Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-02-23, 10:00 Autor: Daniel Klimczak

Nad Jeziorem Nyskim odbędzie się festiwal gitarowy. To impreza nie tylko dla zaawansowanych muzyków

Gitara - archiwum [fot. Jan Mika]
Gitara - archiwum [fot. Jan Mika]
Ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Nyskim szykuje nie lada atrakcję dla gitarzystów, jak i osób, które dopiero chcą nauczyć się gry na tym instrumencie. Na początku lata ma się tam odbyć pierwsza edycja festiwalu gitarowego.
Planowany termin imprezy to 26 czerwca. Jak przyznaje Łukasz Bogdanowski z ośrodka Akwa Marina, inspiracją do jej zorganizowania są coroczne próby bicia rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku.

- Być może nie uda nam się tutaj bić wielkich rekordów, ale myślę, że to będzie dobra sprawa dla wszystkich osób, które mają gitarę w domu, bo warunkiem pojawienia się na ośrodku będzie przyniesienie ze sobą gitary, dobrze już nastrojonej. Wydamy oczywiście na tę okazję taki śpiewnik, żebyśmy mogli polskie utwory wykonać na jak najwięcej gitar - zapowiada.

Uczestnicy będą mogli także spędzić wspólnie czas i wymieniać się doświadczeniami przy ognisku. Co ważne, impreza będzie adresowana także do początkujących muzyków.

- Z pewnością zadbamy o to, żeby na scenie pojawiły się osoby, które poprowadzą uczestników. Przed samym wydarzeniem odbędzie się próba, więc jeżeli będą takie osoby, które jeszcze nie potrafią grać, ale są na tyle chłonne wiedzy, że w parę godzin są w stanie opanować chociaż jeden czy drugi utwór, to czemu nie - zapowiada Łukasz Bogdanowski.

Osobom tym, w opanowaniu podstawowych akordów mają pomagać instruktorzy z Nyskiego Domu Kultury.

Dodajmy, że festiwal odbędzie się w tym roku po raz pierwszy, jednak zarządcy ośrodka liczą, że wpisze się on na stałe w kalendarz miejskich imprez.
Łukasz Bogdanowski
Łukasz Bogdanowski

Kultura i rozrywka

2021-02-27, godz. 20:00 Nyski Dom Kultury wznawia działalność sceniczną. Widzowie mogli dziś zobaczyć premierę musicalu Prysły zmysły Nyski Dom Kultury wznawia występy przed publicznością. Pierwszym od kilku miesięcy spektaklem wystawionym na małej scenie im. Jerzego Kozarzewskiego był… » więcej 2021-02-27, godz. 15:00 Organy opolskiej katedry znów zabrzmią w słusznej sprawie Gratka dla miłośników muzyki organowej szykuje się podczas finału miesiąca w Opolu. Wszystko za sprawą koncertu z cyklu 'Organowe Inspiracje - Muzyczna… » więcej 2021-02-27, godz. 08:21 Premiera w Teatrze Ekostudio o śląskiej rodzinie, patriotyzmie i polskości 'Podrzucone słowa' to autorski spektakl Andrzeja Czernika, który stworzył scenariusz, wyreżyserował przedstawienie i nawet gra w prologu. To historyczna opowieść… » więcej 2021-02-26, godz. 15:00 Szanty zabrzmią w Paczkowie Opolski zespół szantowy Puzon Band wystąpi przed paczkowską publicznością w najbliższą sobotę (27.02). W czasie pandemii muzycy grali tylko w internecie… » więcej 2021-02-25, godz. 20:00 Premiera w Teatrze Ekostudio w Opolu w reżimie sanitarnym, ale z publicznością Opolski Teatr Ekostudio proponuje pierwszą w tym roku premierę z publicznością. W piątek (26.02) na deskach teatru zobaczymy przedstawienie historyczne zatytułowane… » więcej 2021-02-25, godz. 16:30 "Nowe Epifanie" 2021 z opolskim akcentem Trwający po raz 12. festiwal 'Nowe Epifanie' w tym roku przeniósł się do internetu. W ramach imprezy Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie prezentuje spektakle… » więcej 2021-02-25, godz. 14:00 Ruszył nabór wniosków do wiosennej edycji EDUKO Rozpoczęła się wiosenna edycja programu 'EDUKO - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021' w naszym województwie. W tym roku przewidziano dwa konkursy, w których na… » więcej 2021-02-25, godz. 12:00 "Cztery struny, czwarta symfonia" i dwóch wybitnych muzyków w Filharmonii Opolskiej Utytułowany wiolonczelista młodego pokolenia i wybitny polski dyrygent świętujący 50-lecie pracy artystycznej wystąpią w piątkowy (26.02) wieczór w Filharmonii… » więcej 2021-02-25, godz. 10:30 W Radiu Opole powstał audiobook o żołnierzu wyklętym - o Władysławie Załagowiczu, pseudonim "Felek" W poniedziałek 1 marca również na antenie Radia Opole będziemy obchodzili Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W nawiązaniu do obchodów aktor i historyk… » więcej 2021-02-25, godz. 09:00 Rusza nowa edycja projektu "Teatr!.Poczuj to!" Od 2013 roku Opolski Teatr Lalki i Aktora realizuje projekt edukacyjny skierowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin zatytułowany 'Teatr. Poczuj to!'. W… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »