Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-01, 15:44 Autor: Witold Wośtak

Dlaczego wycięto drzewa na opolskiej Pasiece? MZD i ratusz zapewniają, że nie mają z tym nic wspólnego

Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wycięte drzewa przy ulicy Powstańców Śląskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
O dziwnej wycince drzew na wyspie Pasieka w Opolu informują słuchacze. Pod topór poszły młode drzewa rosnące m.in. przy ulicy Powstańców Śląskich.
Jedna z kobiet uważa, że aktualnie na wyspie Pasieka widać pomór drzew, co jest bardzo przykre.

Jak mówi inny mieszkaniec, nie wiadomo nawet, które drzewa są przeznaczone do wycinki. Jego zdaniem, usuwane powinny być jedynie drzewa uszkodzone i chore.

Zdaniem drugiej kobiety, brakuje podstawowych informacji o przyczynach wycinania drzew, nawet jeśli kolidują one z planami inwestycyjnymi.

Według kolejnej mieszkanki, nie ma najmniejszego uzasadnienia do usunięcia tych drzew, tym bardziej że nie było informacji o planach wycinki.

Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, podkreśla, że urząd miasta ani MZD nie ma nic wspólnego z tą wycinką.

- PKP Polskie Linie Kolejowa ma w planach przebudowę skrzyżowania w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i 11 Listopada. Poza tym nikt nie zgłosił się do MZD w Opolu o pozwolenie na prowadzenie jakichkolwiek prac w obrębie pasa drogowego. Taka zgoda na zajęcie pasa w przypadku prac prowadzonych w zarządzie MZD jest niezbędna.

Jak się okazuje wycinka związana jest z modernizacją torów. Inwestycję prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe. Mimo wielu prób, reporterowi Radia Opole nie udało się skontaktować z rzecznikiem spółki.

Do tematu będziemy wracać.
Mieszkańcy
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-06-13, godz. 18:31 Z Odry przy ul. Brzegowej w Opolu wyłowiono zwłoki mężczyzny W Odrze przy ul. Brzegowej znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak informuje mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, pod numer alarmowy… » więcej 2021-06-13, godz. 17:02 W grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny pojawili się rycerze, kupcy i dwórki [ZDJĘCIA] Kupcy, rycerze i damy dworu pojawili się w średniowiecznym grodzie rycerskim w Biskupicach koło Byczyny. W ramach rozgrywanego tam Międzynarodowego Turnieju… » więcej 2021-06-13, godz. 17:00 Opolskie PiS wybrało delegatów, którzy na krajowym kongresie w lipcu będą wybierać władze partii Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii. W weekend odbył się… » więcej 2021-06-13, godz. 15:23 Około pół tysiąca osób uczestniczy w II Charytatywnym Biegu "Śladami Zeflika" w Niezdrowicach. "Pomaganie innym jest… Blisko 500 osób, w tym dzieci wzięło udział II Charytatywnym Biegu 'Śladami Zeflika' w Niezdrowicach. Na zawodników startujących w głównym biegu czekała… » więcej 2021-06-13, godz. 14:00 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-13, godz. 12:45 W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Brakuje odpowiedniej karmy W Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Opolu przybywa bezdomnych kociąt. Placówka prosi o pomoc w pozyskaniu odpowiedniej karmy dla maluchów. » więcej 2021-06-13, godz. 12:30 Plac do zabawy i rehabilitacji powstał przy przedszkolu dla niepełnosprawnych maluchów Przy punkcie przedszkolnym „Uśmiech dziecka” w Kędzierzynie-Koźlu powstał specjalny plac, który dla niepełnosprawnych dzieci będzie nie tylko miejscem… » więcej 2021-06-13, godz. 12:30 Za nieco ponad miesiąc przejedziemy pierwszym odcinkiem obwodnicy Niemodlina 20 lipca do użytku zostanie oddany pierwszy fragment obwodnicy Niemodlina, czyli odcinek między zjazdem na Wawelno (DW435) a węzłem Sosnówka. Rafał Pydych… » więcej 2021-06-13, godz. 11:07 Raport MZ: 227 nowych przypadków koronawirusa, w regionie 8. Pojedyncze przypadki odnotowano tylko w Opolu i trzech p… 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w kraju. Na Opolszczyźnie testy na SARS-coV-2 były pozytywne u 8 osób. Z powodu… » więcej 2021-06-13, godz. 08:59 Trwa zarybianie opolskich akwenów. Do wody trafiły sandacze, węgorze, szczupaki, karpie i liny - Co roku akcję zarybiania prowadzimy w dwóch okresach - przypomniał w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jakub Roszuk, dyrektor biura opolskiego oddziału Polskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »