Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-16, 21:41 Autor: Piotr Wójtowicz

Pierwsi chorzy na COVID-19 przyjadą do szpitala w Korfantowie w przyszły poniedziałek. "2 tygodnie to za mało na przebudowę obiektu"

Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie nie przyjmie dzisiaj (16.11) pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. Powodem jest niedostosowanie placówki do potrzeb walki z koronawirusem. Prezes OCR Wojciech Machelski, podkreśla, że przygotowanie placówki trwało od dwóch tygodni, jednak to za mało czasu na organizację nowych sal, budowę śluz bezpieczeństwa czy instalacji do dostarczenia tlenu. W tej sytuacji poproszono o wydłużenie terminu o tydzień.
- 2 listopada rozpoczęliśmy prace adaptacyjne, ponieważ nasz szpital do tej pory był przystosowany do przyjęć pacjentów z problemami ruchowymi a nie na przyjęcia pacjentów zakaźnych - mówi prezes OCR i dodaje:

- By to zmienić stworzyliśmy śluzy, czy zlikwidowaliśmy pomieszczenia przeznaczone do fizjoterapii.

Jednak, gdy się okazało, że nie zdążą z adaptacją sal, w piątek dyrekcja i lekarze napisali do wojewody pismo z prośbą o wydłużenie terminu rozpoczęcia przyjęć od 23 listopada, czyli o tydzień.

Oprócz infrastruktury, potrzebne jest przeszkolenie personelu. Lekarze, którzy do tej pory zajmowali się rehabilitacją teraz muszą nabyć nowych umiejętności. Prezes Wojciech Machelski tłumaczy, że tym tygodniu przejdą szkolenia w szpitalach w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.

- My się nie uchylamy od leczenia, ale takiego zakresu prac nie da się szybciej wykonać - argumentuje prezes. Jako przykład podaje działania w budynku przeznaczonym do rehabilitacji. Do tej pory w tym obiekcie było jedno wejście, natomiast leczenie przy koronawirusie wymagało utworzenia dodatkowego wejścia, dla personelu i pacjentów. Na sali gimnastycznej również należało wybić wnękę pod drzwi ewakuacyjne, ponieważ tam również będą znajdowały się łóżka dla chorych - usłyszeliśmy.
Wojciech Machelski

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej 2020-11-28, godz. 20:52 RAPORT DNIA: 429 nowych zachorowań i 18 ofiar śmiertelnych na Opolszczyźnie 429 nowych przypadków koronawirusa i 18 kolejnych ofiar śmiertelnych to bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 Po 8 latach ruszy budowa łącznika między podstawówką i halą w Żywocicach Ruszy budowa łącznika między budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach a tamtejszą halą sportową. To obiekt długo wyczekiwany przez społeczność… » więcej 2020-11-28, godz. 19:29 Sanepid potrzebuje pomocy studentów. Będą oni wykonywać prace biurowe, a także dzwonić do przebywających na kwarantannie… Ponad 30 osób do pomocy poszukują stacje sanitarno-epidemiologiczne na Opolszczyźnie. Placówki liczą na to, że dodatkowego wsparcia udzielą im studenci… » więcej 2020-11-28, godz. 18:05 Burmistrz Brzegu walczy z koronawirusem. Samorządowiec apeluje, by nie lekceważyć zagrożenia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zaraził się koronawirusem. O swojej chorobie, samorządowiec poinformował dziś (28.11) w mediach społecznościowych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »