Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 16:15 Autor: Witold Wośtak

"Finalnie nasze działanie będzie korzystne dla środowiska". Kolej odpowiada w sprawie wycinki drzew na wyspie Pasieka

Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
PKP szykuje przebudowę linii kolejowej w Opolu. Inwestycja zakłada nowe mosty i peron [mat. PKP]
PKP szykuje przebudowę linii kolejowej w Opolu. Inwestycja zakłada nowe mosty i peron [mat. PKP]
- Podczas prac inwestycyjnych ingerencja w otoczenie jest maksymalnie ograniczana - tak Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, odpowiada na pytanie o wycinkę młodych drzew w pobliżu ulicy Powstańców Śląskich na wyspie Pasieka w Opolu.
W sobotę (27.02) na polecenie wykonawcy usunięto 6 drzew. Rzecznik podkreśla, że instytucje zaangażowane na etapie dokumentacji projektowej zostały poinformowane o planowanych pracach. - Po przebudowie wiaduktu poprawi się system komunikacji samochodowej i kolejowej - zaznacza.

- Wiadukt na ulicy Powstańców Śląskich będzie szerszy, z 6-metrową jezdnią oraz dwoma chodnikami. Do tej pory przejazd jest ograniczony jednym pasem w obu kierunkach, a zastąpią go dwie jezdnie. Przebudowane zostaną również ulice i chodnik, aż do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada i ulicą Księcia Jana Dobrego.

Remont linii kolejowej potrwa do końca przyszłego roku i jest wart ćwierć miliarda złotych. Siemieniec zwraca uwagę na znaczenie inwestycji dla całego miasta.

- To jest przebudowa odcinka linii pomiędzy Opolem Głównym a Opolem Zachodnim, ale również budowa nowego peronu na stacji Opole Główne. Dodatkowo mamy przebudowę wiaduktu na ulicy Krapkowickiej oraz poprawę komunikacji między Opolem, Wrocławiem i dalej w kierunku zachodnim, a z drugiej strony poprawę ruchu kolejowego z Opola w stronę Kędzierzyna-Koźla i dalej na wschód.

Rzecznik PKP PLK argumentuje, że inwestycje kolejowe to rozwój ekologicznego i sprzyjającego środowisku transportu. - Choć czasami działania bezpośrednie wydają się ingerować w środowisko, finalnie są dla niego korzystne.
Mirosław Siemieniec 1
Mirosław Siemieniec 2

Wiadomości z regionu

2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej 2021-07-24, godz. 12:54 Kiedy zakończy się przebudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu? Rozmowy trwają, konkretnej… Nadal nie wiadomo, kiedy zakończy się rozbudowa skrzyżowania ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich w Opolu. Inwestycja pod oficjalną nazwą budowa Centrum… » więcej 2021-07-24, godz. 12:43 Śmigłowiec LPR zadysponowany do poszkodowanego w zdarzeniu drogowym w Prudniku Na ul. Księdza Skowrońskiego, niedaleko Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, samochód osobowy wypadł z drogi, dachował i wpadł do rowu. Poszkodowana została… » więcej 2021-07-24, godz. 12:13 Wytwórca lodów rzemieślniczych z Baborowa weźmie udział w mistrzostwach świata we Włoszech Kontynuujący rodzinne tradycje Tomasz Szypuła, właściciel lodziarni w Baborowie będzie reprezentował nasz kraj na finałach światowego festiwalu lodów… » więcej 2021-07-24, godz. 11:02 Raport MZ: 122 nowe zachorowania i prawie tyle samo wyzdrowień. W regionie potwierdzono 1 nowy przypadek COVID-19 [IN… 122 nowe zachorowania, 6 zgonów i 120 ozdrowień. To bilans ostatniej doby koronawirusa w Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »