Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-13, 17:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opolskie PiS wybrało delegatów, którzy na krajowym kongresie w lipcu będą wybierać władze partii

Zjazd opolskiego PiS [fot. FB Violetta Porowska]
Zjazd opolskiego PiS [fot. FB Violetta Porowska]
Zjazd opolskiego PiS [fot. FB Violetta Porowska]
Zjazd opolskiego PiS [fot. FB Violetta Porowska]
Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało spośród 38 kandydatów 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii. W sobotę (12.06) odbył się zjazd okręgu nr 21, czyli członków ugrupowania województwa opolskiego.
Jak przekazała w mediach społecznościowych posłanka Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie, wybrani delegaci to: Wojciech Komarzyński, Dariusz Byczkowski, Maciej Stefański, Stefan Besz, Damian Bosowski, Dariusz Kasków, Michał Gniatkowski, Katarzyna Kukolka - Bogocz, Urszula Matuszyk, Damian Buła, Michał Czuba, Krzysztof Hiczkiewicz, Józef Pęcak, Tomasz Świątyń, Wojciech Próchnicki, Bartłomiej Stawiarski, Rafał Trojanowski, Zbigniew Karaś, Paweł Nakonieczny, Piotr Toczek, Agnieszka Bachowska, Krzysztof Chudzicki, Leszek Grygiel, Izabela Kik, Grzegorz Krukowski, Dariusz Medoliński, Mariusz Nieckarz, Teresa Barańska, Aleksander Bugla, Dariusz Kolbek, Józef Meleszko, Oskar Chabraszewski oraz Piotr Ciona.

Jak przekazano w komunikacie wysłanym do mediów, w trakcie zjazdu podjęto również 4 uchwały programowe: w sprawie udzielenia poparcia dla realizacji Nowego Polskiego Ładu w setną rocznicę Powstań Śląskich, w sprawie podziękowań i wsparcia działań rządu na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej oraz inwestycji w naszym regionie, w sprawie poparcia działań rządu na rzecz ludzi młodych oraz w sprawie udzielenia poparcia dla rządowego programu "Czyste Powietrze" i działań na rzecz ochrony środowiska.

Krajowy kongres PiS, w którym będą uczestniczyć wybrani delegaci, zaplanowano 3 lipca. Mają wtedy być wybrane władze partii - prezes i rada polityczna. Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze w maju w mediach zapowiedział, że będzie kandydował na przewodniczącego po raz ostatni.

Wiadomości z regionu

2021-08-02, godz. 12:45 Burze znowu mogą zagościć nad Opolszczyzną. Jest ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem wydało dla całego województwa IMGW. » więcej 2021-08-02, godz. 12:29 Nożownik z Krapkowic usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat za kratkami Nożownik, który w ubiegłym tygodniu zaatakował kobietę w centrum Krapkowic usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Przypomnijmy. 23-latka z raną brzucha… » więcej 2021-08-02, godz. 11:50 Nyskie starostwo planuje rozbudowę infrastruktury sportowej w "Rolniku". Uczniowie mogą zyskać nową halę i boisko Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie najprawdopodobniej będą cieszyć się lepszymi warunkami do odbywania zajęć wychowania fizycznego… » więcej 2021-08-02, godz. 10:41 MZ: w kraju ponad 90 nowych przypadków koronawirusa. Na Opolszczyźnie żadnego [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 91 zakażeniach koronawirusem na terenie kraju. W regionie nie odnotowano nowych zachorowań. » więcej 2021-08-02, godz. 10:26 Czy propozycja zaostrzenia przepisów w ruchu drogowym zwiększy bezpieczeństwo? Ocena wicedyrektora WORD - To jedyne rozwiązanie, które pozwoliłoby uspokoić ruch na naszych drogach - ocenił w porannej loży radiowej RO wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu… » więcej 2021-08-02, godz. 10:15 Kolejne zdarzenie drogowe na przejeździe kolejowym. W Charbielinie samochód wjechał pod pociąg Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Charbielinem a Jarnołtówkiem samochód osobowy wjechał pod pociąg. Do zdarzenia doszło dziś (02.08) około… » więcej 2021-08-02, godz. 08:00 Co z budową mostu kolejowego nad Odrą w Opolu? Rzecznik PKP PL odpowiada - Liczymy, że projekt zostanie zakończony w terminie - tak na pytanie, czy przy budowie mostu kolejowego nad Odrą są opóźnienia, odpowiada rzecznik PKP PLK… » więcej 2021-08-02, godz. 07:00 Znamy scenariusz remontu opolskiego odcinka A4. "Prace potrwają do przyszłego roku, jednak z przerwą zimową" W połowie sierpnia rozpocznie się remont autostrady A4 na jej opolskim odcinku. W tym roku wymianę nawierzchni zaplanowano między Górą Świętej Anny a granicą… » więcej 2021-08-01, godz. 20:15 1174 chętnych skorzystało z niedzielnej akcji szczepień przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach 1174 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 podczas niedzielnej akcji w dziesięciu opolskich parafiach. Mobilne punkty zostały uruchomione z myślą o wiernych… » więcej 2021-08-01, godz. 19:36 "Na początku wszyscy byli pełni entuzjazmu do walki". Opolszczyzna upamiętniła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego… W Opolu upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na osiedlu Armii Krajowej rozpoczęła msza święta w parafii pw. Przemienienia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »