Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-04, 16:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Wicemarszałek Stanisław Rakoczy: Monika Ożóg była najlepszą kandydatką na dyrektora MŚO. Przedstawiony przez nią program częściowo odnosił się do Łodzi

Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
- Także nie przeczytałem go literalnie - w ten sposób wicemarszałek Stanisław Rakoczy odpowiada na pytanie dotyczące treści programu, jaki miała złożyć Monika Ożóg startując na stanowisko dyrektora Muzeum Ślaska Opolskiego.
Przypomnijmy, ubiegając się o tę posadę w 2018 roku, miała wykorzystać część programu Jarosława Suchana, który wcześniej ubiegał się o funkcję dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi. Koncepcja kandydatki z Opola zawierała również stwierdzenie odnoszące się do Łodzi.

11 osobowej komisji konkursowej przewodniczył Stanisław Rakoczy, którego pytamy, czy ktoś z tego grona zauważył, że zwycięska koncepcja zwierała błąd merytoryczny typu: łódzkie społeczeństwo.

- Czytali go mniej lub bardziej dokładnie, natomiast ja nie pamiętam, aby ktoś kandydatce zadał pytanie, dlaczego w programie znajduje się stwierdzenie odnoszące się do Łodzi - mówi wicemarszałek. - Przyznaję, że tego programu nie przeczytałem literalnie, ale podczas takich prezentacji słucha się wystąpień kandydatów. Stanisław Rakoczy dodał, że program, który dwa lata temu zaprezentowała Monika Ożóg, był najlepszym spośród startujących kandydatów, dlatego na nią głosował.

Dzisiaj za sprawy kultury w urzędzie marszałkowskim odpowiada wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. Wczoraj (03.03) na naszej antenie stwierdził, że nie będzie wyciągał konsekwencji za to, że ktoś w komisji konkursowej nie doczytał koncepcji i nie wyłapał słów o Łodzi.

Jak można przeczytać na stronach BIP samorządu województwa, w gremium tym zasiadali również: Bartosz Kuświk i Violetta Rezler-Wasielewska jako reprezentanci ministerstwa kultury, Stanisław Nicieja i Janina Hajduk-Nijakowska jako przedstawiciele rady muzeum, Bogdan Kaczmar ze Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Jarosław Gałęza jak przedstawiciel Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu, Małgorzata Goc i Beata Wewiórka z NSZZ Solidarność przy MŚO oraz z ramienia organizatora, czyli UMWO - Stanisław Mazur i Agnieszka Kamińska.
Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2021-05-14, godz. 09:26 Senackie "nie" dla Bartłomieja Wróblewskiego. Komentarz senatora PiS Jerzego Czerwińskiego - Sytuacja wróciła do punktu wyjścia - tak wczorajszy (13.05) wynik głosowania w senacie nad kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich… » więcej 2021-05-14, godz. 09:24 Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla liczył na zysk z kryptowalut. Zamiast zarobić 30 tysięcy, stracił ponad 2 razy tyle Oszuści wciąż nie dają za wygraną. Ostatnio coraz częściej zwabiają swoje ofiary, kusząc je sporym zyskiem z handlu kryptowalutami. » więcej 2021-05-14, godz. 09:23 Koronawirus w kolejnej opolskiej placówce oświatowej. Kwarantanna dla przedszkolaków i ich nauczycielek Zakażenie potwierdzono w przedszkolu nr 29 w Opolu. Pozytywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-COV-2 otrzymał pracownik niepedagogiczny. » więcej 2021-05-14, godz. 07:00 Opolskie restauracje przygotowują ogródki na otwarcie. "Jesteśmy na finiszu, czekaliśmy na to z niecierpliwością" Opolskie restauracje szykują się do otwarcia ogródków. Po blisko siedmiu miesiącach od zamknięcia lokali i serwowania potraw tylko na wynos, od soboty (15.05)… » więcej 2021-05-13, godz. 20:20 Nyski PKS wciąż odmładza flotę. Przewoźnik kupił 9 "nowych" autobusów, a w planach są dalsze inwestycje Nyski PKS kontynuuje modernizację swojej floty autobusów. W ostatnim czasie przewoźnik nabył 9 pojazdów, które zastąpią najbardziej wysłużone jednos… » więcej 2021-05-13, godz. 20:15 Raport dnia: ponad 3700 nowych zakażeń w kraju i 176 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło 7 chorych [INFOGRAFIKA] 176 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 7 mieszkańców potwierdzono dziś (13.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-13, godz. 18:58 Do Brzegu mogą popłynąć wielkie pieniądze, by Odra nie wypłynęła z brzegów. Miasto liczy na modernizację systemu… Brzeg ma szansę zyskać skuteczniejsze zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Trwają konsultacje nowego Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym, który zakłada m.in… » więcej 2021-05-13, godz. 18:02 Policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola Opolska policja odnalazła ciało zaginionego 22-latka z Opola. Jak informowali mundurowi, poszukiwania zaginionego kończyły się w lesie w rejonie Obwodnicy… » więcej 2021-05-13, godz. 18:00 Gmina Nysa wyróżniona w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 Trwa Międzynarodowa Konferencja V4+ Coalition Pro Familia. Przedstawiciele polskiego rządu oraz Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają między innymi o polityce demograficznej… » więcej 2021-05-13, godz. 17:35 Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce będzie prowadzone przez WBP i Związek Niemieckich Stowarzyszeń… Otwarcie Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce coraz bliżej. Dzisiaj (13.05) podpisano porozumienie między Wojewódzką Biblioteką Publiczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »