Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-06-07, 18:20 Autor: Daniel Klimczak

Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców. "Pierwsze skutki będą widoczne już w styczniu"

Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Władze nyskiego starostwa i senator Jerzy Czerwiński wskazali, jak Polski Ład wpłynie na życie mieszkańców powiatu [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Senator PiS Jerzy Czerwiński oraz władze nyskiego starostwa zaprezentowali dziś (07.06) założenia Polskiego Ładu, jak i wpływ przygotowanych przez rząd rozwiązań, który odczują mieszkańcy powiatu.
Parlamentarzysta wskazywał, że jednym z głównych celów programu jest ożywienie gospodarki, w tym poprzez jej odbudowę po pandemii koronawirusa.

- Ma nastąpić nowe otwarcie i mamy jasno wskazany cel tego otwarcia, a mianowicie uzyskanie takiego stopnia rozwoju, który mają Hiszpania, Włochy, czyli, nazwijmy to, średniacy starej Unii Europejskiej - tłumaczył.

Do roku 2030 polska gospodarka ma osiągnąć poziom 95 procent średniej unijnej. Jak przypomniał polityk, w ciągu 100 dni rząd przygotuje projekty pierwszych 10 ustaw wprowadzających w życie część założeń programu.

- To są głównie ustawy podatkowe, one muszą być uchwalone, głównie Ustawa o podatku od osób fizycznych, do 30 listopada. Praktycznie do końca września te ustawy muszą wyjść z Sejmu. Także do końca września rząd jest zobligowany, i to konstytucyjnie, do złożenia projektu budżetu na przyszły rok. W efekcie pierwsze skutki w postaci na przykład braku pobieranej zaliczki na podatek PIT obywatele odczują już od stycznia - dodał Jerzy Czerwiński.

Z kolei starosta Andrzej Kruczkiewicz wskazywał, że w ramach Polskiego Ładu do powiatu trafi około 2 miliardów złotych. Samorządowiec przekonywał, że pieniądze te w znacznym stopniu poprawią komfort życia mieszkańców.

- Są to pieniądze przeznaczone na inwestycje, drogownictwo, ale przede wszystkim na oświatę i służbę zdrowia. Powiat nyski jest jednym z niewielu, który posiada dwa szpitale. Jesteśmy 3. w Polsce pod względem długości dróg powiatowych, mamy 600 kilometrów dróg powiatowych - wymieniał.

Jako przykład inwestycji planowanych w ramach Polskiego Ładu starosta wymienił między innymi budowę parkingu przy nyskim szpitalu, reaktywację Aleksandrówki czy budowę pełnowymiarowej hali gimnastycznej przy nyskim "Rolniku".
Jerzy Czerwiński
Jerzy Czerwiński
Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2022-01-16, godz. 19:45 Raport dnia: lekarze ostrzegają przed Omikronem. "Będziemy mieli bardzo dużo przypadków zakażeń nowym wariantem… Minionej doby potwierdzono w Polsce 14 667 zakażeń koronawirusem - poinformowało dzisiaj (16.01) Ministerstwo Zdrowia. To o 32 procent więcej w porównaniu… » więcej 2022-01-16, godz. 19:00 Uwaga, nadciąga silny wiatr. W poniedziałek w regionie może wiać w porywach do 90 km/h Uwaga, będzie mocno wiało. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego regionu. W poniedziałek (17.01) między 6:00 a 17:00 prognozuje się wystąpienie… » więcej 2022-01-16, godz. 17:43 Wspólne kolędowanie z opolskimi motocyklistami w Prudniku Lesie cieszyło się dużym zainteresowaniem Dopisała frekwencja uczestników Motocyklowego Kolędowania w Prudniku Lesie. Impreza ta odbyła się po raz 15. Atmosfera wspólnego kolędowania przyciągnęła… » więcej 2022-01-16, godz. 17:30 Suknie klasyczne, garnitury kolorowe - nowe trendy na targach ślubnych w Opolu [ZDJĘCIA] Słodycze, drinki, biżuteria, fotografie, garnitury, suknie i wiele innych ślubnych akcesoriów można zobaczyć na targach skierowanych do przyszłych par młodych… » więcej 2022-01-16, godz. 17:15 W namysłowskim magistracie działa grupa wolontariacka. "Mamy na swoim koncie już kilka akcji" Okazują serce nie tylko w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Mowa o urzędnikach z namysłowskiego magistratu, którzy założyli wśród pracowników… » więcej 2022-01-16, godz. 16:30 "Więcej pociągów powinno się zatrzymywać na stacji Kędzierzyn-Koźle". Do ministra infrastruktury trafiło pismo… Więcej pociągów intercity powinno zatrzymywać się w Kędzierzynie-Koźlu - tak uważa senator Beniamin Godyla (KO), który interweniował w tej sprawie u… » więcej 2022-01-16, godz. 16:00 Na szpitalną pediatrię covidową w Kędzierzynie-Koźlu nie trafiło ani jedno zaszczepione dziecko Żadne z dzieci w naszym regionie, które ciężko przeszło zarażenie koronawirusem i trafiło do szpitala, nie było zaszczepione. Od początku pandemii było… » więcej 2022-01-16, godz. 15:00 Czy w sezonie wiosenno-letnim uda się organizować koncerty i teatr w wołczyńskiej tężni? Koncerty plenerowe, teatry uliczne i rozmaite spotkania tematyczne. Tego roku podobne wydarzenia mają odbywać się przy otwartej kilka miesięcy temu tężni… » więcej 2022-01-16, godz. 14:30 Bez zmian w przepisach nie będzie nocnych dyżurów aptek. "Dyżury aptek do godziny 23:00 stają się standardem" Żeby zapewnić dostęp do aptek w nocy, w czasie świąt i weekendów, potrzebne są zmiany w przepisach, umożliwiające finansowanie dyżurów aptek przez Narodowy… » więcej 2022-01-16, godz. 13:45 Przyjąć odpowiedzialną postawę i nie narażać innych. Opolski sanepid przypomina o zasadach kwarantanny i izolacji Opolski sanepid przypomina o zasadach postępowania w przypadku nałożenia kwarantanny i izolacji. - Musimy przyjmować postawę odpowiedzialną i nie narażać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »