Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-20, 18:12 Autor: Grzegorz Frankowski

Czas na Polski Nowy Ład. Inauguracja promocji rządowego programu na Opolszczyźnie

Violetta Porowska promuje nowy rządowy program - [fot: Facebook Violetta Porowska]
Violetta Porowska promuje nowy rządowy program - [fot: Facebook Violetta Porowska]
Violetta Porowska promuje nowy rządowy program - [fot: Facebook Violetta Porowska]
Violetta Porowska promuje nowy rządowy program - [fot: Facebook Violetta Porowska]
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, szefowa tej partii w regionie Violetta Porowska zainaugurowała w województwie opolskim promocję rządowego programu Polski Nowy Ładu. Odwiedziła dziś (20.05) Kędzierzyn-Koźle. Na zwołanej przed biurem poselskim konferencji prasowej mówiła o najważniejszych założeniach społeczno-gospodarczych programu, który polski rząd zamierza wprowadzić w najbliższym czasie.
- Polski Nowy Ład to jest absolutnie historyczna propozycja dla naszego kraju – mówi Violetta Porowska.

– Polacy zasługują na to, żeby mieć standardy życia takie jak w krajach Europy Zachodniej. Stąd ten pomysł, żeby te deficyty, które w tej chwili są w kieszeniach Polaków mogły zaspokoić gwarancje rządowe. Właśnie o to chodzi, żeby Polacy nie musieli przez cały czas się martwić o pieniądze. Tylko, żeby mogli normalnie funkcjonować na miarę XXI wieku. Jestem przekonana, że propozycje, które są różnorodne. Właśnie od tych propozycji gospodarczych, związanych z ochroną zdrowia aż po takie - powiedziałabym -propozycje niszowe, które też bardzo cieszą, np. basen na wsi. Więc to są te propozycje, które spowodują, że życie będzie komfortowe, bezpieczniejsze, stabilniejsze i tak jak to się mówi – warto być Polakiem.

- Dzisiaj jestem w Kędzierzynie-Koźlu, ale w kolejnych dniach zamierzam rozmawiać w innych miastach i miejscowościach naszego regionu o wszystkich aspektach propozycji Polskiego Nowego Ładu. Każda propozycja, każdy pomysł programu jest godny tego, żeby o nim dyskutować i żeby nim się cieszyć – dodała w rozmowie z Radiem Opole Violetta Porowska.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 21:30 Raport dnia: 4 nowe zakażenia koronawirusem w regionie, ponad 360 w kraju 4 nowe przypadki koronawirusa odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. W kraju Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 363 nowe zakażenia. » więcej 2021-09-20, godz. 20:30 Szczepienia, tor przeszkód i pokazy strażackie. W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu piknik pod hasłem "W zdrowym ciele… Rowerowy tor przeszkód, pokazy strażackie i animacje dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku 'W zdrowym ciele zdrowy… » więcej 2021-09-20, godz. 19:30 Nieśli pokój na trzech kontynentach. 20-lecie Opolskiego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Celem ich misji było głównie zapobieganie konfliktom, przywrócenie pokoju czy też niesienie pomocy humanitarnej. Mowa o siłach pokojowych ONZ, czyli popularnie… » więcej 2021-09-20, godz. 19:00 Aquapark w Opolu? Na razie miasto wyłoni biuro projektowe Do końca roku ma być znana firma, która przygotuje dokumentację projektową opolskiego aquaparku. Ten ma powstać w miejsce obecnego stadionu Odry przy ulicy… » więcej 2021-09-20, godz. 18:00 Narkotyki u seniora tuż przed emeryturą. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia Cztery kilogramy suszu oraz ponad 20 krzewów konopi indyjskiej przejęli policjanci z Głubczyc. » więcej 2021-09-20, godz. 16:43 12 lat więzienia grozi Rafałowi M., który pod wpływem narkotyków miał zaatakować kierowcę nożem i ukraść sa… Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 31-letniego Rafała M., który odpowiada za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony tłumaczył… » więcej 2021-09-20, godz. 15:50 Na opolskich drogach będzie bezpieczniej. Samorządy podpisały umowy na budowę przejść dla pieszych w ramach RFRD 9 gmin oraz 8 powiatów otrzyma łącznie ponad 5 milionów złotych na budowę oraz przebudowę przejść dla pieszych. W Starostwie Powiatowym w Namysłowie… » więcej 2021-09-20, godz. 15:00 Po 2 latach batalii rozpoczął się remont pomnika Powstańców Śląskich w Zawadzkiem Miał być gotowy na obchody stulecia powstań śląskich, ale dopiero teraz ruszyły prace. Pomnik powstańców, znajdujący się na cmentarzu w Zawadzkiem, przechodzi… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast pod 998 teraz będziemy dzwonić pod ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »