Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-05-18, 10:00 Autor: Katarzyna Plewnia

"Dołożyłem do tego programu małą cegiełkę". Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski o założeniach koalicyjnego programu Polski Ład

Prezentacja programu Polski Ład [fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook]
Prezentacja programu Polski Ład [fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gość Porannej Loży Radiowej mówił o wkładzie swojego ugrupowania do przedstawionego przez Zjednoczoną Prawicę nowego programu gospodarczo-społecznego. Solidarna Polska odpowiadała w nim za kwestie bezpieczeństwa.
- Polski Ład to program koalicyjny, a Solidarna Polska odpowiada w nim za obszar dotyczący bezpieczeństwa, czyli Bezpieczeństwo Plus - powiedział w Porannej Loży Radiowej Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski, pytany o wkład jego partii do programu Polski Ład.

- Dzisiaj pokazujemy nowe pomysły związane z alimentami błyskawicznymi, które spowodują, że jeszcze szybciej te alimenty trafią do matek, które czekają na pieniądze od byłych mężów lub ojców, którzy nie płacą. Oczywiście zmiany dotyczące przestępczości zorganizowanej - tutaj pan minister Ziobro jest jak najbardziej wiarygodny, ponieważ mafiom od 2015 roku odebraliśmy miliardy złotych w porównaniu z tym, co było za czasów Platformy Obywatelskiej - powiedział Kowalski.

- Nie ukrywam, że też dołożyłem do tego programu swoją małą cegiełkę - dodał Janusz Kowalski. - Przygotowana największa od 20 lat reforma kodeksu spółek handlowych, która dotyczy i obejmie prawie 400 tys. spółek w Polsce - spółek akcyjnych, spółek z o.o., takich spółek jak Zakłady Azotowe Kędzierzyn-Koźle, jak Górażdże, jak Itaka - to jest rzeczywiście reforma prawa korporacyjnego, ona również jest w Polskim Ładzie oraz innowacyjna ustawa o akcjonariacie pracowniczym, to znane rozwiązania na całym świecie, zaproponowałem je do Polskiego Ładu i one są.

- To, co dziś zobaczyliśmy, to pewnego rodzaju mapa drogowa, a za chwilę wypełnimy ją konkretnymi ustawami. Mam nadzieję, że spełniamy to, do czego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej - dodał polityk Solidarnej Polski.
Janusz Kowalski cz. 1
Janusz Kowalski cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »