Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-21, 17:15 Autor: Daniel Klimczak

Droga z Ulanowic do Malerzowic Małych zyska nową nawierzchnię. "To spory skrót dla mieszkańców tej części gminy"

Droga z Malerzowic Małych do Ulanowic [fot. UM Otmuchów]
Droga z Malerzowic Małych do Ulanowic [fot. UM Otmuchów]
Do końca roku powinna zakończyć się przebudowa drogi między Ulanowicami a Malerzowicami Małymi w gminie Otmuchów.
Miastu udało się znaleźć wykonawcę remontu prawie 3-kilometrowego odcinka łączącego 2 drogi powiatowe. To ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców obu miejscowości. Jak zapowiada sekretarz gminy Otmuchów Artur Banasiak, po zakończeniu inwestycji zwiększy się zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy.

- Ta droga po raz pierwszy została utwardzona kilka lat temu. Tam jest wykonana podbudowa, tylko to było w takiej technologii, że usypano tłuczeń i zalano płynnym asfaltem. Niestety, z czasem to się wykruszyło. Teraz chcemy podnieść ją do standardu normalnej drogi asfaltowej, bo to jest spory skrót dla mieszkańców tamtej części gminy - dodaje.

Zanim rozpoczną się prace z użyciem ciężkiego sprzętu, wykonawca będzie musiał sporządzić dokumentację budowlaną. Oprócz przebudowy samej jezdni, ma ona zakładać także wzmocnienie pobocza oraz przebudowę zjazdów na pola i posesje.

O realizację tego zadania ubiegały się dwie firmy. Za najkorzystniejszą otmuchowski magistrat uznał ofertę przedsiębiorstwa z Głubczyc, które wyceniło swoje usługi na milion 650 tysięcy złotych. Dodajmy, że inwestycja zostanie zrealizowana przy finansowym wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pozwoli pokryć połowę jej kosztów.
Artur Banasiak

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »