Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-03-02, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Śmieci wyrzucili na pole. Wpadli, bo wśród odpadów były dokumenty

Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Śmieci na polach w okolicy Kuniowa [fot. Katarzyna Mamzer]
Straż miejska w Kluczborku otrzymała anonimowe zgłoszenie o odpadach zalegających na polach niedaleko Kuniowa.
Na miejscu odnaleziono między innymi dokumenty świadczące o pochodzeniu śmieci. Jak się okazało szefostwo dawnej drukarni przy ulicy Kołłątaja zleciło firmie zewnętrznej prace porządkowe.

- Właściciel wynajętej firmy dostał 500 złotych mandatu i jest zobowiązany do posprzątania - mówi wiceburmistrz Kluczborka Dariusz Morawiec.

- Z całą stanowczością będziemy domagać się i egzekwować, żeby firma posprzątała ten teren. Nie może być inaczej, bo nikt nie ma prawa zostawiać śmieci na polach czy w lesie. Ręce załamują się na taki widok, ale zrobimy wszystko, by firma nie wymigała się od posprzątania.

Wiceburmistrz przypomina, że każdy, kto ma zaświadczenie o zapłacie za odbiór śmieci może bezpłatnie pozbyć się dodatkowych odpadów na PSZOK-u w Gotartowie.

- To jest znacznie łatwiejsze i zgodne z prawem oraz logiką, żeby wywieźć takie odpady bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gotartowie. Ktoś, kto nie rozumie tego, musi ponosić konsekwencje.

Informacje o nielegalnych wysypiskach śmieci można przekazywać między innymi przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 08:30 Epidemia nie zatrzymała działań kietrzańskiego stowarzyszenia "Jesteśmy Wyjątkowi". Cały czas prowadzi ono rehabilitację… Działające od siedmiu lat w Kietrzu stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej 'Jesteśmy Wyjątkowi', mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych… » więcej 2021-04-20, godz. 08:00 W starym przedszkolu w Rozwadzy mają powstać mieszkania komunalne Stojące od dekady puste, dawne przedszkole w Rozwadzy ma być przebudowane tak, żeby powstały w nim mieszkania komunalne. Gmina Zdzieszowice jest właścicielem… » więcej 2021-04-20, godz. 07:01 Utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa. Obowiązuje ruch wahadłowy [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy - spore utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa na wysokości stacji paliw Orlen. » więcej 2021-04-19, godz. 20:48 Zmarł prof. Stanisław Senft, były dyrektor Instytutu Śląskiego, naukowiec, znawca historii Śląska Nie żyje dr hab. Stanisław Senft, profesor Instytutu Śląskiego i Politechniki Opolskiej - informuje na stronie Instytut Śląski. » więcej 2021-04-19, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 7 tysięcy nowych infekcji, w tym prawie 200 na Opolszczyźnie. Ruszył pierwszy w regionie punkt szczepień… 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 194 nowe infekcje potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 282 nowych zakażeniach… » więcej 2021-04-19, godz. 20:00 Zarząd województwa opolskiego przyznał więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego Opole-Główne. Jest też… Dodatkowe milion 400 tysięcy złotych na budowę centrum przesiadkowego Opole Główne oraz milion 700 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych - to najnowsze… » więcej 2021-04-19, godz. 19:45 Ciężarówka w usterkami zatrzymana na DK 45 w Nowej Cerekwi Pęknięta tarcza hamulcowa i podłączony emulator AdBlue to nieprawidłowości, które inspektorzy transportu stwierdzili u słoweńskiego przewoźnika. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Młoda Lewica zachęca do zbiórki wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Młoda Lewica organizuje zbiórkę wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku [FILM] Trwają szczepienia w pierwszym uruchomionym na opolskim lodowisku punkcie szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mieszkańcy regionu, którzy już przyjęli… » więcej 2021-04-19, godz. 17:58 Gwałciciel psa spędzi w więzieniu mniej czasu. Skuteczna apelacja, ale oskarżyciel posiłkowy i tak jest zadowolony… Sąd Okręgowy w Opolu skrócił o dwa lata wyrok bezwzględnego więzienia dla Jarosława G. za wielokrotne gwałcenie swojego psa i znęcanie się nad nim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »