Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-01, 15:44 Autor: Witold Wośtak

Dlaczego wycięto drzewa na opolskiej Pasiece? MZD i ratusz zapewniają, że nie mają z tym nic wspólnego

Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
O dziwnej wycince drzew na wyspie Pasieka w Opolu informują słuchacze. Pod topór poszły młode drzewa rosnące m.in. przy ulicy Powstańców Śląskich.
Jedna z kobiet uważa, że aktualnie na wyspie Pasieka widać pomór drzew, co jest bardzo przykre.

Jak mówi inny mieszkaniec, nie wiadomo nawet, które drzewa są przeznaczone do wycinki. Jego zdaniem, usuwane powinny być jedynie drzewa uszkodzone i chore.

Zdaniem drugiej kobiety, brakuje podstawowych informacji o przyczynach wycinania drzew, nawet jeśli kolidują one z planami inwestycyjnymi.

Według kolejnej mieszkanki, nie ma najmniejszego uzasadnienia do usunięcia tych drzew, tym bardziej że nie było informacji o planach wycinki.

Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, podkreśla, że urząd miasta ani MZD nie ma nic wspólnego z tą wycinką.

- PKP Polskie Linie Kolejowa ma w planach przebudowę skrzyżowania w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i 11 Listopada. Poza tym nikt nie zgłosił się do MZD w Opolu o pozwolenie na prowadzenie jakichkolwiek prac w obrębie pasa drogowego. Taka zgoda na zajęcie pasa w przypadku prac prowadzonych w zarządzie MZD jest niezbędna.

Jak się okazuje wycinka związana jest z modernizacją torów. Inwestycję prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe. Mimo wielu prób, reporterowi Radia Opole nie udało się skontaktować z rzecznikiem spółki.

Do tematu będziemy wracać.
Mieszkańcy
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-23, godz. 09:02 Nocny wybuch w Chróścicach. Złodzieje doprowadzili do eksplozji, żeby okraść bankomat Dziś (23.10) w nocy - po godzinie 3:00 doszło do próby włamania bądź włamania do bankomatu przy ul. Korfantego w Chróścicach. Sprawcy wywołali eksplozję… » więcej 2021-10-23, godz. 08:30 Opole: NFZ zaprasza chętnych na badanie profilaktyczne i szczepienia do centrum handlowego Turawa Park Przed nami kolejna 'Biała sobota'. Tym razem lekarze i przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ zawitają do centrum handlowego Turawa Park. Na miejscu będzie… » więcej 2021-10-23, godz. 07:30 Wyposażają błotniaki w nadajniki GPS, żeby śledzić ich podróż do Afryki [ZDJĘCIA] Błotniak łąkowy to niewielki, ściśle chroniony ptak, który upodobał sobie Opolszczyznę na miejsce do zakładania gniazd. Jesienią odlatuje w kierunku… » więcej 2021-10-23, godz. 07:15 Palimy w piecach czym popadnie. Rusza sezon grzewczy, straż miejską w Opolu czeka masa pracy Meble, gazety, folie, butelki, czy też buty. Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży… » więcej 2021-10-22, godz. 22:15 Sobotni zlot samochodów i motocykli w Wołczynie to kolejna okazja wsparcia chorego Antosia Dziaczuka Zlot samochodów i motocykli wszystkich marek zaplanowano w sobotę (23.10) w Wołczynie. » więcej 2021-10-22, godz. 21:30 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-22, godz. 21:15 Raport dnia: ponad 5700 nowych zakażeń w kraju i 84 w regionie [INFOGRAFIKA] 84 zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5706 nowych infekcjach… » więcej 2021-10-22, godz. 19:30 Więcej autobusów wyruszy w trasę. MZK Opole zwiększa liczbę kursów na cmentarz Dodatkowe autobusy na cmentarz już w ten weekend (23-24.10). MZK Opole na tydzień przed Wszystkich Świętych zapowiada więcej połączeń z największą nekropolią… » więcej 2021-10-22, godz. 19:00 Kilka sobót z bezpłatnym sprawdzeniem ustawienia świateł samochodowych. Pierwsza okazja już jutro 35 stacji diagnostycznych z całego województwa opolskiego włączyło się w ogólnopolską kampanię 'Twoje światła - nasze bezpieczeństwo'. Pierwszą odsłonę… » więcej 2021-10-22, godz. 18:51 "Chcemy przypomnieć, że dalej pamiętamy o prawach kobiet". Protest w Opolu rok po wydaniu orzeczenia TK ws. aborcji Rok po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu kilkunastu przedstawicieli Lewicy, Nowej Lewicy, Federacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »