Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 08:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Potrzeba 5 milionów zł na operację w USA. Iwonę z Kluczborka zabija jej własny kręgosłup

Iwona Glaze (archiwum prywatne)
Iwona Glaze (archiwum prywatne)
34-letnia Iwona Glazer z Kluczborka potrzebuje 5 milionów złotych, by dalej żyć. Kobieta cierpi na zaawansowaną kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową dużego stopnia z towarzyszącą jej zaawansowaną osteoporozą. Schorzenie jest tak ciężkie, że nie tylko uniemożliwia poruszanie się, ale także swobodne oddychanie bez pomocy aparatury. Jedynym ratunkiem dla kobiety jest kosztowna operacja w Nowym Jorku.
- Choroby kręgosłupa pochłonęły całe moje życie. Dziś nie potrafię samodzielnie dojść do łazienki, ani przygotować sobie posiłków. Nie ma mowy o spacerach, spotkaniach z przyjaciółmi, nawet online, bo aparatura tlenowa utrudnia mówienie, a bez tlenu pod nosem duszę się. Stale potrzebuję kogoś, kto będzie mi pomagał - mówi Iwona Glazer.

Skompilowaną operację kręgosłupa, dzięki której Iwona Glazer mogłaby odetchnąć, mogliby wykonać amerykańscy lekarze z NewYork Presbyterian Hospital. Niestety koszt zabiegu jest ogromny. Lekarze wycenili leczenie na 5 mln zł. Z pomocą przyszli internauci. Na SiePomaga.pl już wystartowała zbiórka. Do dziś udało się dzięki niej zgromadzić blisko 350 tysięcy zł, to niecałe 7 procent potrzebnej kwoty. Można także przekazać 1% podatku na rzecz Iwony.

Ruszyła także pomoc na Facebooku. W serwisie społecznościowym  powstała specjalna grupa "Licytacje dla Iwonki Serce za Serce", na której stale odbywają się licytacje m.in. książek przekazywanych przez znanych autorów.

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 21:00 Urząd marszałkowski przyznał kolejne dotacje na przedsięwzięcia kulturalne. Wsparcie dla 23 inicjatyw Festiwal Opolskie Lamy, konfrontacje literackie Syfon w Brzegu i rzeźbiarski plener artystyczny. Między innymi te inicjatywy kulturalne otrzymają dotacje w… » więcej 2021-08-03, godz. 20:00 Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już… » więcej 2021-08-03, godz. 19:45 Raport dnia. 164 nowe infekcje w kraju, 4 na Opolszczyźnie. Czy nowy wariant Lambda jest znacznie odporniejszy na szc… 4 nowe zarażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (03.08) o 164 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej 2021-08-03, godz. 17:20 14 osób odpowie przed sądem za handel narkotykami. Proces nie ruszył, bo oskarżony... nie dostał urlopu W opolskim sądzie okręgowym miał ruszyć proces, w którym prokuratura oskarża 14 osób o popełnienie wielu przestępstw związanych z obrotem narkotykami… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami… Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Brzeg: wyrobisko po byłej cegielni może stać się lokalną atrakcją. Miasto chce stworzyć tam lepsze warunki do w… Brzeg chce lepiej zagospodarować okolice stawu przy ulicy Kusocińskiego. Magistrat planuje wybudować tam ścieżkę dydaktyczną wraz z infrastrukturą przeznaczoną… » więcej 2021-08-03, godz. 15:30 Ruszyła akcja wyjazdowych szczepień w gminie Kluczbork. Można będzie przyjąć preparat w kilkunastu punktach Rozpoczęła się akcja szczepień wyjazdowych w sołectwach gminy Kluczbork. Od dzisiaj (03.08) do 17 sierpnia preparat przeciwko koronawirusowi będzie można… » więcej 2021-08-03, godz. 15:20 Kolejarz z racicami i brodą pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu Ma specjalną lampę i gwizdek, na głowie czapkę, a ubrany jest w kolejarski mundur. Koziołek - kolejarz to kolejna figurka, która stanęła w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Rozpoczął się II etap remontu nyskiego rynku. Są utrudnienia Rozpoczął się II etap przebudowy nyskiego rynku. W czasie prac nie zabraknie utrudnień, już teraz kierowcy i piesi muszą liczyć się z ograniczeniami w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »