Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-24, 17:36 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Jolanta Kwaśniewska była gościem spotkania "Opolskie kobiety"

Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Piotr Wrona]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Piotr Wrona]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Piotr Wrona]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Piotr Wrona]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Jolanta Kwaśniewska gościem spotkania "Opolskie kobiety" [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
O trudnej roli kobiet w społeczeństwie i fundacji "Porozumienie bez barier" była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska opowiadała w Opolu. W spotkaniu "Opolskie kobiety" wzięły udział przedstawicielki samorządów, kół gospodyń wiejskich i lokalnych instytucji. Zorganizowano je w Filharmonii Opolskiej w ramach inicjatywy "Opolska Mama Ma Moc".
- Trzeba przypominać kobietom, że w nich jest siła, że są wspaniałe i mogą wszystko - mówi Jolanta Kwaśniewska. - Może czasem kobiety tego nie czują, czasem wydaje im się, że są zbyt słabe, czasem nie potrafią w odpowiedni sposób zaakcentować tego, co jest w nich prawdziwie wielkie. Bo często jest w nas taka powściągliwość, że może koleżanka, albo bardziej kolega, jeśli chodzi o dowodzenie, to zwykle fajnie, jak nad nami jest jakiś szef, prezes. A przecież w kobietach jest ogromna siła.

- Kobiety są dużą wartością naszego regionu - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego. - Opolskie kobiety to nie tylko "Opolska Mama Ma Moc", ale to opolska przedsiębiorczość, to zaangażowanie w wiele spraw społecznych. Pani Jolanta Kwaśniewska to nie tylko żona byłego prezydenta RP, ale również założycielka fundacji "Porozumienie bez barier". Jej głównym sztandarowym zadaniem było oswajanie starości. To bardzo ważne, abyśmy również w naszych działaniach myśleli o wszystkich, którzy są członkami naszej wspólnoty lokalnej.

- Mnie w samorządzie osobiście też bardzo pomaga wsparcie kobiet, czerpanie z ich inspiracji, z rozmów z nimi, ze spotkań. Ale też rozmawianie o różnych problemach, które nas dotykają nie tylko na szczeblu zawodowym - dodaje Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicki.

Fundacja "Porozumienie bez barier" Jolanty Kwaśniewskiej powstała w 1997 roku. Wśród realizowanych programów są także te dotyczące dziecięcej onkologii czy tworzenia mieszkań chronionych.
Jolanta Kwaśniewska
Zuzanna Donath-Kasiura, Sabina Gorzkulla

Kultura i rozrywka

2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej 2022-07-02, godz. 11:45 Domy kultury mogą aplikować o pieniądze z NCK. Tym razem chodzi o cyfryzację Nawet 200 tysięcy złotych mogą otrzymać samorządowe domy kultury, centra sztuki czy biblioteki z Narodowego Centrum Kultury. Ruszył drugi konkurs grantowy… » więcej 2022-07-02, godz. 08:25 Zespół Pieśni i Tańca Opole obchodził swoje 70. urodziny [ZDJĘCIA] Koncertem w Amfiteatrze Opolskim Zespół Pieśni i Tańca Opole uczcił swoje 70-lecie. Mieliśmy okazję zobaczyć tańce z różnych stron Polski w wykonaniu… » więcej 2022-07-01, godz. 16:00 Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zakończył sezon artystyczny Sezon artystyczny 2021/2022 w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu był bardzo intensywny. Teatr otworzył się we wrześniu ubiegłego roku dla publiczności… » więcej 2022-07-01, godz. 13:15 Chór z Głubczyc z pierwszą nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Międzyzdrojach Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat', jako jedyny zespół z Opolszczyzny, została laureatem 57. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach… » więcej 2022-07-01, godz. 13:00 Muzyka filmowa zabrzmi w opolskim amfiteatrze Filharmonia Opolska co prawda zakończyła obchody jubileuszowego 70. sezonu artystycznego w ubiegły weekend, ale filharmonicy zagrają jeszcze dla Opolan w najbliższą… » więcej 2022-06-30, godz. 15:32 Wakacje z Nyskim Domem Kultury Nyski Dom Kultury przygotował bogaty program tegorocznych wakacji w Nysie. Wśród propozycji koncerty, warsztaty dla dzieci, zajęcia teatralne, wycieczki po… » więcej 2022-06-30, godz. 13:29 Zgłoszenia do głuchołaskiego PUCH tylko do piątku Po kilku latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa powraca głuchołaski Festiwal Kropka. To cztery dni koncertów, podczas których wystąpią artyści… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »