Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-02-26, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Fundacja AVI ratuje ranne ptaki i małe ssaki. Wkrótce chce leczyć także jelenie i łosie

Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Podopieczni fundacji AVI [fot. mat. Marty Węgrzyn]
Ratuje dzikie ptaki, jeże, wydrę czy jenota. Opolanka Marta Węgrzyn jesienią 2020 roku założyła fundację Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" w Łubnianach. Teraz myśli o utworzeniu ośrodka, który będzie mógł ratować także większe zwierzęta m.in. jelenie i łosie.
- Kiedy uzyskamy działkę, m.in. 2 ha rozbudujemy się o ośrodek i podzielimy go na dwa sektory - mówi Marta Węgrzyn z fundacji AVI. - Pierwszy to będzie tzw. sektor dziki. Tam będziemy leczyć zwierzęta i wszystkie gatunki ptaków i ssaków, łącznie z jeleniowatymi, z łosiami. Planujemy wybieg nawet dla wilków tak, aby być przygotowanym na każdego jednego pacjenta oraz dać mu warunki umożliwiające powrót na wolność. Drugi sektor to będzie część edukacyjna. Będą tam zwierzęta trwale okaleczone, które będą mogły przebywać dożywotnio na wybiegach. Będą także gatunki hodowlane, dlatego że mam sowy sokolnicze, które pomagają mi w edukacji np. w przedszkolach oraz gatunki inwazyjne np. szopy, jenoty, norki.

- Kiedy takie zwierzęta trafiają do nas na leczenie, nie możemy już ich wypuścić na wolność - dodaje Marta Węgrzyn. W przyszłości będzie możliwość zwiedzania dla przedszkolaków i młodzieży.
Marta Węgrzyn

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 14:15 1% podatku zostaw na Opolszczyźnie Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Warto przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, zwłaszcza te, które działają na terenie… » więcej 2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »