Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-26, 18:39 Autor: Marzena Śmierciak

Tydzień do przedterminowych wyborów burmistrza Gorzowa Śląskiego. Dziś Anna Zalewska przekonywała do głosowania na Agnieszkę Bachowską

Anna Zalewska w Gorzowie Śląskim z poparciem dla Agnieszki Bachowskiej, kandydatki na burmistrza [fot. Wojciech Gnat]
Anna Zalewska w Gorzowie Śląskim z poparciem dla Agnieszki Bachowskiej, kandydatki na burmistrza [fot. Wojciech Gnat]
Anna Zalewska w Gorzowie Śląskim z poparciem dla Agnieszki Bachowskiej, kandydatki na burmistrza [fot. Wojciech Gnat]
Anna Zalewska w Gorzowie Śląskim z poparciem dla Agnieszki Bachowskiej, kandydatki na burmistrza [fot. Wojciech Gnat]
Trwa kampania wyborcza w Gorzowie Śląskim. Dziś (26.06) przyjechała tam europoseł PiS Anna Zalewska, by wyrazić swoje poparcie dla jednej z kandydatek do fotela burmistrza - Agnieszki Bachowskiej z komitetu wyborczego Nowy Ład.
Jak przekonywała europarlamentarzystka na briefingu, Agnieszka Bachowska ma świetne pomysły, sprawdziła się, poszukując i pozyskując europejskie pieniądze na różne projekty. - A tutaj potrzebny jest ten najważniejszy, który da gwarancję doskonałej przyszłości mieszkańcom - mówiła Anna Zalewska.

- Potrzebujemy 100 milionów złotych na zbiornik retencyjny. Już jest w planie, to też zasługa Agnieszki Bachowskiej, bo zabiega u wszystkich ministrów i posłów. Potrzebujemy, by stało się to miejscem turystyki, rekreacji, atrakcji i to, myślę, międzynarodowej - przekonywała europosłanka PiS.

Dodajmy, o fotel burmistrza Gorzowa Śląskiego ubiega się pięcioro kandydatów. Przedterminowe wybory zaplanowano 4 lipca. Mieszkańcy będą głosować na terenie całej gminy. Wybory odbywają się w połowie kadencji po śmierci Artura Tomali, który przegrał walkę z COVID-19. Burmistrz miał 51 lat.
Anna Zalewska

Wiadomości z regionu

2021-09-23, godz. 15:35 Rośnie liczba chorych na grypę i infekcje grypopodobne. W przychodniach zabrakło szczepionek Choć sezon jesienno-zimowy dopiero się zaczął, w przychodniach już widać pierwszych pacjentów z objawami grypy i przeziębienia. W łagodniejszym przebiegu… » więcej 2021-09-23, godz. 15:15 IMGW ostrzega mieszkańców Opolszczyzny przed silnym wiatrem Dzisiaj (23.09) od godziny 24:00 mieszkańcy województwa opolskiego powinni przygotować się na silne porywy wiatru. » więcej 2021-09-23, godz. 15:00 Młodzież Wszechpolska odpowie na III Marsz Równości w Opolu. "Modlitwa, różaniec i pokojowa manifestacja" Kontrmanifestację wobec trzeciego Marszu Równości w Opolu zapowiada Okręg Opolski Młodzieży Wszechpolskiej. Środowiska LGBT przejdą ulicami centrum stolicy… » więcej 2021-09-23, godz. 13:30 Pirat drogowy zatrzymany po pościgu w Namysłowie. Kierowca był pod wpływem narkotyków Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pod wpływem narkotyków uciekał policji osobowym audi. Po pościgu i zatrzymaniu okazało się, że w samochodzie… » więcej 2021-09-23, godz. 13:00 Większość grzejników w Opolu powinna być już ciepła, ale trzeba usunąć awarie sieci. Przyszła kalendarzowa i… Ruszył sezon grzewczy w Opolu, ale nie wszyscy mieszkańcy mają już ciepłe grzejniki. Większość spółdzielni nie ma stałej daty uruchomienia ogrzewania… » więcej 2021-09-23, godz. 12:34 Kolizja 4 samochodów przy wyjeździe z Opola w stronę Zawady 4 samochody zderzyły się ze sobą na zasadzie harmonijki przy Oleskiej w Opolu. Do kolizji doszło przy wylocie ze stolicy regionu w stronę Zawady na drodze… » więcej 2021-09-23, godz. 12:20 Olescy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych Poznanie numeru alarmowego, nauka poruszania się po drogach publicznych czy też prawidłowe korzystanie z odblasków - tego mogą nauczyć się przedszkolaki… » więcej 2021-09-23, godz. 12:10 Opole: miasto pozyskało pieniądze na zakup kolejnych 9 autobusów elektrycznych Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Tym razem będzie ich 9. Miasto na ich zakup otrzymało 20 milionów złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony… » więcej 2021-09-23, godz. 10:55 MZ: blisko tysiąc nowych przypadków koronawirusa w kraju. Na Opolszczyźnie 20 zachorowań [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie minionej doby potwierdzono 20 infekcji. To 8 więcej niż… » więcej 2021-09-23, godz. 10:49 Konserwacja nadajnika Radia Opole na częstotliwości 103,2 MHz Radio Opole informuje, że dziś (23.09) do godziny 17 nie będzie można odbierać programu radiowego nadawanego z nadajnika w Chrzelicach na częstotliwości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »