Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-18, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład

"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład [fot. Katarzyna Doros]
"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład [fot. Katarzyna Doros]
Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, bon mieszkaniowy i społeczna inicjatywa mieszkaniowa - to główne filary wprowadzone przez Porozumienie Jarosława Gowina do deklaracji programowej Polski Ład. Jak zapowiadają politycy Zjednoczonej Prawicy, program ma pomóc wyprowadzić kraj z kryzysu po pandemii i pomóc w rozwoju gospodarczym.
- U nas w regionie przełoży się to - po pierwsze - na to, że każdy z nas zapłaci mniejsze podatki, bo będzie podniesiona kwota wolna od podatku. Z drugiej strony powstaną nowe mieszkania w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Oprócz tego otrzymamy wsparcie dla samorządów w postaci subwencji inwestycji stałych, która będzie co roku wypłacana w formie przewidywalnej i w oparciu o algorytm. Nie będzie już trybu konkursowego, że poszczególne gminy składały różnego rodzaju projekty - mówi Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina.

Kolejnym założeniem Polskiego Ładu jest przeznaczenie 7% PKB na zdrowie. - Dla nas jest to zrozumiałe, że należy podwyższyć składkę zdrowotną dla najlepiej zarabiających - dodaje. - I to jest coś, co jest dla nas zupełnie oczywiste. Chcemy lepszej służby zdrowia i większych pieniędzy na służbę zdrowia. Pandemia uświadomiła nam braki systemowe z ostatnich 30 lat. Trzeba podnieść składkę zdrowotną, bo najlepiej zarabiający płacą bardzo niewielkie składki zdrowotne.

Wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina zaapelował do polityków opozycji, żeby zaprzestali krytykanctwa i wpisywali się w kampanię informacyjną dla samorządów.
Marcin Ociepa cz.1
Marcin Ociepa cz.2

Wiadomości z regionu

2021-10-24, godz. 10:48 Raport MZ: 77 nowych infekcji na Opolszczyźnie i ponad 4700 w całej Polsce. Zmarło 13 zarażonych osób [INFOGRAFIK… 77 nowych infekcji koronawirusem potwierdzono od wczoraj (23.10) na Opolszczyźnie. Resort zdrowia informuje dzisiaj o 4728 kolejnych zakażeniach i śmierci 13… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Jest nowa droga do osiedla domków i terenów inwestycyjnych gminy Bierawa Najpierw media, potem asfalt - zgodnie z taką filozofią gmina Bierawa wybudowała nowe drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych oraz osiedla nowych domów… » więcej 2021-10-24, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami W ramach programu ''asystent'' oferują wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Uniwersytet Opolski poszukuje chętnych studentów, którzy podejmą się… » więcej 2021-10-24, godz. 09:28 Poseł PiS Katarzyna Czochara na czele nowego gremium w parlamencie Powstał Parlamentarny Zespół ds. Myśli i Dzieła Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-10-24, godz. 08:51 Od biblioteki po przychodnię i aptekę. Dąbrowa z państwowym wsparciem na remont dworku w Chróścinie Dąbrowa otrzyma rządowe dofinansowanie na remont zabytkowego dworku w Chróścinie. Gmina w marcu tego roku przejęła XIX-wieczny obiekt od starostwa powiatowego… » więcej 2021-10-23, godz. 23:26 Andrzej Buła ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w regionie [AKTUALIZACJA] Andrzej Buła, dotychczasowy szef Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie, nadal nim będzie. Był jedynym kandydatem. W sobotę (23.10), przypomnijmy, w całym… » więcej 2021-10-23, godz. 20:35 Raport dnia: 87 nowych zachorowań w regionie. Na razie nie ma planów, by przechodzić na naukę zdalną 87 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdzono ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie stwierdzono też 3 zgony wśród zakażonych patogenem z Chin. » więcej 2021-10-23, godz. 18:33 Tułowicka pisanka na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji w mieście stanęło 2,5-metrowe j… Tułowice świętują wpisanie związanych z tą miejscowością tradycji pisankarskich na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji… » więcej 2021-10-23, godz. 18:15 Pieśni patriotyczne będą wybrzmiewać do jutra w Olszance. Trwają eliminacje do poświęconego im festiwalu 88 kandydatów zgłosiło się do tegorocznego, XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej 'Tobie, Polsko' w Olszance. Dziś (23.10) w sali miejscowej… » więcej 2021-10-23, godz. 16:45 Rusza remont holu głównego USK w Opolu. Rejestracja główna placówki przeniesiona Ważna informacja dla pacjentów poradni specjalistycznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Rejestracja główna placówki zostanie przeniesiona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »