Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-25, 07:30 Autor: Witold Wośtak

Będzie trudniej wyjść i wyjechać z rynku w Kluczborku. Remont muzeum wiąże się z ograniczeniami w ruchu przy Bramie Krakowskiej

[fot. www.facebook.com/Muzeum im. Jana Dzierżona]
[fot. www.facebook.com/Muzeum im. Jana Dzierżona]
Radio Opole w Kluczborku (13.07.2019) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Radio Opole w Kluczborku (13.07.2019) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Są i będą utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym przy kluczborskim rynku. Pełną parą ruszył remont dachu i poddasza Muzeum im. Jana Dzierżona przy ulicy Zamkowej.
To wiąże się z ograniczonym dostępem do Bramy Krakowskiej. Pojawiły się tam ogrodzenia i rusztowania do prac na wysokości. Jak mówi Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka, solidny remont jest potrzebny i był zapowiadany już wcześniej.

- Co bardzo istotne, zamknięte zostało przejście dla pieszych w tunelu pod muzeum. Postawiono ogrodzenie, więc nie ma tamtędy przejścia. Można skorzystać z drugiej strony ulicy przez podwórka lub iść ulicą Krakowską i dalej Zamkową.

Z kolei pod koniec marca na dwa tygodnie zamknięty zostanie przejazd pod Bramą Krakowską.

- Oczywiście poinformujemy mieszkańców na bieżąco, kiedy konkretnie nastąpi zamknięcie. Będą zorganizowane również objazdy. Natomiast mamy zapewnienie ze strony wykonawcy, że w czasie prac przy zamknięciu przejazdu wszelkie siły firmy zostaną rzucone tutaj, aby remont trwał możliwie jak najkrócej.

Dodajmy, eksponaty muzealne zostały tymczasowo przeniesione do Magazynu Obrony Cywilnej przy ulicy Byczyńskiej.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2021-05-17, godz. 20:30 Raport dnia: Spada liczba zachorowań na COVID-19. Rusza pilotaż szczepień w zakładach pracy 45 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. W całym kraju przybyło 1109 chorych na COVID-19. » więcej 2021-05-17, godz. 20:30 Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia dla południowej i środkowej Polski. » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Będą zmiany na skrzyżowaniu ulic Ozimskiej i Katowickiej w Opolu. MZD planuje budowę m.in. ścieżki rowerowej Będzie nowa trasa dla rowerzystów w Opolu. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Katowickiej. Chodzi o odcinek… » więcej 2021-05-17, godz. 19:45 Ruszyła IV edycja konkursu na "Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu" Instytucje, firmy czy organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do IV edycji konkursu 'Miejsca Przyjazne Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym w Opolu'. Konkurs… » więcej 2021-05-17, godz. 19:08 Nyski magistrat zyskuje nowy wygląd. Rewitalizację przechodzi też plac przed budynkiem Trwa remont elewacji nyskiego magistratu. W ostatnich dniach odsłonięto w całości odświeżoną frontową fasadę budynku. Prace trwają też na placu przed… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 To już pewne - punkt szczepień z Toropolu będzie przeniesiony do przychodni "Śródmieście". "Lodowisko musi wrócić… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zaprzecza, że powodem zamknięcia punktu szczepień powszechnych w obiekcie lodowiska Toropol jest niewielka liczba otrzymywanych… » więcej 2021-05-17, godz. 18:00 Gogoliński dworzec już wyremontowany, tunel pod torami gotowy w 30% Budowlańcy zakończyli prace na dworcu w Gogolinie. Gotowy jest też pierwszy etap budowy przejścia podziemnego, które połączy dworzec, plac przed nim i ulicę… » więcej 2021-05-17, godz. 17:02 Małgorzata Tudaj rezygnuje ze stanowiska starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielska, rezygnuje ze stanowiska. Dzisiaj (17.05) do biura rady powiatu wpłynęło pismo w tej sprawie. Trafiło… » więcej 2021-05-17, godz. 16:30 Pościg ulicami Krapkowic zakończony dachowaniem. Kierowca zebrał 35 punktów karnych Kilkanaście minut policjanci z Krapkowic ścigali kierowcę volkswagena, który gnał ulicami miasta łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Mieszkaniec gminy Gogolin… » więcej 2021-05-17, godz. 15:15 Opolscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina apelują o szybsze procedowanie ustawy ws. Krajowego Planu Odbudowy Przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina zaapelowali do Senatu RP o zawieszenie sporów i jak najszybsze procedowanie ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »