Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-31, 14:30 Autor: Roman Juranek

"Jeszcze chwila i te wielkie pieniądze będą na stole". Prezydent ratyfikował Fundusz Odbudowy

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prezydent Andrzej Duda ratyfikował dzisiaj (31.05) grudniową decyzję Rady Europejskiej dotyczącą zwiększenia zasobów własnych Unii. Posłanka PiS Violetta Porowska wskazała w Południowej Loży Radiowej najpilniejsze kwestie w regionie, na które powinny trafić unijne pieniądze.
Ratyfikacja oznacza, że Polska zakończyła proces wyrażenia zgody na decyzję unijnych przywódców o utworzeniu Funduszu Odbudowy. Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie powiedziała, że po wielu perturbacjach można wreszcie odetchnąć.

- To już za nami, teraz po prostu się cieszymy. Bo jeszcze chwila i te wielkie pieniądze będą na stole. Jesteśmy jednym z największych beneficjentów Funduszu Odbudowy, a to tylko oznacza, że Polska będzie pięknieć, Polska się będzie zmieniała, będziemy się mogli rozwijać. Będziemy mogli się równać ze standardami zachodnioeuropejskimi.

- Tych inicjatyw w regionie, które należałoby zrealizować z pomocą unijnych pieniędzy jest w regionie wiele - tłumaczyła Violetta Porowska. - Oczywiście te kwestie infrastrukturalne w pierwszej kolejności. FDS spełnił swoje zadanie, natomiast są takie trasy na terenie Opolszczyzny, że strach się przejechać, więc na pewno powinniśmy się przemieszczać dobrymi drogami. Na pewno należałoby doprowadzić te miejscowości, które jeszcze mają problemy z kwestiami natury infrastruktury wodociągowej czy gazyfikacyjnej.

Jak dodała posłanka Porowska, to także kwestie turystyki, ścieżek rowerowych i bardzo ważna - służby zdrowia.

Z Funduszu Odbudowy oraz wieloletniego budżetu Unii Europejskiej do 2027 roku ma trafić do Polski około 770 miliardów złotych.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Cztery osoby podejrzane o handel narkotykami wpadły w ręce prudnickiej policji. Zabezpieczono prawie kilogram środków… Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz… » więcej 2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »