Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-08, 06:30 Autor: Katarzyna Doros

Masowy punkt szczepień powstanie na Politechnice Opolskiej. Koordynatorem zostało Krapkowickie Centrum Zdrowia

Masowy Punkt szczepień powstanie na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Masowy Punkt szczepień powstanie na Politechnice Opolskiej [fot. Politechnika Opolska]
Politechnika Opolska [fot. Katarzyna Doros]
Politechnika Opolska [fot. Katarzyna Doros]
Masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 powstanie na Politechnice Opolskiej. Codziennie będzie mogło się tam zaszczepić nawet 2 tysiące osób. To kolejny obiekt po Toropolu, który w stolicy regionu obsłuży tak dużą liczbę chętnych. Punkt na politechnice tworzony jest we współpracy z powiatem opolskim i krapkowickim.
- Politechnika Opolska w tych trudnych czasach przede wszystkim to odpowiedzialność społeczna. Naszym obowiązkiem jest pomaganie sobie nawzajem. Jeżeli politechnika może w ten sposób pomóc w walce z pandemią, to jesteśmy na to otwarci. Nasi studenci będą tworzyli całe zaplecze logistyczne, będą kierowali pacjentów w odpowiednie miejsca i dbali o bezpieczeństwo nas wszystkich - mówi Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Z prośbą o udostępnienie pomieszczeń uczelni zwrócił się prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia Marcin Misiewicz. - Pomieszczenia wymagają drobnych zmian, ale są duże, dzięki czemu możemy przygotować co najmniej 4 punkty szczepienne - mówi. - To duże wyzwanie, ale mamy też już duże doświadczenie, ponieważ w powiecie krapkowickim szczepimy od ponad 3 miesięcy, w związku z tym wiemy już jak to zorganizować, żeby zabezpieczyć pacjentów.

- Punkt w Krapkowicach funkcjonuje na tyle sprawnie, że przyjeżdżają do nas pacjenci nawet z Podkarpacia. Mamy szybsze terminy szczepień niż inne punkty, co za tym idzie więcej chętnych rejestruje się do nas - wyjaśnia Maciej Jędrusik, specjalista chorób wewnętrznych, który będzie kierownikiem masowego punktu szczepień na Politechnice Opolskiej. - Widzimy większe zaufanie ludzi do szczepień i chęć ludzi do szczepień, a my jako medycy chcemy im to umożliwić. Będzie jedno wejście dla pacjentów do szczepienia, drugie wyjście dla pacjentów zaszczepionych i dwa namioty: jeden dla pacjentów oczekujących na szczepienie, drugi dla pacjentów oczekujących po szczepieniu. W namiocie będzie na pewno ratownik medyczny, który będzie obserwował pacjentów po szczepieniu i u nas w punkcie mimo wszystko będą kwalifikować do szczepień lekarze.

Punkt szczepień zostanie ulokowany w drugim kampusie Politechniki Opolskiej w budynku nr 1 na ul. Prószkowskiej. Jego uruchomienie zaplanowano na 19 kwietnia.

Również z powiatem opolskim Krapkowickie Centrum Zdrowia rozpocznie szczepienia masowe w Komprachcicach.
Marcin Lorenc
Marcin Misiewicz
Maciej Jędrusik

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 20:45 Szykuje się zmiana organizacji ruchu na DK46 w Brzęczkowicach. Do sierpnia kierowcy będą korzystać z bypasu Na drodze krajowej 46 w Brzęczkowicach kierowcy będą musieli korzystać z bypasu. Zmiana organizacji ruchu na trasie Opole - Nysa wchodzi w życie od środy… » więcej 2021-04-20, godz. 20:00 Brzeski szpital potrzebuje pościeli, poduszek i kołder. Lecznica prowadzi zbiórkę Brzeski szpital apeluje do mieszkańców o pomoc. Lecznica potrzebuje pościeli, a także poduszek, kołder i koców, które w ostatnim czasie ulegają szybszemu… » więcej 2021-04-20, godz. 19:30 Opolscy farmaceuci pomogą w rozwinięciu punktów szczepień. Uniwersytecki Szpital Kliniczny podpisał umowę z Okręgową… Blisko 140 farmaceutów z Opolszczyzny szkoli się w szczepieniach przeciw COVID-19. Osoby te będą mogły podjąć współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2021-04-20, godz. 19:00 Punkt masowych szczepień w Kluczborku najprawdopodobniej w tym tygodniu nie rozpocznie działalności Kluczborski punkt szczepień masowych przeciw COVID-19 jest już gotowy, ale pozostaje na razie nieczynny. Na stronie internetowej tamtejszego magistratu możemy… » więcej 2021-04-20, godz. 18:19 Opole: punkt szczepień na lodowisku Toropol jednak przyjmie jutro pacjentów. Udało się zamówić kolejne dawki szc… - Będziemy jutro jednak szczepić pacjentów na opolskim Toropolu - taką informację przekazał nam przed chwilą dr Tomasz Halski, prezes przychodni Śródmieście… » więcej 2021-04-20, godz. 18:15 Nowy żłobek w Dobrodzieniu przyjął 30 dzieci. Obostrzenia epidemiologiczne wpłynęły na przełożenie otwarcia Udało się otworzyć nowy, gminny żłobek 'Kraina Uśmiechu' w Dobrodzieniu. Trzeba było przesunąć moment przyjęcia dzieci z racji obostrzeń epidemiologicznych… » więcej 2021-04-20, godz. 17:57 Wypadek na A4. Utrudnienia w ruchu na wysokości Krapkowic [AKTUALIZACJA] Autostrada A4 zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia występują między punktem poboru opłat Dąbrówka, czyli węzłami Opole Południe i Krapkowice. Według… » więcej 2021-04-20, godz. 16:30 Samorząd pielęgniarek i położnych obchodzi 30-lecie powstania. "To bardzo trudna praca" Mija 30 lat od powołania do życia samorządu pielęgniarek i położnych. Reprezentuje on najliczniejszą, bo ponad 300-tysięczną grupę wśród osób wykonujących… » więcej 2021-04-20, godz. 16:15 Urodziła dziecko w toalecie i je tam zostawiła. Noworodek się utopił, a kobieta usłyszała prawomocny wyrok Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył karę i prawomocnie skazał na 4 lat więzienia Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła noworodka w toalecie, który… » więcej 2021-04-20, godz. 15:24 Młodzi marynarze z Kędzierzyna-Koźla wyruszyli w rejs. Na pokładzie Daru Młodzieży poznają żeglarski fach Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu wypłynęli w 30-dniowy rejs Darem Młodzieży. To forma praktyk, jakie muszą odbyć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »