systemu prawnego w Polsce. Ja nie wychodzę na arenę międzynarodową, mówiąc, że na przykład w Holandii powinien być taki czy inny system prawny.

Posłanka PiS uważa, że cała dyskusja i tak musi zakończyć się porozumieniem, chociażby ze względu na powiązania gospodarcze krajów unijnych.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2

Wiadomości z regionu

2022-06-26, godz. 21:09 Placki ziemniaczane królują w Żędowicach i od kilku lat mają swoje święto Placki ziemniaczane to przysmak dzieciństwa nie tylko mieszkańców Żędowic w gminie Zawadzkie. Ale to tam od ośmiu lat organizowane jest Święto Żędowickiego… » więcej 2022-06-26, godz. 21:04 Opole: pożar podkładów kolejowych przy ul. Armii Krajowej 6 zastępów straży pożarnej walczy z ogniem przy ul. Armii Krajowej w stolicy regionu. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu palą się podkłady… » więcej 2022-06-26, godz. 20:30 Rewitalizacja rynku w Ujeździe zakończona. Plac uroczyście oddano do użytku Uroczystym polonezem i przecięciem wstęgi dokonano oficjalnego otwarcia zrewitalizowanego rynku w Ujeździe. Jego remont rozpoczął się w grudniu 2020 roku… » więcej 2022-06-26, godz. 19:40 Nysa: ruszył remont ul. 11 listopada. Prace potrwają do końca wakacji Rozpoczął się remont ulicy 11 listopada w Nysie. To jedna z ważniejszych arterii miasta, w pobliżu której znajdują się m.in. osiedle mieszkaniowe czy szkoła… » więcej 2022-06-26, godz. 19:00 Nysa wybierze perły architektoniczne. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu ''Perły Nysy'' Nysa ponownie wybierze najciekawsze budynki po rewitalizacji. Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji konkursu ’’Perły Nysy’’, w którym wybierane są najpiękniejsze… » więcej 2022-06-26, godz. 17:20 Dzień Małego Strażaka w Boguszycach ma zachęcać najmłodszych do wstąpienia w szeregi druhów Tor strażacki dla dzieci, pokazy sprzętu i ratownictwa oraz domowe wypieki. Tak wygląda Dzień Małego Strażaka organizowany przez OSP Źlinice-Boguszyce… » więcej 2022-06-26, godz. 17:15 Seniorzy mile widziani. Namysłowskie PCPR zachęca do korzystania z Dziennego Domu Senior+ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Namysłowie zachęca seniorów do udziału w zajęciach proponowanych przez Dzienny Dom Pobytu Senior +. W zajęciach aktywizujących… » więcej 2022-06-26, godz. 16:11 Autostrada A4 w kierunku Katowic zablokowana. Zderzyło się aż 5 samochodów Dziś (26.06) ok. godz. 15:30 na 278 kilometrze autostrady A4, na nitce w kierunku Katowic, zderzyło się aż 5 samochodów osobowych. Karambol miał miejsce… » więcej 2022-06-26, godz. 15:35 Opole: w poniedziałek całe miasto bez ciepłej wody. ECO będzie modernizować instalację Całe Opole bez ciepłej wody. Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA informuje, że w związku z modernizacją węzła rozdziału sieci ciepłowniczej w poniedziałek… » więcej 2022-06-26, godz. 14:25 Wyciek gazu na klatce schodowej bloku w Opolu. Ewakuacja mieszkańców nie była konieczna 5 zastępów straży pożarnej interweniowało dziś (26.06) w Opolu przy ul. Szymona Koszyka. Przed godz. 13:00 w jednym z bloków na klatce schodowej doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »