Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-23, 10:21 Autor: Marzena Śmierciak

Uszkodzenie sieci trakcyjnej na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice. Są zmiany w kursowaniu pociągów

Okolice stacji Opole Wschodnie [fot. M. Śmierciak]
Okolice stacji Opole Wschodnie [fot. M. Śmierciak]
Tory w Opolu, okolice stacji Opole Wschodnie [fot. M. Śmierciak]
Tory w Opolu, okolice stacji Opole Wschodnie [fot. M. Śmierciak]
Uwaga podróżni - są zmiany w kursowaniu pociągów na stacji Opole Główne. Jak przekazał nam Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice dziś rano (23.03, godz. 6.30) doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej i tym samym przerwy w ruchu.
"Na miejscu pracuje pociąg sieciowy. Może być wykorzystana lokomotywa spalinowa do przeciągania składów" - czytamy w komunikacie.

Awaria wpływa na ruch kolejowy na stacji Opole Główne i przejazd niektórych pociągów dalekobieżnych z kierunku Wrocławia oraz Kędzierzyna Koźla. I tak - za wybrane pociągi regionalne pojedzie zastępcza komunikacja autobusowa. Składy dalekobieżne są natomiast kierowane zmienioną trasą przez stacje Opole Główne Towarowe lub Opole Wschodnie. Zorganizowano też ruch wahadłowy dla niektórych składów dalekobieżnych relacji Opole Zachodnie – Opole Główne, które pojadą trasą zmienioną z pominięciem stacji Opole Główne.

Nad zmienioną organizacją ruchu czuwa powołany specjalny zespół składający się z zarządcy infrastruktury kolejowej i przewoźników. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów są informowani na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie w pociągach.

Naprawa sieci trakcyjnej może potrwać do końca dnia.

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »