Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-20, 15:40 Autor: Witold Wośtak

Agnieszka Bachowska ma poparcie PiS w wyborach na burmistrza Gorzowa Śląskiego. Priorytetem budowa zbiornika retencyjno-turystycznego

Konferencja prasowa A. Bachowskiej i V. Porowskiej w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa A. Bachowskiej i V. Porowskiej w Gorzowie Śląskim [fot. Witold Wośtak]
Pomysł na rozwój gminy Gorzów Śląski przedstawiła dzisiaj (20.06) na konferencji prasowej Agnieszka Bachowska. To jedna z pięciu osób ubiegających się o fotel burmistrza po śmierci Artura Tomali, który bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem.
Bachowska chce wprowadzić mobilny urząd, aby pracownicy dyżurowali w sołectwach. Kolejnym pomysłem jest utworzenie senioralnej rady. - Moim priorytetem jest budowa zbiornika retencyjnego, który zdecydowanie rozwinie turystykę - mówi Bachowska.

- Co jest pocieszające, odwierty wyszły prawidłowo. Zbiornik jest więc zaplanowany w dobrym miejscu. Myślę, że korzystając teraz z faktu pozyskania przez Polskę bardzo dużych pieniędzy w ramach Unii Europejskiej, uda nam się wprowadzić zbiornik do programów centralnych i regionalnych. Wówczas będziemy mogli już w tej perspektywie rozpocząć budowę zbiornika.

Agnieszka Bachowska wystąpiła u boku posłanki Violetty Porowskiej, bo Prawo i Sprawiedliwość udzieliło jej poparcia. - Pani Agnieszka nie bez powodu nazwała swój komitet "Nowy Ład" - dodaje Porowska.

- Ten Nowy Ład to nowa propozycja dla Gorzowa Śląskiego. Chcę bardzo mocno podkreślić, że wspieramy Agnieszkę Bachowską, bo uważamy ją za najlepszego kandydata dla Gorzowa Śląskiego. Mamy nadzieję, że przyszła pani burmistrz będzie umiała poprowadzić to wspaniałe miasto i całą gminę na nowe możliwości rozwoju.

Mieszkańcy Gorzowa Śląskiego wybiorą swojego włodarza 4 lipca.

Dzisiaj w Gorzowie Śląskim zainicjowano też akcję busa "Polski Ład", który będzie odwiedzać miasta i miasteczka Opolszczyzny.
Agnieszka Bachowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej 2021-07-28, godz. 13:08 Nie ma "małych żniw". Wszystkie zboża dojrzały równocześnie Anomalie pogodowe spowodowały, że wszystkie zboża dojrzewają jednocześnie. W tym roku nie ma tzw. małych żniw - rolnicy pracują na pełnych obrotach, żeby… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »