Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-18, 19:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Lekarz z OCR w odpowiedzi na zarzuty wojewody

To przygotowanie pomieszczeń w OCR okazało się niepotrzebne [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
To przygotowanie pomieszczeń w OCR okazało się niepotrzebne [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
- To nie prawda, że w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie nie chcieliśmy leczyć chorych na COVID-19 - mówi Jarosław Szyszka, starszy asystent na oddziale chirurgii ortopedycznej odnosząc się do wypowiedzi wojewody Adriana Czubaka, który na konferencji prasowej powiedział, że rezygnuje z przekształcenia OCR w szpital covidowy. Jak uzasadnił wojewoda - "przestraszył" się atmosfery, jaka panuje tym szpitalu. Przedstawiciel rządu zarzucił medykom, że odmówili leczenia kobiet w ciąży chorych na COVID-19. Jarosław Szyszka tłumaczy, że ortopedzi przy ich obecnym stanie wiedzy, nie są w stanie odpowiadać za życie kobiet, które spodziewają się dziecka.
- Podobne kryteria przyjęto tworząc szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tam lekarze także stwierdzili, że nie mają specjalistów ginekologów. Jeśli u nas jest podobna sytuacja, to trudno żeby robili to ortopedzi. Pamiętajmy, że to są dwa życia a nie jedno - tłumaczy ortopeda z OCR, który przy tej opinii podparł się pismem od wojewódzkiej konsultant do spraw chorób zakaźnych, która określiła, że pomieszczenia można stworzyć, natomiast ortopedzi nie są przygotowani do leczenia pacjentów z COVID-19.

Jarosław Szyszka zaznaczył, że decyzja wojewody jest dobrą wiadomością dla pacjentów z problemami ruchowymi. - Przecież na operacje w OCR nadal czeka 5 tysięcy osób, a to jest kolejka na pięć lat. Przecież ci ludzie od dawna liczą na pomoc, jednak gdy kilka tygodni temu usłyszeli, że nasz szpital nie wiadomo, kiedy będzie ponownie działać, to była to dla nich ogromna tragedia - podkreślił.

Dodajmy, że zanim zapadła decyzja w sprawie wycofania się z decyzji przekształcenia OCR w szpital covidowy, w placówce od dwóch tygodni prowadzono prace związane z dostosowaniem jej do leczenia chorób zakaźnych. W tej chwili trwa liczenie kosztów, które zdaniem wojewody powinien pokryć właściciel szpitala, czyli marszałek województwa opolskiego. Dziś można stwierdzić, że to co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Koszt całkowitego przekształcenia wraz z przeszkoleniem personelu miał wynieść 6 mln złotych.

W tym tygodniu ortopedzi z Korfantowa w szpitalach w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu przeszli szkolenia w dziedzinie chorób zakaźnych.
Co dalej z OCR w Korfantowie

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 12:15 Obwodnica Brzegu powstanie później niż zakładano Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny.Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 12:08 Trzy dni obławy za bykiem uciekinierem w Łubnianach. Zwierzę ukrywało się w kukurydzy Przez trzy dni półtoratonowy byk ukrywał się po ucieczce z transportu w Łubnianach. » więcej 2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu 3 pojazdów [AKTUALIZA… Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »