Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-16, 21:41 Autor: Piotr Wójtowicz

Pierwsi chorzy na COVID-19 przyjadą do szpitala w Korfantowie w przyszły poniedziałek. "2 tygodnie to za mało na przebudowę obiektu"

Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie nie przyjmie dzisiaj (16.11) pierwszych pacjentów chorych na COVID-19. Powodem jest niedostosowanie placówki do potrzeb walki z koronawirusem. Prezes OCR Wojciech Machelski, podkreśla, że przygotowanie placówki trwało od dwóch tygodni, jednak to za mało czasu na organizację nowych sal, budowę śluz bezpieczeństwa czy instalacji do dostarczenia tlenu. W tej sytuacji poproszono o wydłużenie terminu o tydzień.
- 2 listopada rozpoczęliśmy prace adaptacyjne, ponieważ nasz szpital do tej pory był przystosowany do przyjęć pacjentów z problemami ruchowymi a nie na przyjęcia pacjentów zakaźnych - mówi prezes OCR i dodaje:

- By to zmienić stworzyliśmy śluzy, czy zlikwidowaliśmy pomieszczenia przeznaczone do fizjoterapii.

Jednak, gdy się okazało, że nie zdążą z adaptacją sal, w piątek dyrekcja i lekarze napisali do wojewody pismo z prośbą o wydłużenie terminu rozpoczęcia przyjęć od 23 listopada, czyli o tydzień.

Oprócz infrastruktury, potrzebne jest przeszkolenie personelu. Lekarze, którzy do tej pory zajmowali się rehabilitacją teraz muszą nabyć nowych umiejętności. Prezes Wojciech Machelski tłumaczy, że tym tygodniu przejdą szkolenia w szpitalach w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.

- My się nie uchylamy od leczenia, ale takiego zakresu prac nie da się szybciej wykonać - argumentuje prezes. Jako przykład podaje działania w budynku przeznaczonym do rehabilitacji. Do tej pory w tym obiekcie było jedno wejście, natomiast leczenie przy koronawirusie wymagało utworzenia dodatkowego wejścia, dla personelu i pacjentów. Na sali gimnastycznej również należało wybić wnękę pod drzwi ewakuacyjne, ponieważ tam również będą znajdowały się łóżka dla chorych - usłyszeliśmy.
Wojciech Machelski

Wiadomości z regionu

2022-11-26, godz. 19:58 "Każdy wiązał z nim jakieś plany". Wspomnienie Konrada Lubery, ofiary pożaru w strzelnicy w Chrząstowicach W parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu rodzina i przyjaciele upamiętnili 23-letniego Konrada Luberę, który 16 listopada zginął w tragicznym pożarze… » więcej 2022-11-26, godz. 18:29 Opolscy kibice komentują mundialowe zwycięstwo Polaków w starciu z Arabią Saudyjską Kilkaset osób oglądało mecz Polski z Arabią Saudyjską w opolskiej Stegu Arena. Biało-czerwoni wygrali 2:0 po bramkach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego… » więcej 2022-11-26, godz. 18:15 14 osób w szpitalach, większość to dzieci. Powodem masowego zachorowania lokatorów ośrodka w Głuchołazach mogą… Do masowego zatrucia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2022-11-26, godz. 17:15 Kolejny "kolos" na opolskich drogach. Utrudnienia w Krapkowicach i na A4 Transport ponadgabarytowych elementów stalowych wrót przeciwpowodziowych pokona w ten weekend trasę Krapkowice - Kielce - Kraków. Ładunek wyruszy w sobotę… » więcej 2022-11-26, godz. 15:55 Opole w ten weekend jest stolicą szermierki Ponad 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski przyjechało w ten weekend do Opola na I Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2022-11-26, godz. 15:05 3 auta zderzyły się w Trzebiszynie, 2 na DK46. Trudne warunki na trasach regionu Choć mróz odpuścił warunki na trasach województwa do doskonałych nie należą. Jest mokro i ślisko. Co rusz otrzymujemy informację o kolejnych wypadkach… » więcej 2022-11-26, godz. 14:29 Podczas szukania przecen w "Karolince" można zadbać również o zdrowie Badanie poziomu cukru i ciśnienia oraz profilaktyka dotycząca raka piersi czy raka jąder. Między innymi takie możliwości daje dzisiaj (26.11) akcja 'Zdrowie… » więcej 2022-11-26, godz. 13:30 Opolskie: coraz więcej śmiertelnych wypadków. Apel policji i WORD do kierowców Kierowcy, noga z gazu - mocny apel policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. W listopadzie doszło już do kilku wypadków śmiertelnych, gdzie… » więcej 2022-11-26, godz. 12:15 Tym razem "Kataru" nie będzie! Narkotyki ukryte w dekoderze telewizyjnym [FILM] Dekoder telewizyjny z narkotykowym wkładem chciano przemycić na teren Zakładu Karnego w Brzegu. Służący tam pies tropiący nie dał się jednak oszukać… » więcej 2022-11-26, godz. 11:54 Zatrzymana za kradzież i handel "złotem głupców" Kradzież i oszustwo - za te dwa przestępstwa odpowie przed sądem 40-letnia kobieta. Jest podejrzana o kradzież złotych kolczyków oraz handel tzw. złotem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »