Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-08, 15:45 Autor: PAP (oprac. Agnieszka Stefaniak)

PAP: Politechnika Opolska przygotowuje się do wznowienia zajęć w tradycyjnej formie

Politechnika Opolska [fot. Katarzyna Doros]
Politechnika Opolska [fot. Katarzyna Doros]
W połowie kwietnia część studentów Politechniki Opolskiej może wrócić na normalne zajęcia do uczelni - poinformowało biuro prasowe PO. Szansę na powrót do zajęć w tradycyjnej formie mają objąć część zajęć w praktycznych w laboratoriach i salach gimnastycznych.
Jak poinformowało biuro prasowe Politechniki Opolskiej, według wstępnych ustaleń od 17 kwietnia na dwóch wydziałach uczelni zaplanowano powrót części zajęć w tradycyjnej formie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

"Semestr letni na politechnice podzieliśmy na trzy części. Organizacja toku nauczania w ciągu pierwszych pięciu tygodni przebiegała całkowicie w formie zdalnej, co do organizacji kolejnych tygodni, miały zapadać decyzje na bieżąco, w zależności od sytuacji epidemiologicznej" - przypomina dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.

Władze uczelni zakładają, że sytuacja będzie stopniowo się poprawiać i część słuchaczy będzie mogła wrócić do tradycyjnej formy zajęć.

"Ze względu na przedłużenie obostrzeń w całym kraju i wysoki wskaźnik zakażeń, nauczanie zdalne na politechnice nadal obowiązuje. Jeżeli sytuacja się poprawi, część obostrzeń zostanie zniesiona, planujemy wznowienie zajęć, których nie sposób przeprowadzić za pomocą kształcenia na odległość" - informuje Stanik-Besler.

Władze uczelni planują, że od 17 kwietnia wróciliby studenci Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki oraz Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Mowa o zajęciach praktycznych w laboratoriach oraz w salach wychowania fizycznego. Pozostałe wydziały nadal będą kształcić studentów w formie online.

Wiadomości z regionu

2021-04-12, godz. 14:30 Alkohol i nadmierna prędkość - w weekend na opolskich drogach policja zatrzymała kierowców rażąco łamiących p… Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe. Niechlubnym rekordzistą okazał się… » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Nie żyje Artur Tomala. Burmistrz Gorzowa Śląskiego bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem Nie żyje Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Samorządowiec zakaził się koronawirusem na początku marca. » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Uwaga na oszustwa "na kryptowaluty". Mieszkanka Opola zamiast zarobić, straciła blisko 300 tys. złotych 2 kwietnia do komisariatu policji w Opolu zgłosiła się 65-latka mówiąc, że z jej konta skradziono blisko 300 tysięcy złotych. Dzień wcześniej do mieszkanki… » więcej 2021-04-12, godz. 13:00 Proponował małoletniej seks przez internet. Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia Elektroniczna korupcja seksualna osoby małoletniej - taki zarzut usłyszał mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Strzelce Opolskie. Akt oskarżenia trafił już… » więcej 2021-04-12, godz. 12:00 Raport MZ: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju i blisko 300 w województwie opolskim [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że minionej doby w kraju koronawirusem zakaziło się 12 013 osób. Na Opolszczyźnie odnotowano 293 nowe infekcje. » więcej 2021-04-12, godz. 11:47 Spowodował kolizję i próbował uciekać. Policjanci z Krapkowic zatrzymali kierowcę na "podwójnym gazie" Policjanci z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który 10 kwietnia spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu… » więcej 2021-04-12, godz. 09:40 Marcin Ociepa o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: "Nie tworzymy alternatywnej dla PiS większości" - Rozmowy z Pawłem Kukizem cały czas są prowadzone, dotyczą wybranych aspektów i są bliskie zakończenia z uzyskaniem konsensusu - przyznał w porannej Loży… » więcej 2021-04-12, godz. 09:29 Wypuścili do stawu w Dobrej ponad 400 kilogramów ryb Ponad 400 kilogramów żywych ryb zostało wpuszczonych do stawu w Dobrej, w gminie Strzeleczki. To miejsce bardzo lubiane przez wędkarzy, ale także cel spacerów… » więcej 2021-04-12, godz. 09:06 Synoptycy ostrzegają przed możliwymi opadami śniegu na południu województwa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu ostrzega przed możliwymi opadami śniegu w powiatach nyskim i prudnickim, co w godzinach popołudniowych… » więcej 2021-04-12, godz. 07:03 Pożar w gospodarstwie w Kujakowicach Górnych. Nocna akcja strażaków trwała cztery godziny [ZDJĘCIA] Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w nocnej akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Kujakowicach Górnych w powiecie kluczborskim. Strażacy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »