Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-07, 18:20 Autor: Daniel Klimczak

Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców. "Pierwsze skutki będą widoczne już w styczniu"

Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Senator PiS Jerzy Czerwiński oraz władze nyskiego starostwa zaprezentowali dziś (07.06) założenia Polskiego Ładu, jak i wpływ przygotowanych przez rząd rozwiązań, który odczują mieszkańcy powiatu.
Parlamentarzysta wskazywał, że jednym z głównych celów programu jest ożywienie gospodarki, w tym poprzez jej odbudowę po pandemii koronawirusa.

- Ma nastąpić nowe otwarcie i mamy jasno wskazany cel tego otwarcia, a mianowicie uzyskanie takiego stopnia rozwoju, który mają Hiszpania, Włochy, czyli, nazwijmy to, średniacy starej Unii Europejskiej - tłumaczył.

Do roku 2030 polska gospodarka ma osiągnąć poziom 95 procent średniej unijnej. Jak przypomniał polityk, w ciągu 100 dni rząd przygotuje projekty pierwszych 10 ustaw wprowadzających w życie część założeń programu.

- To są głównie ustawy podatkowe, one muszą być uchwalone, głównie Ustawa o podatku od osób fizycznych, do 30 listopada. Praktycznie do końca września te ustawy muszą wyjść z Sejmu. Także do końca września rząd jest zobligowany, i to konstytucyjnie, do złożenia projektu budżetu na przyszły rok. W efekcie pierwsze skutki w postaci na przykład braku pobieranej zaliczki na podatek PIT obywatele odczują już od stycznia - dodał Jerzy Czerwiński.

Z kolei starosta Andrzej Kruczkiewicz wskazywał, że w ramach Polskiego Ładu do powiatu trafi około 2 miliardów złotych. Samorządowiec przekonywał, że pieniądze te w znacznym stopniu poprawią komfort życia mieszkańców.

- Są to pieniądze przeznaczone na inwestycje, drogownictwo, ale przede wszystkim na oświatę i służbę zdrowia. Powiat nyski jest jednym z niewielu, który posiada dwa szpitale. Jesteśmy 3. w Polsce pod względem długości dróg powiatowych, mamy 600 kilometrów dróg powiatowych - wymieniał.

Jako przykład inwestycji planowanych w ramach Polskiego Ładu starosta wymienił między innymi budowę parkingu przy nyskim szpitalu, reaktywację Aleksandrówki czy budowę pełnowymiarowej hali gimnastycznej przy nyskim "Rolniku".
Jerzy Czerwiński
Jerzy Czerwiński
Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2021-07-27, godz. 21:15 Strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę schowało się w mieszkaniu za… Opolscy strażacy tym razem pomogli małemu nietoperzowi w wydostaniu się na wolność. Zwierzę miało schować się w ciemnym zakamarku szafy, o czym strażaków… » więcej 2021-07-27, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 100 nowych infekcji w kraju. Na Opolszczyźnie zakaziło się 5 osób. Ponad 17 mln Polaków jest w… Pięć nowych zakażeń koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (27.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Remont Alei Wojska Polskiego w Nysie może rozpocząć się jeszcze tego lata. Nie obędzie się bez utrudnień Nyskie starostwo podpisze umowę z wykonawcą remontu alei Wojska Polskiego w stolicy powiatu. Samorząd znalazł brakujące pieniądze potrzebne do realizacji… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Wymień starą kuchenkę czy mikser na sadzonkę albo nasiona Związek międzygminny 'Czysty Region' po raz kolejny organizuje zbiórkę elektroodpadów. Osoby, które wezmą w niej udział, dostaną w zamian sadzonki drzew… » więcej 2021-07-27, godz. 17:30 Rozpoczęła się ekshumacja dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich Rozpoczęły się prace ekshumacyjne na terenie dawnego cmentarza przywięziennego w Strzelcach Opolskich. Nekropolia była używana do lat 40. XX wieku. Chowano… » więcej 2021-07-27, godz. 17:29 Pracowite popołudnie głubczyckich strażaków po opadach deszczu Kilka razy musieli interweniować strażacy z Głubczyc po dzisiejszych opadach deszczu na południu naszego regionu. Na ul. Sosnowieckiej w okolicach młyna została… » więcej 2021-07-27, godz. 17:15 Ciało znalezione w słowackich Tatrach to 24-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla Turysta, którego ciało znaleziono pod ścianą Baraniego Zwornika na Słowacji to 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla. Rodzina potwierdziła tożsamość… » więcej 2021-07-27, godz. 16:50 Sąd umorzył postępowanie wobec Przyjaznego Samorządu. Chodzi o październikowy protest w ramach "Strajku kobiet" Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego nie zostanie ukarany za październikową manifestację na ulicach Namysłowa. Sąd Rejonowy w Kluczborku umorzył postępowanie… » więcej 2021-07-27, godz. 16:02 Ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę Na Opolszczyźnie ruszyły wypłaty świadczenia 300 plus na szkolną wyprawkę. W ramach pierwszej transzy na rachunki bankowe ponad trzech tysięcy rodziców… » więcej 2021-07-27, godz. 15:30 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo pacjentów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zyskał nowy zbiornik na tlen. Urządzenie ważące blisko 3,5 tony o pojemności ponad 6 tysięcy litrów wkrótce będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »