Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-18, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład

"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład [fot. Katarzyna Doros]
"Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład [fot. Katarzyna Doros]
Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, bon mieszkaniowy i społeczna inicjatywa mieszkaniowa - to główne filary wprowadzone przez Porozumienie Jarosława Gowina do deklaracji programowej Polski Ład. Jak zapowiadają politycy Zjednoczonej Prawicy, program ma pomóc wyprowadzić kraj z kryzysu po pandemii i pomóc w rozwoju gospodarczym.
- U nas w regionie przełoży się to - po pierwsze - na to, że każdy z nas zapłaci mniejsze podatki, bo będzie podniesiona kwota wolna od podatku. Z drugiej strony powstaną nowe mieszkania w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Oprócz tego otrzymamy wsparcie dla samorządów w postaci subwencji inwestycji stałych, która będzie co roku wypłacana w formie przewidywalnej i w oparciu o algorytm. Nie będzie już trybu konkursowego, że poszczególne gminy składały różnego rodzaju projekty - mówi Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina.

Kolejnym założeniem Polskiego Ładu jest przeznaczenie 7% PKB na zdrowie. - Dla nas jest to zrozumiałe, że należy podwyższyć składkę zdrowotną dla najlepiej zarabiających - dodaje. - I to jest coś, co jest dla nas zupełnie oczywiste. Chcemy lepszej służby zdrowia i większych pieniędzy na służbę zdrowia. Pandemia uświadomiła nam braki systemowe z ostatnich 30 lat. Trzeba podnieść składkę zdrowotną, bo najlepiej zarabiający płacą bardzo niewielkie składki zdrowotne.

Wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina zaapelował do polityków opozycji, żeby zaprzestali krytykanctwa i wpisywali się w kampanię informacyjną dla samorządów.
Marcin Ociepa cz.1
Marcin Ociepa cz.2

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »