Radio Opole » Gospodarka
2021-02-26, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork oszczędzał przez pandemię, ale teraz można przeznaczyć niemal 4 miliony złotych na dodatkowe inwestycje

Miejska i Gminna Biblioteka w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Miejska i Gminna Biblioteka w Kluczborku]
Miejska i Gminna Biblioteka w Kluczborku [fot. www.facebook.com/Miejska i Gminna Biblioteka w Kluczborku]
Rynek w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Rynek w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
3 miliony 800 tysięcy złotych wolnych środków rozdysponowała na inwestycje Rada Miejska w Kluczborku.
W ubiegłym roku po wybuchu pandemii gmina chciała oszczędzać, ale spadek dochodów okazał się mniejszy, niż przewidywano. - Znaczną część inwestycji stanowią remonty dróg - mówi Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka.

- To bieżące remonty zarówno dróg miejskich, jak i wiejskich. Chodzi między innymi o przebudowę ulicy Świerkowej w Ligocie Górnej i modernizację ulicy Generała Maczka w Kluczborku. To drugie zadanie jest większe i ma kosztować około pół miliona złotych. Będzie też utwardzenie placu przy kościele i Środowiskowym Domu Samopomocy w Kuniowie.

W planie jest również modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy szkole podstawowej w Kujakowicach Górnych. - Ważny jest projekt budowy chodnika i oświetlenia na ulicy Byczyńskiej w Kluczborku - dodaje Morawiec.

- Ważny odcinek w kierunku ronda, czyli Galerii Miodowej. Tam obecnie nie ma chodnika i mamy ciemniejsze miejsce. Chcemy zmienić tę sytuację, budując chodnik i nowe oświetlenie, aby zwiększyć bezpieczeństwo na tym odcinku w Kluczborku. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas bardzo istotne.

150 tysięcy złotych będzie przeznaczone na remont biblioteki miejskiej, a 100 tysięcy na Gminny Program Odnowy Wsi.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Gospodarka

2021-05-17, godz. 16:36 Wsparcie od Grupy Azoty ZAK S.A trafiło do szpitala w Białej. Placówka kupi specjalistyczne łóżka [FILM, ZDJĘCI… Blisko 90 tysięcy złotych otrzymał dzisiaj (17.05) szpital w Białej od Grupy Azoty ZAK S.A. Za te pieniądze kupione będą 3 specjalistyczne łóżka na oddział… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Uwaga pracodawcy! W ZUS trzeba podać kod zawodu ubezpieczonego pracownika Od 16 maja obowiązuje nowa zasada w zgłoszeniach do ubezpieczeń społecznych. W formularzach zgłoszeniowych trzeba poinformować o wykonywanym przez ubezpieczonego… » więcej 2021-05-17, godz. 12:15 W Sieroniowicach powstało centrum dystrybucyjne. Pracę znajdzie 500 osób Jutro (18.05) z nowego centrum dystrybucyjnego sieci sklepów Dino wyjadą pierwsze transporty. Hala o powierzchni 45 tys. metrów kwadratowych powstała na strefie… » więcej 2021-05-16, godz. 18:00 Stawiane są kolejne zbiorniki zwiększające możliwości pracy. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gościejowicach… Prace przy rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków w Gościejowicach postępuje zgodnie z planem. To kluczowa inwestycja dla gminy Niemodlin. » więcej 2021-05-16, godz. 11:31 KOWR uruchomił pożyczki dla rolników Opolscy rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoje gospodarstwo lub jeszcze bardziej rozwijać w nim produkcję na przykład rośliną mogą ubiegać się o pomoc… » więcej 2021-05-16, godz. 09:48 Polacy pracujący w Izraelu nie muszą się już martwić o swoje ubezpieczenie. ZUS podpisał porozumienie w tej spra… ZUS wprowadza kolejne udogodnienia dla pracowników i przedsiębiorstw. Od początku maja obowiązuje polsko-izraleska umowa o zabezpieczeniu społecznym. Daje… » więcej 2021-05-15, godz. 10:10 Z ruchu będzie można wyłączyć rynek. W Niemodlinie remontowana jest jedna ze strategicznych ulic Nie tylko powstająca obwodnica będzie miała wpływ na ruch w centrum Niemodlina. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Słonecznej. Jak informuje burmistrz Dorota… » więcej 2021-05-14, godz. 16:24 Gmina Głogówek ma samochód dostawczy... za darmo Gmina Głogówek bez żadnych wydatków powiększyła swój tabor. Samochód dostawczy citroen berlingo trafił do gminy z Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości… » więcej 2021-05-14, godz. 13:16 Grupa Azoty ZAK S.A. podsumowała pierwszy kwartał. Jest lepiej niż przed rokiem, mimo podwyżek cen surowców 13 maja koncern chemiczny Grupa Azoty ZAK S.A. opublikował skonsolidowany raport finansowy za pierwszy kwartał bieżącego roku. Mimo wzrostu cen surowców niezbędnych… » więcej 2021-05-14, godz. 10:51 Rusza branża hotelarska, a wakacje za pasem. Opolski ZUS zachęca do aktywowania bonu turystycznego Świadczenie wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »