Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-18, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Kukiz chce debatować z Tuskiem. "Jestem ostatnim platformiarzem walczącym o jego rzekome idee sprzed lat"

Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz deklaruje chęć debatowania z Donaldem Tuskiem. Chodzi o spekulacje na temat spotkania Tuska z Jarosławem Kaczyńskim.
Opolski poseł odniósł się w dzisiejszej (18.10) Loży Radiowej do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który zapytany o możliwość debaty z Tuskiem odpowiedział, że najpierw lider Platformy Obywatelskiej musiałby go przeprosić. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego zrobił to w mediach społecznościowych i poprosił o wskazanie miejsca oraz daty spotkania.

- Czy sam powrót Tuska to powód do debaty? To był bezczelny wpis z jego strony i chętnie ja spotkałbym się z nim na debacie - zapewnia Kukiz.

- Chciałbym przedstawić mu siebie jako ostatniego platformiarza, który walczy o wszystkie idee, które on obiecywał. Przypomnę 4xTAK, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze, likwidacja Senatu czy zmniejszenie liczby posłów o połowę. Był jeszcze program 3x15, czyli po 15 procent podatek PIT, CIT i VAT. Przeraża mnie, że ludzie mają tak krótką pamięć.

Kukiz określa sentyment do rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego jako objawy dewiacji.

- Pamiętam doskonale rozmowy u Sowy, stacje benzynowe, podwyżki oraz totalne zawłaszczenie państwa przez salony i tak zwane elity. Po prostu szkoda gadać.

Paweł Kukiz dodaje, że współpraca z PiS przebiega według ustalonych zasad. Sejm uchwalił kilka ustaw autorstwa Kukiz'15, między innymi ustawę antykorupcyjną, która teraz czeka na podpis prezydenta, a do tego ustawę o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Z kolei projekt ustawy o sędziach pokoju powinien znaleźć się w Sejmie przed końcem października.
Paweł Kukiz 1
Paweł Kukiz 2

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »