Radio Opole » Gospodarka
2021-07-08, 15:20 Autor: Grzegorz Frankowski

Głubczyckie starostwo rozpoczyna kolejną inwestycję drogową

Remonty dróg [fot. UG Dąbrowa]
Remonty dróg [fot. UG Dąbrowa]
Powiat głubczycki realizuje kolejna inwestycję drogową - [fot: Grzegorz Frankowski]
Powiat głubczycki realizuje kolejna inwestycję drogową - [fot: Grzegorz Frankowski]
Rusza przebudowa drogi z Lewic do Michałkowic wraz z budową ronda w miejscowości Lewice w powiecie głubczyckim. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,6 mln zł. Połowę tej kwoty powiat otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
- Plac budowy został już przekazany wykonawcy – informuje Anita Juchno, wicestarosta powiatu głubczyckiego.

- W pierwszym etapie na pewno będzie odtwarzanie rowów przydrożnych. To jest dosyć długi odcinek, prawie 4 kilometry, w związku z tym tych prac najpierw przydrożnych będzie sporo. W następnej kolejności nawierzchnia wraz z budową ronda w miejscowości Lewice. Będzie to dosyć trudny czas dlatego, że wzdłuż tej drogi są przyległe pola rolne, gdzie trafiamy na okres żniw. W związku z tym, ta dostępność może być trochę utrudniona, ale robimy wszystko, aby była możliwa i sprawnie przebiegała.

Remont drogi na odcinku Lewice-Michałkowice ma zostać ukończony w ciągu czterech miesięcy.

W drugiej połowie lipca powiat głubczycki zamierza podpisać kolejne umowy na realizację inwestycji drogowych. Przebudowywana będzie droga na trasie Kilisino-Pomorzowiczki. Planowany jest także remont drogi w miejscowości Gołuszowice.
Anita Juchno

Gospodarka

2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej 2021-09-16, godz. 15:15 Mubea będzie budować trzecią halę. Przybędzie kilkaset miejsc pracy Kilkaset nowych miejsc pracy powstanie na terenie strefy gospodarczej gminy Ujazd. Największa tamtejsza firma - Mubea - szykuje się do budowy trzeciej hali produkcyjnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »