Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-08, 18:40 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Kolejne 4 samorządy z dotacją na budowę i remonty dróg. "To bardzo ważne inwestycje dla mieszkańców"

Kolejne 4 samorządy z dotacją na budowę i remonty dróg [fot. A. Pospiszyl]
Kolejne 4 samorządy z dotacją na budowę i remonty dróg [fot. A. Pospiszyl]
Kolejne cztery samorządy otrzymały dofinansowanie do budowy dróg. Było to możliwe dzięki oszczędnościom przetargowym na inwestycjach realizowanych ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzisiaj ((08.07) w Strzelcach Opolskich umowy dotacyjne podpisali burmistrz tej gminy, wójt Radłowa oraz burmistrzowie Kolonowskiego i Lewina Brzeskiego.
- Ponad 20 milionów zainwestowaliśmy w ostatnim czasie w drogi w naszym regionie – mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. - Tutaj można by powiedzieć, że są takie drobne, które zostały z oszczędności poprzetargowych. Ale to oznacza, że dobrze gospodarujemy publicznymi środkami, bo niby to takie małe pieniądze, ale w sumie to jest ponad 3 mln zł.

- Będziemy budować drogę pomiędzy Sieradowem do miejscowości Biskupskie Drogi - mówi Włodzimierz Kierat, wójt gminy Radłów. - Bardzo się cieszę, że kilometr drogi asfaltowej, wąskiej drogi, będzie przebudowany, rozbudowany. Będzie poszerzenie, bezpieczne przejścia. To pierwszy etap, mam nadzieję, że w przyszłym roku cały ten odcinek będzie przebudowany.

Drogę w miejscowości Sarny Małe chce wyremontować Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego. Odcinek około kilometrowy ma kosztować 700 tys. zł, z czego ponad 400 tys. pokryje rządowe dofinansowanie.

- Jest to droga wewnątrz miejscowości, od kilku lat w bardzo złym stanie technicznym. Odbudowa tej drogi, która była kiedyś asfaltowa, a w części szutrowa, jest niezmiernie oczekiwaną inwestycją dla mieszkańców Sarn Małych - mówi Artur Kotara.

Umowy dotacyjne podpisali także dwaj włodarze z terenu powiatu strzeleckiego: burmistrzowie Kolonowskiego i Strzelec Opolskich.

- Pozyskaliśmy dotację na budowę ulicy Długiej w Kolonowskiem – mówi Norbert Koston. - Ulica prowadząca do osiedla z dużą ilością domków jednorodzinnych. Jest to bardzo ważna droga szczególnie właśnie dla tych mieszkańców, oczekiwana od wielu lat.

- Tym razem droga w miejscowości Kadłub, która czeka na modernizację od lat. Przy tej drodze jest duży DPS, Jest duży zakład pracy, czyli spółdzielnia mleczarska, jest przychodnia i kościół, no i mieszkańcy. To jest priorytet nie tylko dla Kadłuba, ale dla całej gminy – mówi Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

W ostatnim czasie wsparcie na budowę i remonty dróg otrzymały m.in. powiaty głubczycki, strzelecki i kędzierzyńsko-kozielski oraz gminy Krapkowice, Głogówek, Gogolin, Baborów, Reńska Wieś i Branice.
Sławomir Kłosowski
Włodzimierz Kierat
Artur Kotara
Norbert Koston i Tadeusz Goc

Wiadomości z regionu

2021-12-01, godz. 23:00 Raport dnia. Rekord liczby zakażeń i zgonów czwartej fali. Szpital w Oleśnie nie tylko covidowy [INFOGRAFIKA] 29 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 694 nowe infekcje potwierdzono dzisiaj (01.12) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 29 064 kolejnych… » więcej 2021-12-01, godz. 21:15 Podwyżki dla radnych miejskich i powiatowych, prezydent oraz starosty W Kędzierzynie-Koźlu włodarze miasta i powiatu będą zarabiać więcej. Podwyżki objęły także radnych obu samorządów. Podwyżki są związane zmianą… » więcej 2021-12-01, godz. 21:15 Namysłów dopłaci do wywozu odpadów, by nie wprowadzać podwyżek dla mieszkańców. Gmina będzie jednak musiała ograniczać… Namysłów nie chce obciążać mieszkańców wyższymi opłatami za wywóz śmieci. Rosnące koszty tego typu usług gmina pokryje pieniędzmi pochodzącymi z… » więcej 2021-12-01, godz. 20:00 Dzielnicowi z Leśnicy mają nowy radiowóz. To auto ekologiczne, bo hybrydowe Osobowa toyota to nowy nabytek policjantów z posterunku w Leśnicy. Radiowóz trafił właśnie do nich, aby służył w czasie patroli i interwencji w gminach… » więcej 2021-12-01, godz. 19:15 "Ostro walczymy z covidem i ustalamy osoby z kontaktów". Czwarta fala dziesiątkuje opolskie szkoły Z danych Kuratorium Oświaty w Opolu wynika, że przypadki zakażenia koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli notuje się w 25% wszystkich placówek oświatowych… » więcej 2021-12-01, godz. 18:45 Urzędnicy wrócili z kwarantanny, wydział komunikacji wznawia działalność Po kilkudniowej przerwie, spowodowanej absencją chorobową urzędników, którzy przebywali na zwolnieniach i kwarantannie z powodu koronawirusa, wydział komunikacji… » więcej 2021-12-01, godz. 18:00 12 kolejnych szkół z Opola ma problem z COVID-19. Łącznie 15 zakażeń i kwarantanna dla kilkuset uczniów 15 zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj (01.12) w 12 szkołach Opola. Zaraziło się 13 uczniów i 2 nauczycieli z 5 szkół podstawowych oraz 6 ponad… » więcej 2021-12-01, godz. 17:15 Pożar na Ozimskiej w Opolu. Duże zadymienie, ale bez osób poszkodowanych 5 zastępów straży pożarnej wysłano dziś (01.12) po godz. 16:00 do gaszenie pożaru sadzy w kominie w jednej z kamienic przy ulicy Ozimskiej w Opolu. » więcej 2021-12-01, godz. 17:15 Parkowanie w Nysie podrożeje, w niektórych przypadkach o 100 procent. Burmistrz: nie chcemy zarabiać na kierowcach… Postój na ulicach Nysy będzie droższy. Na dzisiejszej (01.12) sesji miejscy radni przyjęli nowe stawki w strefie płatnego parkowania. » więcej 2021-12-01, godz. 17:00 Na oddziale pediatrii USK można poczuć klimat świąt. Żywa choinka wspólnym prezentem od straży łowieckiej i st… Na oddziale pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego można już poczuć świąteczny klimat. Przedstawiciele Państwowej Straży Łowieckiej w Opolu i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »