Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-08, 15:00 Autor: Katarzyna Plewnia

16 punktów szczepień masowych powstanie w województwie opolskim. "Czekamy na sygnał rządu, kiedy przejdziemy do czynności praktycznych"

Lodowisko Toropol w Opolu [foto. Martyna Purzycka]
Lodowisko Toropol w Opolu [foto. Martyna Purzycka]
Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
O zaawansowaniu przygotowań i miejscach, gdzie takie punkty w regionie będą działać mówił w Południowej Loży Radiowej wojewoda opolski Sławomir Kosowski.
- Punkty szczepień masowych w województwie opolskim są przygotowywane, powstanie ich w województwie 16. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych, bo to we współpracy z tymi samorządami, pod egidą rządu będą powstawały te punkty szczepień masowych - powiedział w Południowej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- W Opolu, w samym mieście wojewódzkim będą to dwa duże punkty szczepień masowych, jeden z nich to jest lodowisko Toropol, tutaj w porozumieniu z panem prezydentem, ale również w kampusie Politechniki Opolskiej dla powiatu krapkowickiego, w różnych dużych halach sportowych najczęściej, podam tu przykład Nysy, Kędzierzyna-Koźla - to duże miasta w województwie opolskim, tam też punkty szczepień masowych będą tworzone, będą powstawały - wyliczał.

- Czekamy na sygnał rządu, kiedy przejdziemy do tych czynności praktycznych, bo miejsca są przygotowane - zapewnił wojewoda. - Patroni medyczni, a wiec te podmioty, które będą prowadziły szczepienia również są dogadane, mamy z nimi porozumienie - dodał Sławomir Kłosowski.

- Bardzo bym chciał, żeby wszyscy na pokładzie te ręce położyli. Z naszą opozycją w województwie opolskim niekoniecznie tak bywa - mówił wojewoda. - Mam nadzieję, że moje ostatnie rozmowy z Opolskim Klubem Parlamentarnym, ponieważ spotkałem się z tym klubem - w którym są również posłowie opozycji - i apelowałem wprost, że jeśli nie potrafią pomóc, to żeby nie przeszkadzali, i mam nadzieję, że to odniesie jakiś skutek - dodał.

- Że ustaną wreszcie te zapytania do wojewody opolskiego o takie czy inne rzeczy kompletnie niezwiązane z epidemią, pandemią, z tą sytuacją zagrożenia, którą w tej chwili przeżywamy, bo to po prostu odrywa mnie od tej pracy bieżącej, która w tej chwili w 90 czy 80 procentach koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Opolszczyzny - stwierdził.

- Bardzo bym chciał, żeby akcja w punktach szczepień przebiegła w zgodzie i porozumieniu - mówił Sławomir Kłosowski.

Wojewoda podziękował też medykom za to, że odpowiedzieli pozytywnie na jego apel m.in. o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu, dzięki czemu cały potencjał placówki może być wykorzystany - lecznica może w pełni pomieścić 150 osób.

- Szpital tymczasowy w Opolu, który może pomieścić 150 chorych na COVID-19 ma również przewspaniałe zaplecze dzięki rządowi, zakupione nowiutkie łóżka, respiratory. One przez długi okres, do ubiegłego tygodnia, do poniedziałku pozostawały niewykorzystane. Dlatego tak bardzo zależało mi, żeby skierować ten apel, i żeby znalazł on zrozumienie i proszę sobie wyobrazić, że znalazł zrozumienie - powiedział.

- We wtorek 6 kwietnia udało się uruchomić Szpital Tymczasowy w Opolu w pełnym zakresie, w pełnej obsadzie, tym samym zwiększając o ponad 100 liczbę łózek szpitalnych dla mieszkańców województwa opolskiego - spuentował wojewoda.
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, cz. 1
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, cz. 2
Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, cz. 3

Wiadomości z regionu

2021-04-12, godz. 13:26 Nie żyje Artur Tomala. Burmistrz Gorzowa Śląskiego bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem Nie żyje Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Samorządowiec zakaził się koronawirusem na początku marca. » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Uwaga na oszustwa "na kryptowaluty". Mieszkanka Opola zamiast zarobić, straciła blisko 300 tys. złotych 2 kwietnia do komisariatu policji w Opolu zgłosiła się 65-latka mówiąc, że z jej konta skradziono blisko 300 tysięcy złotych. Dzień wcześniej do mieszkanki… » więcej 2021-04-12, godz. 13:00 Proponował małoletniej seks przez internet. Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia Elektroniczna korupcja seksualna osoby małoletniej - taki zarzut usłyszał mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Strzelce Opolskie. Akt oskarżenia trafił już… » więcej 2021-04-12, godz. 12:00 Raport MZ: ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju i blisko 300 w województwie opolskim [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że minionej doby w kraju koronawirusem zakaziło się 12 013 osób. Na Opolszczyźnie odnotowano 293 nowe infekcje. » więcej 2021-04-12, godz. 11:47 Spowodował kolizję i próbował uciekać. Policjanci z Krapkowic zatrzymali kierowcę na "podwójnym gazie" Policjanci z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który 10 kwietnia spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna wyjeżdżając z parkingu… » więcej 2021-04-12, godz. 09:40 Marcin Ociepa o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: "Nie tworzymy alternatywnej dla PiS większości" - Rozmowy z Pawłem Kukizem cały czas są prowadzone, dotyczą wybranych aspektów i są bliskie zakończenia z uzyskaniem konsensusu - przyznał w porannej Loży… » więcej 2021-04-12, godz. 09:29 Wypuścili do stawu w Dobrej ponad 400 kilogramów ryb Ponad 400 kilogramów żywych ryb zostało wpuszczonych do stawu w Dobrej, w gminie Strzeleczki. To miejsce bardzo lubiane przez wędkarzy, ale także cel spacerów… » więcej 2021-04-12, godz. 09:06 Synoptycy ostrzegają przed możliwymi opadami śniegu na południu województwa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu ostrzega przed możliwymi opadami śniegu w powiatach nyskim i prudnickim, co w godzinach popołudniowych… » więcej 2021-04-12, godz. 07:03 Pożar w gospodarstwie w Kujakowicach Górnych. Nocna akcja strażaków trwała cztery godziny [ZDJĘCIA] Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w nocnej akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Kujakowicach Górnych w powiecie kluczborskim. Strażacy… » więcej 2021-04-12, godz. 06:30 Drogowcy przechodzą z remontem na drugą stronę jezdni. Zmiany w organizacji ruchu przy Niemodlińskiej w Opolu Od poniedziałku (12.04) kierowcy w Opolu nie będą mogli skręcić z ulicy Niemodlińskiej w Domańskiego. To konsekwencja budowy centrum przesiadkowego Opole… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »