Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-23, 15:35 Autor: Monika Matuszkiewicz

Rośnie liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W przychodniach zabrakło szczepionek

Przychodnia "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Przychodnia "Centrum" w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Szczepienia [fot. Marcin Skomudek]
Choć sezon jesienno-zimowy dopiero się zaczął, w przychodniach już widać pierwszych pacjentów z objawami grypy i przeziębienia. W łagodniejszym przebiegu choroby mogą pomóc szczepionki przeciwko grypie. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże. Przychodnia Centrum w Opolu, wraz z innymi podmiotami leczniczymi w ciągu dwóch dni zaszczepiła 700 osób.
Pacjenci, którzy nie zdążyli się zaszczepić będą musieli poczekać do przyszłego miesiąca. W opolskich przychodniach nie ma już preparatów.

- Kolejnej dostawy spodziewamy się po 4 października i mamy nadzieję, że te ilości będą większe i wszyscy będą mogli skorzystać. Cieszymy się, że jest takie zainteresowanie, dlatego że obserwujemy w przychodni bardzo duży wzrost zgłoszeń pacjentów z ostrymi infekcjami. Myślę, że warto się zaszczepić. Od początku tygodnia wzrost zarejestrowanych pacjentów jest o 40 procent, także jest bardzo dużo zachorowań - mówi Anna Doszczątek, pielęgniarka koordynująco-nadzorująca w przychodni Centrum w Opolu.

Do zaszczepienia się przeciwko grypie zachęca także internista dr Mirosław Małowski.

- To jest znana prawda od lat, że szczepienia, jakie by nie były, to chronią przed zachorowaniami. Szczególnie przed chorobami zakaźnymi. Dzięki szczepieniom tych schorzeń grypowych jest dużo mniej niż zawsze bywało. Co prawda pacjenci coraz chętniej się szczepią, ale jest to dalej za mało. Widzimy, że ten trend jest jeszcze mało popularny.

Jak dodaje lekarz, odporność organizmu można również zwiększyć poprzez prawidłową dietę, sport, odpowiednią ilość snu oraz suplementację witaminami.
Anna Doszczątek
dr Mirosław Małowski

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 21:00 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej 2021-10-24, godz. 20:30 Raport dnia. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. Coraz trudniejsza sytuacja nie tylko w Polsce… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 19:39 Kibice Odry Opole zaprezentowali swoje kolekcje pamiątek meczowych. Każdy specjalizuje się w innych przedmiotach Koszulki, szaliki, programy meczowe i bilety. Kolekcjonerzy pamiątek związanych z Odrą Opole spotkali się w ośrodku 'Kibice Razem', po zremisowanym meczu… » więcej 2021-10-24, godz. 17:00 Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wychodzi z inicjatywą w stronę niesłyszących i niedosłyszących Każdy miłośnik wydarzeń muzycznych ze szczególnymi potrzebami będzie mógł korzystać z oferty koncertowej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu… » więcej 2021-10-24, godz. 16:45 Spory ruch na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Ruszyły porządki przed 1 listopada Słoneczna niedziela zachęciła wiele osób do odwiedzenia ale i porządkowania grobów bliskich przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-24, godz. 15:00 Dzieci spotkały się w teatrze na poranku filozoficznym. "Mamy dużo czasu na rozmowy" Powróciły dziecięce poranki teatralno-filozoficzne Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Chodzi o to, by dzieciom w wieku 6-10 lat dać możliwość rozwoju dociekliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 14:00 Korzystali z gościnności szkoły, teraz nie muszą opuszczać swojego budynku. DPS w Prószkowie wzbogacił się o salę… Sprzęt do ćwiczeń, sportu, zabaw i relaksu. W prószkowskim Domu Pomocy Społecznej powstała sala do zajęć ruchowych i rekreacyjnych. Skorzystają z niej… » więcej 2021-10-24, godz. 11:28 Mroźny poranek nie zatrzymał ich w domu. Miłośnicy przyrody spotkali się na kolejnym spacerze ornitologicznym w O… Kilkanaście osób spędziło przedpołudnie na Opolskim Spacerze Ornitologicznym wokół parku 800-lecia Opola. Uczestnicy wyposażeni w aparaty fotograficzne… » więcej 2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »