Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-16, 12:45 Autor: Witold Wośtak

Trwa kampania wyborcza w Gorzowie Śląskim. O fotel burmistrza powalczy pięcioro kandydatów

Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum Artura Tomali]
Urząd Miejski w Gorzowie Śląskim [fot. archiwum Artura Tomali]
Głosowanie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Głosowanie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Pięcioro kandydatów powalczy o urząd burmistrza Gorzowa Śląskiego w przedterminowych wyborach. Dotychczasowy włodarz Artur Tomala zmarł w kwietniu - bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem.
Do wyborów zgłoszono: Agnieszkę Bachowską, Rafała Kotarskiego, Tomasza Olejnika, Kamila Surowca oraz Tomasza Stefana. Zdaniem Rafała Tkacza, dyrektora Krajowego Biura Wyborczego Delegatury Opole, można liczyć na co najmniej 50 procent frekwencji.

- Wydaje się, że powinno być zainteresowanie i na pewno dobrze by się stało, jeśli frekwencja okaże się dość wysoka. Mieszkańcy tej gminy wybierają jednak swojego włodarza, czyli osobę bezpośrednio decydującą o sprawach gminy i samych mieszkańców. Istotne będzie również to, że rozpocznie się sezon urlopowy, wobec czego być może moje szacunki są zbyt optymistyczne.

Choć wcześniej zarejestrowano sześć komitetów, nieoficjalnie wiadomo, że jeden z kandydatów uzyska poparcie dwóch komitetów.

- Prawdopodobnie to okaże się podczas kampanii wyborczej - ocenia Tkacz.

- Kampania wyborcza trwa do piątku 2 lipca do 24:00. W tej chwili kandydaci mają czas na przedstawienie swojej wizji funkcjonowania gminy Gorzów Śląski. Kandydaci będą mieć też taką szansę bezpłatnie na antenie Radia Opole.

Mieszkańcy gminy Gorzów Śląski wybiorą nowego włodarza w niedzielę 4 lipca.

Komunikat:

Radio Opole w związku z przedterminowymi wyborami burmistrza Gorzowa Śląskiego zaprasza podmioty uprawnione do rozpowszechniania audycji wyborczych do składania wniosków o przyznanie nieodpłatnego czasu antenowego. Można je składać do 16 czerwca do godziny 22.00 w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8 w Opolu.
Rafał Tkacz 1
Rafał Tkacz 2

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 09:48 Policja podejrzewa, że uczestnik wypadku na DK 39 prowadził pod wpływem amfetaminy Uczestnik wczorajszego (26.07) wypadku w Kamiennej na DK 39 najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających - ustalił nasz reporter. To 36-letni… » więcej 2021-07-27, godz. 08:56 Ruszyła ocena formalna projektów zgłoszonych do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego - 32 opolskie organizacje pozarządowe zgłosiły się do pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna wartość wszystkich złożonych projektów… » więcej 2021-07-27, godz. 08:07 Niemysłowice koło Prudnika zalane przez deszcz. Strażacy interweniuja, sytuacja jest opanowana Siedem zalanych posesji, garaży i piwnic. To efekt silnych opadów deszczu w Niemysłowicach w powiecie prudnickim. » więcej 2021-07-26, godz. 22:21 W słowackich Tatrach znaleziono ciało najprawdopodobniej polskiego turysty Poszukiwania zaginionego polskiego turysty zakończone - przekazało słowackie, górskie pogotowie ratunkowe. » więcej 2021-07-26, godz. 21:00 Raport dnia: jedno zakażenie koronawirusem w regionie. Rząd apeluje o zaszczepienie się Jedno zakażenie koronawirusem zostało minionej doby potwierdzone na Opolszczyźnie, a konkretnie w powiecie brzeskim. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w… » więcej 2021-07-26, godz. 20:45 W Baborowie powstał hotelik dla zwierzaków "Poczekalnia". Ma pomóc w znalezieniu nowych właścicieli dla bezpańskich… Gmina Baborów uruchomiła hotelik dla zwierząt. Nazywa się 'Poczekalnia', bo tam właśnie bezpańskie psy czekają na nowych właścicieli. Czekają dokładnie… » więcej 2021-07-26, godz. 19:58 "To skandal". Janusz Kowalski o głosie "na nie" Ryszarda Galli w sprawie odbudowy Pałacu Saskiego W piątek (23.07) Sejm uchwalił ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy… » więcej 2021-07-26, godz. 19:15 Uwaga! Pojawili się oszuści metodą "na skarbówkę" Otrzymałeś SMS-a z informacją o nieopłaconym podatku? Nie reaguj na jego treść, ani odnośniki w nim zawarte. Możesz stracić oszczędności całego życia… » więcej 2021-07-26, godz. 19:04 Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 39 Około godziny 16.00 między Namysłowem a Kamienną, w ciągu DK 39 samochód osobowy zderzył się z motocyklem. » więcej 2021-07-26, godz. 19:00 Będzie kolejny etap rewitalizacji sali rajców w brzeskim ratuszu. Wewnątrz pojawi się również dodatkowe wyposaż… Sala rajców w brzeskim ratuszu przejdzie dalszą rewitalizację. Trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę kolejnego etapu prac, dzięki którym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »