Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-18, 15:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Wojewoda wycofuje się z decyzji o przekształceniu OCR w Korfantowie w szpital zakaźny. "Winę za to ponoszą lekarze"

Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. Mario]
Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. Mario]
Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. P. Wójtowicz]
Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. P. Wójtowicz]
Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. Mario]
Wojewoda Adrian Czubak na konferencji prasowej odwołał decyzję w sprawie Korfantowa [fot. Mario]
W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie nie będą leczeni zakażeni koronawirusem. Szpital miał przyjąć pierwszych pacjentów w najbliższy poniedziałek. Mimo zainwestowanych pieniędzy w dostosowanie placówki wojewoda opolski Adrian Czubak zrezygnował ze swoich planów. - Winę za to ponoszą lekarze ze szpitala w Korfantowie, którzy mieli obiekcje, co do leczenia chorych na COVID-19 - mówił podczas konferencji prasowej przed CWK w Opolu.
- Ja nie zmieniłem decyzji, tylko przestraszyłem się atmosfery, jaka jest w Korfantowie - mówi wojewoda. - Tak, odwołałem decyzję, wiec Korfantów wraca do swojej pierwotnej funkcji. Natomiast zadzwoniłem do szpitali w Krapkowicach i Prudniku, i wojskowego w Opolu, gdzie zgodzono się na zwiększenie liczby łóżek dla chorych na COVID-19 - dodaje Adrian Czubak.

Według informacji wojewody pieniądze przeznaczone na dostosowanie placówki do leczenia osób chorych na COVID-19 i szkolenia kadry będzie musiał wyłożyć urząd marszałkowski, który jest właścicielem placówki.

Wicemarszałek Roman Kolek informuje, że trwa aktualnie liczenie pieniędzy przeznaczonych na dostosowanie placówki do leczenia chorób zakaźnych.

- Wiem, że około 500 tysięcy złotych przeznaczono na zamontowanie linii tlenowej. Ponadto dodam, że w piątek szpital był jednym placem budowy - mówi wicemarszałek, który odniósł się do zarzutów wobec lekarzy. Zdaniem samorządowca ortopedzi z Korfantowa niejednokrotnie zwracali uwagę, że nie są przygotowani odpowiednio do leczenia zakażonych koronawirusem. - Zaproponowali pewne rozwiązanie, które powinno być przedmiotem rozmów - dodał.

Jak uzasadnił, medycy nie uchylali się od pracy, tym bardziej, że w tym tygodniu rozpoczęli kursy związane z leczeniem chorób zakaźnych w placówkach w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.
Więcej na ten temat w magazynie Reporterskie Tu i Teraz, po godzinie 14:00.
Adrian Czubak
Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 15:45 Wycieczkę po regionie zaplanujesz z nową stroną OROT-u Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła portal visitopolskie.pl w całkowicie nowej odsłonie. To strona, która ma skupiać najważniejsze atrakcje… » więcej 2022-09-25, godz. 13:44 Jarosław Kaczyński na Opolszczyźnie. "W ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo" Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedza dzisiaj (25.09) województwo opolskie. Trwa spotkanie z mieszkańcami Nysy. » więcej 2022-09-25, godz. 12:53 W tym samym miejscu. Kolejna ciężarówka przewróciła się na remontowanym odcinku A4 Duże utrudnienia w ruchu na autostradzie A4. Kilka minut po godzinie 12:00 na wysokości węzła Strzelce Opolskie, na 281 kilometrze w kierunku Katowic (to remontowany… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Budowa radaru meteorologicznego na Górze św. Anny coraz bliżej Budowa dwóch nowych stacji radarowych - w Użrankach w woj. warmińsko-mazurskim oraz na Górze św. Anny na Opolszczyźnie - to najbliższe plany inwestycyjne… » więcej 2022-09-25, godz. 12:00 Święto Chleba w niedzielę (25.09) w Strzelcach Opolskich Świętowanie rozpocznie się o godz. 13:00 wymarszem korowodu koron żniwnych sprzed budynku strzeleckiego starostwa do Parku Renardów, gdzie zaplanowano wiele… » więcej 2022-09-25, godz. 10:45 Sezon narciarski na horyzoncie. Prawdopodobnie miłośnicy białego szaleństwa głębiej sięgną do portfela Choć do sezonu narciarskiego zostało jeszcze sporo czasu, to fani białego szaleństwa już zaczynają się martwić, jaki on będzie - przede wszystkim pod… » więcej 2022-09-25, godz. 10:40 Akcja zakończona sukcesem. Kilkanaście godzin trwały poszukiwania 84-latka, który wyszedł na grzyby Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-letniego mężczyzny, który wczoraj (24.09) wyszedł na grzyby i zaginął w lesie. Poszukiwania były prowadzone… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 Ponad 6 tysięcy 90-latków mieszka w naszym województwie. Takie osoby wymagają wsparcia Na Opolszczyźnie mieszka najwięcej osób powyżej 90. roku życia. Tak wynika z najnowszych danych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021… » więcej 2022-09-25, godz. 10:00 W Jasienicy Dolnej będą wspominać św. Maksymiliana Kolbe Mija 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczystości rocznicowe zaplanowano w Jasienicy Dolnej w gminie Łambinowice » więcej 2022-09-25, godz. 09:00 W niedzielę dożynki gminy Tarnów Opolski W ramach obchodów uhonorowane zostaną osoby zasłużone dla rozwoju i promocji gminy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »