Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-29, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

W połowie czerwca może ruszyć sezon nad Jeziorem Nyskim. Ostateczne decyzje zależeć będą od sytuacji epidemicznej

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Od 15 czerwca do końca sierpnia będzie trwał tegoroczny sezon kąpielowy nad Jeziorem Nyskim. Na razie nie wiadomo jednak, czy amatorzy wodnego szaleństwa będą mogli pojawić się na plaży.
Nysy radni przyjęli dziś (29.04) uchwałę określającą niektóre szczegóły funkcjonowania kąpielisk na terenie gminy. Jak jednak zauważa przewodniczący nyskiej rady miejskiej Paweł Nakonieczny, ostatecznie dostępność terenu rekreacyjnego będzie uzależniona od decyzji rządu w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

- Obowiązkiem rady gminy jest wyznaczenie miejsc do kąpieli. Zawsze na przełomie kwietnia i maja taką uchwałę podejmujemy. To jest też możliwość dla zarządcy kąpieliska do zorganizowania służb bezpieczeństwa, przygotowania ratowników, czy procedury administracyjnej związanej z obsługą, z wywozem nieczystości - tłumaczy.

Warto dodać, że na wniosek radnych, dzisiejsze obrady zostały po raz pierwszy zorganizowane częściowo w trybie online. To, jak wskazuje przewodniczący, efekt działań jeszcze z poprzedniej kadencji samorządu.

- Mamy bardzo dobry system do obsługi rady. To też jest moje staranie, aby taki system wspierał naszą pracę. Mamy program, który umożliwia głosowania za pośrednictwem tabletów, głosowania, które ustawodawca wprowadził tak naprawdę dopiero na początku tej kadencji, myśmy już je mieli 3 lata wcześniej - zwraca uwagę Paweł Nakonieczny.

Na sali obecni byli radni, którzy jeszcze przed rozpoczęciem sesji uczestniczyli w pracach komisji. Pozostali komunikowali się z resztą za pośrednictwem wideokonferencji.
Paweł Nakonieczny
Paweł Nakonieczny

Wiadomości z regionu

2021-09-21, godz. 21:00 Raport dnia: 8 nowych zakażeń w regionie i ponad 700 w kraju. Rząd rekomenduje trzecią dawkę szczepionki dla określonych… 8 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (21.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 kolejnych infekcjach… » więcej 2021-09-21, godz. 19:25 Duże utrudnienia na obwodnicy północnej Opola Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do jakiego doszło dziś (21.09) około 18.30 na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2021-09-21, godz. 18:00 Remont A4 idzie zgodnie z planem, ale utrudnienia potrwają jeszcze ponad rok Nie ma opóźnień przy remoncie kolejnego fragmentu opolskiego odcinka autostrady A4, ale kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - prace zaplanowane są… » więcej 2021-09-21, godz. 16:51 Zakończył się remont jednego z oddziałów Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Co… Kompleksowe odnowienie oddziału, doposażenie sali porodowej w niezbędny sprzęt, nowe łóżka porodowe, przebudowa pomieszczeń higieniczno - sanitarnych… » więcej 2021-09-21, godz. 16:15 Nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zaległy Dzień Edukacji Narodowej. Przyznano medale, wyróżnienia i n… Opolscy nauczyciele i pracownicy oświatowi zostali docenieni za swoją pracę. Podczas uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury odebrali z rąk wojewody opolskiego… » więcej 2021-09-21, godz. 16:00 Uczniowie z PSP nr 15 poznali tajniki pracy w MZK w Opolu. "Autobus jest bardzo fajny, bo jest pełno rur" Jak wygląda czyszczenie miejskiego autobusu, gdzie się naprawia pojazd oraz jak sprawdzane są bilety? Tego między innymi mogli dzisiaj (21.09) dowiedzieć… » więcej 2021-09-21, godz. 15:30 41-latek z Opolszczyzny miał organizować nielegalne walki psów, teraz odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze… Miał organizować nielegalne walki 'amstaffów' i karmić je testosteronem. Opolscy policjanci zatrzymali 41-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami… » więcej 2021-09-21, godz. 15:15 Politechnika Opolska nagrodzona w prestiżowym, międzynarodowym konkursie badawczym Politechnika Opolska we współpracy z uczelniami w Luksemburgu, Finlandii i Hiszpanii została laureatem międzynarodowego konkursu o nazwie ''CHIST-ERA''. W… » więcej 2021-09-21, godz. 14:26 Poranne pociągi z Opola do Nysy mają opóźnienie. Jest kilka przyczyn, ale niedługo powinno być lepiej [INTERWENC… Dlaczego poranne pociągi POLREGIO z Opola do Nysy jeżdżą z opóźnieniem? Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Łambinowic, która korzysta z kolei… » więcej 2021-09-21, godz. 13:23 Wciąż wielu kierowców decyduje się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu Ponad 2 tysiące kontroli i wykrytych 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu - to bilans akcji 'Trzeźwy poranek na A4'. Wczoraj (20.09)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »