Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-12, 16:31 Autor: Piotr Wójtowicz

W OCR w Korfantowie będą leczyć chorych na COVID-19, ale tych, którzy już nie zarażają. To oznacza wstrzymanie przyjęć na oddziale ortopedii i rehabilitacji

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będą leczyć się chorzy na COVID-19. Takie są ustalenia po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. - Pierwsi pacjenci mają trafić do Korfantowa w przyszłym tygodniu, a obecny OCR na czas zwiększonej liczby zakażeń ma zostać przekształcony pocovidowy ośrodek rehabilitacyjny - wyjaśnia Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowa wojewody.
- Reasumując do szpitala w Korfantowie mieliby trafić pacjenci, u których stwierdzono zakżenie wirusem SARS-CoV-2, ale mowa tu wyłącznie o pacjentach, którzy już nie zarażają - mówi rzecznik wojewody, która uzasadnia, że przez taki zabieg zwiększona zostanie baza łóżkowa w województwie opolskim.

Szpital ma być gotowy na przyjęcie do 150 osób. Dyrektor do spraw medycznych OCR w Korfantowie Jarosław Szyszka uprzedza, że w tej sytuacji zaplanowane porady i zabiegi dotyczące problemów ruchowych odbędą się po przejściu zwiększonej fali zakażeń.

- Wojewoda zapewnił nas, że będzie to jak najkrótszy okres, żeby tylko wspomóc te szpitale, które obecnie leczą pacjentów covidowych. Niestety musieliśmy też wstrzymać przyjęcia na oddziale ortopedii i rehabilitacji.

Pytaliśmy również o czas zmiany działalności szpitala w Korfantowie. - Sytuacja jest trudna i to zależy od rozwoju pandemii. Modele matematyczne przewidują, że przesilenie będzie trwało do 3 - 4 tygodni - tłumaczył doktor Jarosław Szyszka i zapewnił, że pacjenci, którzy z powodu problemów ruchowych trafili już do OCR będą leczeni do końca terapii.

Przypomnijmy, wcześniej przekształcenie OCR w Korfantowie na szpital covidowy spotkało się z protestami środowiska medycznego. Dzisiaj Jarosław Szyszka tłumaczy, że zgodzono się, ponieważ według nowej propozycji do ich placówki mają trafiać osoby lżej chore albo pacjenci, którzy byli już leczeni na oddziałach covidowych.

- Zostaną jeszcze ustalone kryteria, jacy pacjenci będą nam przekazywani - precyzuje dyrektor do spraw medycznych w OCR, który dodał: - Również wojewoda pozytywnie odniósł się do naszych potrzeb związanych z zapotrzebowaniem na lekarzy medycyny ogólnej, którzy muszą nas wspomóc. Nasz personel także będzie leczył zakażonych COVID-19.
Jarosław Szyszka
Martyna Kolemba Gaschka

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 16:16 #SprzątamyDlaPolski po opolsku. W akcji uczniowie I LO Cała Polska, także Opole usuwa dziś śmieci ze swojej najbliższej okolicy. Trwa akcja 'Sprzątamy dla Polski', której inicjatorem jest Stowarzyszenie 'Dla… » więcej 2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »