Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-12, 16:31 Autor: Piotr Wójtowicz

W OCR w Korfantowie będą leczyć chorych na COVID-19, ale tych, którzy już nie zarażają. To oznacza wstrzymanie przyjęć na oddziale ortopedii i rehabilitacji

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będą leczyć się chorzy na COVID-19. Takie są ustalenia po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. - Pierwsi pacjenci mają trafić do Korfantowa w przyszłym tygodniu, a obecny OCR na czas zwiększonej liczby zakażeń ma zostać przekształcony pocovidowy ośrodek rehabilitacyjny - wyjaśnia Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowa wojewody.
- Reasumując do szpitala w Korfantowie mieliby trafić pacjenci, u których stwierdzono zakżenie wirusem SARS-CoV-2, ale mowa tu wyłącznie o pacjentach, którzy już nie zarażają - mówi rzecznik wojewody, która uzasadnia, że przez taki zabieg zwiększona zostanie baza łóżkowa w województwie opolskim.

Szpital ma być gotowy na przyjęcie do 150 osób. Dyrektor do spraw medycznych OCR w Korfantowie Jarosław Szyszka uprzedza, że w tej sytuacji zaplanowane porady i zabiegi dotyczące problemów ruchowych odbędą się po przejściu zwiększonej fali zakażeń.

- Wojewoda zapewnił nas, że będzie to jak najkrótszy okres, żeby tylko wspomóc te szpitale, które obecnie leczą pacjentów covidowych. Niestety musieliśmy też wstrzymać przyjęcia na oddziale ortopedii i rehabilitacji.

Pytaliśmy również o czas zmiany działalności szpitala w Korfantowie. - Sytuacja jest trudna i to zależy od rozwoju pandemii. Modele matematyczne przewidują, że przesilenie będzie trwało do 3 - 4 tygodni - tłumaczył doktor Jarosław Szyszka i zapewnił, że pacjenci, którzy z powodu problemów ruchowych trafili już do OCR będą leczeni do końca terapii.

Przypomnijmy, wcześniej przekształcenie OCR w Korfantowie na szpital covidowy spotkało się z protestami środowiska medycznego. Dzisiaj Jarosław Szyszka tłumaczy, że zgodzono się, ponieważ według nowej propozycji do ich placówki mają trafiać osoby lżej chore albo pacjenci, którzy byli już leczeni na oddziałach covidowych.

- Zostaną jeszcze ustalone kryteria, jacy pacjenci będą nam przekazywani - precyzuje dyrektor do spraw medycznych w OCR, który dodał: - Również wojewoda pozytywnie odniósł się do naszych potrzeb związanych z zapotrzebowaniem na lekarzy medycyny ogólnej, którzy muszą nas wspomóc. Nasz personel także będzie leczył zakażonych COVID-19.
Jarosław Szyszka
Martyna Kolemba Gaschka

Wiadomości z regionu

2021-05-08, godz. 12:45 "Takich miejsc na Opolszczyźnie jest przynajmniej kilkadziesiąt". Społecznicy wysprzątali zapomniany cmentarz koło… Wzięli rękawice, szczotki, grabie, worki i odpowiedzieli na apel w mediach społecznościowych. Grupa społeczników przyjechała do opolskiego Brzezia, aby… » więcej 2021-05-08, godz. 11:10 Raport MZ. W kraju 4765 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Opolszczyźnie potwierdzono 165 zachorowań Z powodu COVID-19 zmarło 109 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 312 osób. Minionej doby wykonano 63 455 test… » więcej 2021-05-08, godz. 10:45 Nowy gatunek prehistorycznego gada odnaleziony w Kocurach koło Dobrodzienia Skamieniałości kręgowców sprzed około 210 mln lat, w tym ryb dwudysznych, żółwi i nowego gatunku aetozaura - prehistorycznego gada przypominającego dzisiejsze… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 "Na razie wszyscy się cieszą z sytuacji, która jest, czyli że turystyka powoli jest odmrażana". Hotele wznawiają… W porannej rozmowie 'W cztery oczy' Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej mówił o wznowieniu od dziś (8.05) działalności hoteli… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 Za dwa miesiące zakończy się remont DW 454 w Ziemiełowicach. "Przy obecnej pogodzie roboty powinny być prowadzone… 2 lipca zakończy się przebudowa drogi w Ziemiełowicach. Obecnie ten prawie 3-kilometrowy fragment DW 454 między Jastrzębiem a Ziemiełowicami jest wyłączony… » więcej 2021-05-08, godz. 10:00 Opole: ponad 100 dzieci może nie dostać się do przedszkoli. W placówkach brakuje miejsc W opolskich przedszkolach zakończył się pierwszy etap rekrutacji. Już teraz wiadomo, że w tym roku nie wszystkie dzieci dostaną się do placówki. Obecnie… » więcej 2021-05-08, godz. 08:00 Gdzie można, budują ścieżki asfaltowe, a gdzie się nie da, ze specjalnej kostki przyjaznej rowerzystom Trwa budowa ścieżek rowerowych w Gogolinie. Obecnie powstają 4 takie trakty. Trzy z nich będą asfaltowe, co ułatwia jazdę na rowerze, rolkach czy poruszanie… » więcej 2021-05-08, godz. 07:45 12 mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka na lokatorów. Najpierw jednak muszą je wyremontować Gmina Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła właśnie kolejną procedurę wynajmu mieszkań do remontu, a skorzystać mogą np. mieszkańcy, którzy szukają dla siebie… » więcej 2021-05-07, godz. 22:00 Oddali hołd powstańcom, którzy sto lat temu bili się o Kędzierzyn-Koźle Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, posłanka Katarzyna Czochara, były senator Grzegorz Peczkis oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych i mieszkańcy… » więcej 2021-05-07, godz. 20:45 "Setna rocznica III powstania śląskiego - panorama powstań śląskich". W Opolu stanęła wystawa w formie fotoplas… Panorama powstań śląskich, to wystawa na wzór fotoplastykonu upamiętniająca setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Złożona z ośmiu elementów ekspozycja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »