Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-28, 22:20 Autor: Witold Wośtak

"Wszyscy parlamentarzyści powinni głosować za Krajowym Planem Odbudowy". Apel opolskich polityków PiS

Konferencja polityków Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Konferencja polityków Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Konferencja polityków Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Konferencja polityków Prawa i Sprawiedliwości [fot. Witold Wośtak]
Politycy Prawa i Sprawiedliwości namawiają parlamentarzystów opozycji do głosowania za przyjęciem Krajowego Planu Odbudowy. Chodzi łącznie o 770 miliardów złotych w ramach Funduszu Odbudowy i perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2021-2027.
Wojewoda Sławomir Kłosowski zaznaczył na konferencji prasowej, że jeśli Polska nie ratyfikuje ustawy, to wpłynie na spowolnienie Unii Europejskiej.

- To ogromna szansa na rozwój naszego całego kraju - wszystkich dziedzin i branż. W tej chwili ważą się losy, czy kolejne mosty, obwodnice, szpitale, szkoły, drogi oraz jezdnie będą w Polsce rozwijane i budowane, czy ominie nas ten skok cywilizacyjny.

Violetta Porowska, posłanka PiS i szefowa struktur partii na Opolszczyźnie, podkreśla, że do naszego regionu trafi niemal 20 miliardów złotych.

- Można powiedzieć o nowym planie Marshalla, ale dla Polski. Dla mieszkańców to jest realizacja marzeń o rzeczach, o których kiedyś nie mieliśmy nawet śmiałości śnić. Dzisiaj możemy natomiast mówić o inwestycjach prostych, ale również o rzeczach wysublimowanych. Mam na myśli sprawy, które postawią Polskę w roli liderów Europy.

Z kolei Jerzy Czerwiński, senator PiS, zwraca uwagę, że nigdy w historii Polska nie miała do dyspozycji tak dużych pieniędzy.

- To nie są pieniądze dla Prawa i Sprawiedliwości, tylko wsparcie dla obywateli naszego państwa, bo im po prostu należą się te pieniądze. Trzeba więc sięgnąć po nie obojętnie z jakich przyczyn, czasami nawet wzniosłych. Ci, którzy twierdzą, że nie mogą ratyfikować tej umowy, mylą się.

Zdaniem Katarzyny Czochary, posłanki PiS, te pieniądze będą mieć ogromy wpływ na rozwój Polski w kolejnych dziesięcioleciach.

- Mamy aktualnie naprawdę bardzo trudny okres pandemii, więc potrzebujemy tych pieniędzy. Myślę, że warto zapytać się każdego mieszkańca najmniejszej miejscowości Opolszczyzny czy też naszego kraju, jakie potrzeby widać w ich miejscowościach.

Każde państwo UE powinno przedstawić Krajowy Plan Odbudowy przed Komisją Europejską do końca kwietnia.
Sławomir Kłosowski
Violetta Porowska
Jerzy Czerwiński
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »