Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-04-12, 16:31 Autor: Piotr Wójtowicz

W OCR w Korfantowie będą leczyć chorych na COVID-19, ale tych, którzy już nie zarażają. To oznacza wstrzymanie przyjęć na oddziale ortopedii i rehabilitacji

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. OCR]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie [fot. UM w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
Trwa przygotowanie pomieszczeń OCR do przyjęcia pacjentów z COVID-19 [fot. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie]
W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będą leczyć się chorzy na COVID-19. Takie są ustalenia po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. - Pierwsi pacjenci mają trafić do Korfantowa w przyszłym tygodniu, a obecny OCR na czas zwiększonej liczby zakażeń ma zostać przekształcony pocovidowy ośrodek rehabilitacyjny - wyjaśnia Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowa wojewody.
- Reasumując do szpitala w Korfantowie mieliby trafić pacjenci, u których stwierdzono zakżenie wirusem SARS-CoV-2, ale mowa tu wyłącznie o pacjentach, którzy już nie zarażają - mówi rzecznik wojewody, która uzasadnia, że przez taki zabieg zwiększona zostanie baza łóżkowa w województwie opolskim.

Szpital ma być gotowy na przyjęcie do 150 osób. Dyrektor do spraw medycznych OCR w Korfantowie Jarosław Szyszka uprzedza, że w tej sytuacji zaplanowane porady i zabiegi dotyczące problemów ruchowych odbędą się po przejściu zwiększonej fali zakażeń.

- Wojewoda zapewnił nas, że będzie to jak najkrótszy okres, żeby tylko wspomóc te szpitale, które obecnie leczą pacjentów covidowych. Niestety musieliśmy też wstrzymać przyjęcia na oddziale ortopedii i rehabilitacji.

Pytaliśmy również o czas zmiany działalności szpitala w Korfantowie. - Sytuacja jest trudna i to zależy od rozwoju pandemii. Modele matematyczne przewidują, że przesilenie będzie trwało do 3 - 4 tygodni - tłumaczył doktor Jarosław Szyszka i zapewnił, że pacjenci, którzy z powodu problemów ruchowych trafili już do OCR będą leczeni do końca terapii.

Przypomnijmy, wcześniej przekształcenie OCR w Korfantowie na szpital covidowy spotkało się z protestami środowiska medycznego. Dzisiaj Jarosław Szyszka tłumaczy, że zgodzono się, ponieważ według nowej propozycji do ich placówki mają trafiać osoby lżej chore albo pacjenci, którzy byli już leczeni na oddziałach covidowych.

- Zostaną jeszcze ustalone kryteria, jacy pacjenci będą nam przekazywani - precyzuje dyrektor do spraw medycznych w OCR, który dodał: - Również wojewoda pozytywnie odniósł się do naszych potrzeb związanych z zapotrzebowaniem na lekarzy medycyny ogólnej, którzy muszą nas wspomóc. Nasz personel także będzie leczył zakażonych COVID-19.
Jarosław Szyszka
Martyna Kolemba Gaschka

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 20:40 Śmieci coraz mniej, ale worki nadal zapełniają się. Niedzielna akcja sprzątania Gór Opawskich Około stu osób sprzątało dziś (17.10) Góry Opawskie. Przed południem uczestnicy ruszyli z polany w Cichej Dolnie, zbierając odpady na trasie Doliną Złotego… » więcej 2021-10-17, godz. 19:45 Raport dnia. 32 infekcje w regionie i ponad 2,5 tysiąca w kraju. Sześć klas PSP 2 w Opolu skierowano na kwarantannę… 32 kolejne zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie i 2523 w całej Polsce potwierdzono od wczoraj (16.10). Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w skali… » więcej 2021-10-17, godz. 19:00 Przez 3 godziny poszukiwali różnych gatunków ptaków nad kamionką Piast. "One są wszędzie, wystarczy spoglądać" Ponad 20 osób wzięło dziś (17.10) udział w kolejnym Opolskim Spacerze Ornitologicznym w stolicy regionu. » więcej 2021-10-17, godz. 17:30 Niedziela z kolejną akcją szczepień w opolskich parafiach. "Ludzie mają po drodze i nie trzeba specjalnie dojeżd… 16 parafii z całego województwa opolskiego włączyło się w dzisiejszą (17.10) akcję szczepień przeciw koronawirusowi. » więcej 2021-10-17, godz. 16:45 Dachowanie osobówki na DK 45. Wprowadzono ruch wahadłowy Uwaga kierowcy! Utrudnienie w ruchu na drodze krajowej nr 45 na trasie Opole - Kluczbork. » więcej 2021-10-17, godz. 16:44 Sześć klas PSP nr 2 w Opolu trafiło na kwarantannę. Potwierdzono zakażenie u jednego nauczyciela 1 przypadek koronawirusa w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu. » więcej 2021-10-17, godz. 16:29 Pożar domu jednorodzinnego w Dobrzeniu Wielkim. Jedna osoba poszkodowana Jedna osoba ucierpiała w pożarze domu w Dobrzeniu Wielkim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, około godziny… » więcej 2021-10-17, godz. 15:30 64-letnia kobieta wykrwawiła się w Paruszowicach. Wcześniej alarmowała policję o awanturze domowej Tragiczny finał awantury domowej w Paruszowicach (gmina Byczyna). 64-letnia kobieta wykrwawiła się w pobliżu domu swojego konkubenta. » więcej 2021-10-17, godz. 14:30 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »