Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-13, 18:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolskie Centrum Rehabilitacji przygotowuje się do przyjęcia chorych na COVID-19. Pierwsi pacjenci mogą się pojawić już w poniedziałek

Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie w poniedziałek (16.11) ma rozpocząć przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19. W szpitalu wciąż trwają jeszcze prace remontowe. W placówce, w której leczy się wady postawy sale przystosowywane są do leczenia zakażonych koronawirusem.
- W poniedziałek mają zostać przyjęci pierwsi pacjenci, a wczoraj jeszcze wykuwano wnęki na osadzenie drzwi, kafelkowano łazienki, generalnie wszystko jest robione w pośpiechu, a wszędzie jest kurz i pył - opisuje starszy asystent na oddziale chirurgii ortopedycznej w OCR w Korfantowie Jarosław Szyszka.

Jak dodaje wyposażenie łóżek jest możliwe, natomiast obawy może budzić przygotowanie merytoryczne kadry. Obecnie w szpitalu w Korfantowie pracuje 10 specjalistów i 60 pielęgniarek, którzy - zdaniem lekarza ortopedy - nie mają kompetencji do leczenia zakażonych koronawirusem. - My nie uchylamy się od leczenia pacjentów z covidem, ale nie możemy tego robić jako ortopedzi - przekonuje.

Wicemarszałek Roman Kolek, który z ramienia samorządu regionu nadzoruje działalność placówki w Korfantowie tłumaczy, że według, zapewnień, które otrzymał od przedstawiciela rządu, kadra szpitala nie pozostanie sama w walce z pandemią. - Takie zapewnienia otrzymałem od służb wojewody, że czynione są starania do delegowania kadry medycznej do pracy w tym szpitalu - mówi samorządowiec.

Wojewoda opolski sytuację związaną z Korfantowem wyjaśniał wcześniej m.in. w mediach społecznościowych. Napisał, że decyzje o przekształceniu całego OCR w szpital covidowy podjęto, by nie narażać innych na zakażenie. Zapewnił, że wszystkie decyzje były konsultowane z dyrektorami szpitali. Tak było również w przypadku OCR w Korfantowie.

Dodajmy, że w Korfantowie ma zostać uruchomione 85 łóżek i liczba ma być zwiększana do przyjęcia 170 pacjentów. Dzisiaj (13.11) w placówce odbyły się ostatnie operacje związane z wadami postawy.
Zmiana OCR w Korfantowie w szpital covidowy
2 Jarosław Szyszka
1 Jarosław Szyszka
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »