Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 16:15 Autor: Witold Wośtak

"Finalnie nasze działanie będzie korzystne dla środowiska". Kolej odpowiada w sprawie wycinki drzew na wyspie Pasieka

Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
PKP szykuje przebudowę linii kolejowej w Opolu. Inwestycja zakłada nowe mosty i peron [mat. PKP]
PKP szykuje przebudowę linii kolejowej w Opolu. Inwestycja zakłada nowe mosty i peron [mat. PKP]
- Podczas prac inwestycyjnych ingerencja w otoczenie jest maksymalnie ograniczana - tak Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, odpowiada na pytanie o wycinkę młodych drzew w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich na wyspie Pasieka w Opolu.
W sobotę (27.02) na polecenie wykonawcy usunięto 6 drzew. Rzecznik podkreśla, że instytucje zaangażowane na etapie dokumentacji projektowej zostały poinformowane o planowanych pracach. - Po przebudowie wiaduktu poprawi się system komunikacji samochodowej i kolejowej - zaznacza.

- Wiadukt na ulicy Powstańców Śląskich będzie szerszy, z 6-metrową jezdnią oraz dwoma chodnikami. Do tej pory przejazd jest ograniczony jednym pasem w obu kierunkach, a zastąpią go dwie jezdnie. Przebudowane zostaną również ulice i chodnik, aż do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada i ulicą Księcia Jana Dobrego.

Remont linii kolejowej potrwa do końca przyszłego roku i jest wart ćwierć miliarda złotych. Siemieniec zwraca uwagę na znaczenie inwestycji dla całego miasta.

- To jest przebudowa odcinka linii pomiędzy Opolem Głównym a Opolem Zachodnim, ale również budowa nowego peronu na stacji Opole Główne. Dodatkowo mamy przebudowę wiaduktu na ulicy Krapkowickiej oraz poprawę komunikacji między Opolem, Wrocławiem i dalej w kierunku zachodnim, a z drugiej strony poprawę ruchu kolejowego z Opola w stronę Kędzierzyna-Koźla i dalej na wschód.

Rzecznik PKP PLK argumentuje, że inwestycje kolejowe to rozwój ekologicznego i sprzyjającego środowisku transportu. - Choć czasami działania bezpośrednie wydają się ingerować w środowisko, finalnie są dla niego korzystne.
Mirosław Siemieniec 1
Mirosław Siemieniec 2

Wiadomości z regionu

2021-04-23, godz. 11:43 41-latek z powiatu opolskiego handlował alkoholem zza wschodniej granicy. Za nielegalny obrót odpowie przed sądem Mężczyznę podejrzanego o posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Opolu… » więcej 2021-04-23, godz. 10:55 MZ: ponad 10 tysięcy nowych przypadków zakażenia COVID-19 i 539 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 858 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 293 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-23, godz. 10:30 Wolontariusze zapraszają do wspólnego sprzątania na Górze św. Anny EDefenders to grupa wolontariacka, która organizuje cykliczne akcje sprzątania śmieci w rejonie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny. Do tej pory dzięki ich… » więcej 2021-04-23, godz. 10:00 Zaginęła 16-letnia Joanna Gibka z województwa łódzkiego Mieszkanka miejscowości Niechmirów w gminie Burzenin ostatni raz widziana była w miejscu swojego zamieszkania 26 lutego ok. godz. 21:20. » więcej 2021-04-23, godz. 09:40 "Zielony certyfikat" wkrótce pozwoli na poruszanie się po Unii Europejskiej. "Prace są zaawansowane" Unia Europejska pracuje na rozporządzeniem mającym na celu ułatwienie poruszania się po terenie Wspólnoty w czasie pandemii. Europoseł PiS Anna Zalewska… » więcej 2021-04-23, godz. 08:40 Skręcił w lewo mimo zakazu i doprowadził do czołowego zderzenia Na styku ulic Wrocławskiej i Niemodlińskiej w Opolu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. » więcej 2021-04-23, godz. 08:00 Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację. Oprócz docieplenia budynku zmienią się także pomieszczenia biurowe wewnątrz. Budynek zyska… » więcej 2021-04-23, godz. 07:00 Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Strzelcach Opolskich jest już gotowy do pracy Punkt szczepień masowych w Strzelcach Opolskich przeszedł pozytywnie kontrolę sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia. Starostwo strzeleckie rozpoczęło rejestrację… » więcej 2021-04-22, godz. 22:00 Baborów planuje zorganizować największy piknik militarny w regionie Pierwszy piknik militarny 'Południowa Opolszczyzna' - pod taką nazwą gmina Baborów zamierza zorganizować w tym roku największą tego typu imprezę w naszym… » więcej 2021-04-22, godz. 21:00 Ponad 600 piłkarskich koszulek zyska drugie życie i uszczęśliwi dzieci z krajów Trzeciego Świata w ramach akcji "Oddaj… Ponad 600 sportowych koszulek piłkarskich zebranych w ramach akcji 'Oddaj fejka' trafi do dzieci z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu. Inicjatorem akcji jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »