Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-05-13, 08:45 Autor: Daniel Klimczak

Filmy na dużym ekranie i kawa z całego świata. To pomysły na rozrywkę nad Jeziorem Nyskim w czasie pandemii

Kino samochodowe w Gdańsku [fot. Dominik Paszliński / UM Gdańsk]
Kino samochodowe w Gdańsku [fot. Dominik Paszliński / UM Gdańsk]
W Nysie może powstać kino samochodowe. Niewykluczone też, że coś dla siebie znajdą tam miłośnicy kofeiny. To pomysły na rozrywkę w czasach koronawirusa.
Idea wyświetlania filmów nad Jeziorem Nyskim to pomysł, który narodził się jeszcze przed wybuchem pandemii. Łukasz Bogdanowski, kierownik działu rekreacji i turystyki w nyskiej Akwie, zarządzający terenem przy jeziorze przyznaje jednak, że zagrożenie COVID-19 spowodowało konieczność pewnej zmiany planów.

- Chcieliśmy w tym roku rozpocząć festiwal filmowy, który miał również się odbywać na plaży, miała być to impreza 3-dniowa, weekendowa. Z tego powodu, że na razie nie możemy tego zorganizować, zastanawiamy się czy nie zorganizować takiej imprezy jak weekend filmowy na naszym parkingu - zapowiada.

Obecnie zarządcy terenu ustalają szczegóły z dystrybutorami filmów, jak i firmami mogącymi zapewnić odpowiedni sprzęt. Jeśli wszystko uda się zorganizować, seanse będą mogły odbyć się w lipcu.

To jednak nie koniec planowanych nowości, które mogą pojawić się na nyskiej riwierze jeszcze tego lata.

- Myślimy o festiwalu kawowym, rozmawiamy również z firmami, które zajmują się profesjonalnym parzeniem kaw. Może to też będzie taki dobry czas, żebyśmy mogli zasmakować kawy z różnych części świata przy naprawdę fajnych warunkach atmosferycznych i krajobrazowych - wskazuje Łukasz Bogdanowski.

Organizacja, jak i kształt imprezy będą zależały między innymi od wytycznych ze strony sanepidu w związku z trwającą epidemią.

Przypomnijmy, że tegoroczny sezon turystyczny nad Jeziorem Nyskim ma wystartować 11 czerwca.
Łukasz Bogdanowski
Łukasz Bogdanowski

Kultura i rozrywka

2021-09-20, godz. 12:55 18. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera przeszedł do historii Występem kwartetu smyczkowego Airis oraz klarnecisty Krzysztofa Zbijowskiego w kościele ewangelickim Księżnej Zofii w Pokoju zakończył się (19.09) 18. Festiwal… » więcej 2021-09-20, godz. 08:00 Nowy festiwal teatralny wchodzi do kalendarza kulturalnego Opola i regionu. "Teatr bez granic" ruszy w środę Międzynarodowe Spotkania Teatralne 'Teatr bez granic' to nowa propozycja w kulturalnym kalendarzu Opola. Większość spektakli między środą (22.09) a niedzielą… » więcej 2021-09-19, godz. 14:17 Przed nami barokowy finał 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla Dwa koncerty zamkną (19.09) 6. Festiwal Mikołaja z Koźla, w tym roku zawężony jedynie do formuły muzycznej. Na godzinę 16:00 w kościele pw. św. Zygmunta… » więcej 2021-09-19, godz. 13:24 Inauguracja 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Czterokrotne owacje na stojąco w trakcie koncertu i podwójny bis Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia 'Amadeus' prowadzonej przez Annę Duczmal-Mróz - tak zainaugurowany… » więcej 2021-09-19, godz. 12:25 O polskim i czeskim dziedzictwie niematerialnym rozmawiali ludzie kultury z Polski i Czech Zwyczaje i obrzędy praktykowane na Śląsku Opolskim oraz w okolicach Bruntala były tematem konferencji zorganizowanej w Domu EXPO w Opolu. Prelegenci z Polski… » więcej 2021-09-19, godz. 09:03 45. OKT: Lata 30. XX wieku w zwierciadle współczesności. "Panny z Wilka" z Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie 'Panny z Wilka' Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - to kolejny spektakl konkursowy 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. Przedstawienie… » więcej 2021-09-19, godz. 08:55 Zmarła Zofia Bielewicz - nestorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu W sobotę (18.09) zmarła najstarsza aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - Zofia Bielewicz. » więcej 2021-09-18, godz. 19:00 Kameralne składy i światowa literatura muzyczna na festiwalu weberowskim w gminie Pokój Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina w kameralnej obsadzie oraz jeden z kwartetów smyczkowych Dmitrija Szostakowicza zabrzmią podczas drugiego z trzech… » więcej 2021-09-18, godz. 16:30 Głubczyce na jazzowo. Dwie formacje studentów akademii muzycznej dadzą w niedzielę darmowy koncert Jazz Music Na Granicy to najnowsza koncertowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. W ramach projektu Śląskie Portamento realizowanego z funduszy… » więcej 2021-09-18, godz. 14:00 Skarby XV-wiecznej muzyki na 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla Muzyka renesansowa zabrzmi dziś (18.09) podczas drugiego dnia 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla. W tym roku, z powodu warunków pandemicznych, wydarzenie ograniczone… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »