Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-02, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Opolska Mama Ma Moc w oleskim szpitalu. Program opieki nad matką i dzieckiem będzie tam kontynuowany, obejmie 300 kobiet

Część upominków dla oleskiego szpitala [fot. Witold Wośtak]
Część upominków dla oleskiego szpitala [fot. Witold Wośtak]
Część upominków dla oleskiego szpitala [fot. Witold Wośtak]
Część upominków dla oleskiego szpitala [fot. Witold Wośtak]
Upominki w ramach programu Opolska Mama Ma Moc przekazała w środę (02.06) delegacja urzędu marszałkowskiego oleskiemu szpitalowi. Co roku rodzi się tam blisko 1000 dzieci, a to jeden z lepszych wyników na Opolszczyźnie.
W paczkach były kocyki, słodycze, książki dla personelu oraz gadżety dla dzieci. - Kiedy kobieta zdecyduje się na dziecko, w programie opieki nad matką i dzieckiem od razu jest otoczona opieką położnych, pielęgniarek środowiskowych i lekarzy - mówi marszałek Andrzej Buła.

- Najważniejsze, że badania prenatalne, opieka i doradztwo są finansowane z tego projektu. Później dochodzą wszystkie badania neurologiczne, logopedyczne, badania wzroku i słuchu u maluchów w momencie pojawienia się wad. W razie potrzeby są również elementy rehabilitacji. To wszystko jest finansowane w razie potrzeby zaopiekowania się młodym obywatelem Opolszczyzny po przyjściu na świat, aż do drugiego roku życia.

Stanisław Dziurkowski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego ocenia, że kobiety rodzące w oleskim szpitalu chętnie korzystają z tego programu.

- Na początku zastanawiałem się, jaki procent młodych kobiet pomyśli o tych potencjalnych wadach i leczeniu wykrywalnych wad. Mogło wydawać się, że część młodych matek nie będzie korzystać z tego. Muszę jednak przyznać: nie zdarza się, że kobieta w ciąży, która jest poinformowana o możliwości skorzystania z tego programu, odmawia i nie wykorzystuje tej szansy.

Dodajmy, w Oleśnie program opieki nad matką i dzieckiem ma docelowo objąć 300 mam oraz ich dzieci.
Andrzej Buła
Stanisław Dziurkowski

Wiadomości z regionu

2022-08-12, godz. 21:00 Balaton, kajaki, zioła, oldtimery i słoneczny patrol, czyli z wizytą w Dobrzeniu Wielkim. Tutaj zatrzymaliśmy się… Nie trzeba wcale jechać na Węgry, żeby poplażować nad Balatonem. Wystarczy udać się do miejscowości niedaleko Opola. W gminie tej można też popływać… » więcej 2022-08-12, godz. 20:00 "Nie ma kreatywnej księgowości, a ja nie jadam słodyczy i nie piję wody perlage". Ireneusz Jaki zaprzecza zarzutom… 'Nigdy nie było kreatywnej księgowości, a poseł Zembaczyński mija się z prawdą w interpretacji wyników finansowych spółki'. Tak Ireneusz Jaki, zawieszony… » więcej 2022-08-12, godz. 19:15 Namysłów: rusza przebudowa historycznych murów miejskich Ruszyła wielka renowacja zabytkowych murów miejskich w Namysłowie. Mowa o odcinku od Bramy Krakowskiej do straży pożarnej przy ulicy Fortecznej w Namysłowie… » więcej 2022-08-12, godz. 18:50 Dymisje w związku ze skażeniem Odry - zdecydował o tym premier. Jest też zakaz wchodzenia do rzeki w 3 województw… Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podjął decyzję o natychmiastowej dymisji szefa przedsiębiorstwa Wody Polskie Przemysława Dacy oraz szefa Głównego… » więcej 2022-08-12, godz. 18:30 Nowe komputery przyjadą do Głubczyc. Sprzęt trafi do dzieci z rodzin popegeerowskich Gmina Głubczyce otrzymała blisko 750 tys. złotych z rządowego programu dla rodzin z terenów popegeerowskich na rozwój cyfrowy. Za te pieniądze zostanie… » więcej 2022-08-12, godz. 17:00 Bizancjum, "kreatywna księgowość" i majątek na słodycze. Zembaczyński przedstawił swoje pierwsze wnioski po kontroli… 'Prezes Ireneusz Jaki stworzył w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu istne Bizancjum'. Tak Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, opisuje… » więcej 2022-08-12, godz. 16:56 Nietypowe znalezisko przy rozbiórce "Grzybka". W Namysłowie natrafiono na płyty z grobowców Prace remontowe i rozbiórka namysłowskiego 'Grzybka' przyniosły nieoczekiwane znaleziska. Podczas rozbiórki fundamentów altany natrafiono na płyty nagrobków… » więcej 2022-08-12, godz. 16:45 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wraca w tradycyjnej formule. Każdy może dołączyć W długi weekend pątnicy z całego regionu wyruszą na 46. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń pielgrzymka… » więcej 2022-08-12, godz. 16:18 Kontrola drogowa w Głubczycach zakończyła się znalezieniem narkotyków Policja w Głubczycach w trakcie kontroli drogowej znalazła u podejrzanie zachowującego się kierowcy narkotyki. Teraz 38-letniemu mężczyźnie grozi nawet… » więcej 2022-08-12, godz. 15:46 Polska 2050 powołuje "sztaby kryzysowe" w nadodrzańskich województwach. Premier apeluje o niewchodzenie do rzeki Działacze ruchu Polska 2050 powołali w całym kraju 'sztaby kryzysowe' w związku ze skażeniem Odry. Na zorganizowanej dziś (12.08) konferencji prasowej w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »