Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-10-11, 17:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie

Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Na zamku w Niemodlinie doceniono opolskie kobiety, które udzielają się społecznie [fot. UMWO]
Działają i pomagają lokalnej społeczności od wielu lat, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Dzisiaj (11.10) na zamku w Niemodlinie przedstawiciele urzędu marszałkowskiego docenili takie właśnie kobiety. A to wszystko w ramach spotkania pod hasłem "Opolskie kobiety Unii Europejskiej".
- Te panie są przykładem tego, że można pogodzić życie zawodowe z życiem rodzinnym - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Można przy tym służyć innym ludziom i to jest coś, co stworzyliśmy kilka lat temu. Jako pierwszy był projekt "Opolska mama ma moc", później pokazaliśmy kobiety XXI wieku. Jak my je postrzegamy, ale też same panie pokazały, jak postrzegają kobietę nowoczesną. Wśród nas są też ambasadorki Unii Europejskiej, które zostały powołane na zamku w Mosznej.

- Takie spotkania są bardzo ważne dla kobiet, ponieważ tutaj, my wszystkie łączymy się ze sobą, rozmawiamy - dodaje Irena Pordzik, konsul honorowy Ukrainy w Opolu.

- Wymieniamy się doświadczeniami i wspieramy nawzajem, a to wszystko daje nam siłę i energię do tworzenia jeszcze większych dzieł. To jest bardzo ważne, aby spotkać się w tak licznym gronie.

Podczas spotkania wręczone zostały także wyróżnienia. Wśród nich są między innymi: Katarzyna Paszula, dyrektor ośrodka kultury w Niemodlinie , Edyta Kapuścinska , kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemodlinie i Barbara Szatkowska, dyrektor przedszkola „Bajka” w Niemodlinie.
Andrzej Buła
Irena Pordzik

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej 2022-08-12, godz. 14:16 Inspekcja pracy prowadzi kontrolę po śmierci 17-letniego pracownika na budowie w Kadłubcu Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu rozpoczął kontrolę w firmie budowlanej po śmierci 17-latka w Kadłubcu (powiat strzelecki). » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »