Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-11, 18:45 Autor: Daniel Klimczak

Koronawirus nie zniechęcił amatorów wypoczynku nad wodą. Ostatnie dni przyciągnęły pierwszych plażowiczów nad Jezioro Nyskie

Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Jezioro Nyskie [fot. Daniel Klimczak]
Znoszenie części ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 i utrzymujące się do dzisiejszego popołudnia wysokie temperatury, przyciągnęły nad Jezioro Nyskie amatorów wodnej rekreacji.
Choć wypoczywających nad wodą jest mniej niż w poprzednich latach o tej porze, to służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie narzekają na nudę.

- 2 tygodnie temu rząd zniósł obostrzenia; plaże zostały dopuszczone już do użytku. Dużo ludzi pojawiło się też w związku z ładną pogodą, co przełożyło się na to, że my już musieliśmy interweniować kilka razy, ostatnio w sobotę dwie akcje ratunkowe były. Na plaży też ostatnio było ponad 200 osób - wskazuje prezes nyskiego WOPR-u, Jarosław Białochławek.

Plażowicze wskazują, że epidemia koronawirusa nie pozostała bez wpływu na zachowanie nad wodą.

- Wydaje mi się, że ludzi trochę już ta epidemia zmęczyła. Jest bardzo ciepło i siedzieć w domu, na przykład ja z dwójką dzieci, jest ciężko. Wykorzystuję każdy moment, żeby nad jeziorem był spokój i cisza i wychodzę wtedy z dziećmi - mówi pani Ilona.

- Widzę, ze jest na pewno dużo mniej ludzi; nie ma takiego natłoku. Wszyscy mają maski i odstępy są dość spore - zauważa pani Aleksandra.

- Przyjechałam z Wrocławia, gdzie jest taka duża panika i uciekłam tutaj, bo tutaj w ogóle tego nie czuć. Oczywiście ludzie chodzą w maseczkach, pilnują siebie, to zupełnie inne podejście - dodaje pani Ania.

Teren rekreacyjny nad jeziorem jest otwarty dla gości, mimo, że oficjalne rozpoczęcie sezonu jeszcze nie nastąpiło. Kierownik działu rekreacji i turystyki nyskiej Akwy Łukasz Bogdanowski zwraca jednak uwagę na konieczność zachowania dodatkowych środków ostrożności.

- Rzeczywiście już zaczyna się pojawiać naprawdę bardzo dużo ludzi. Zadbajmy jednak o cały rygor sanitarny, czyli pamiętajmy o maseczkach - apeluje.

Dodajmy, że oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego nad Jeziorem Nyskim zaplanowano na 11 czerwca. Ostateczne decyzje w tej sprawie będą jednak uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej i zaleceń rządu.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »