Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-28, 10:00 Autor: Magdalena Szybińska

EUROWYBORY: "Koalicja Europejska się rozpadnie". Poranne komentarze w Radiu Opole

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Paweł Kampa [fot. Paula Hołubowicz]
Paweł Kampa [fot. Paula Hołubowicz]
- Błędy, które zostały popełnione przez Koalicję Europejską spowodują, że najprawdopodobniej za parę dni się rozpadnie - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, przewodnicząca opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości komentując wybory do Parlamentu Europejskiego.
- Okazało się, że w ramach Koalicji Europejskiej największą wygraną jest - proszę wybaczyć za to sformułowanie - PZPR. SLD, ale stara gwardia komunistyczna. Jeżeli pan Cimoszewicz wchodzi (do Parlamentu Europejskiego - red.) nie wydając ani złotówki, wchodzi pan Miller, a Platforma Obywatelska - teoretyczny trzon Koalicji Europejskiej - nie wprowadza współmiernej liczby swoich ludzi - powiedziała Porowska.

Dodała, że Platforma Obywatelska nadal popełnia te same błędy. - Usłyszeliśmy, że wygrali ci, którzy nie płacą podatków, którzy są niewykształceni, którzy nie rozumieją, którzy ochłapy zbierają z pańskiego stołu pisowskiego. Taka narracja powoduje, że niezrozumiała Koalicja Europejska w jakiś sposób chce traktować obywateli państwa.

- SLD wraca do gry - ripostował w "Poglądach i osądach" Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur partii. Przypomnijmy, Sojusz Lewicy Demokratycznej w skali kraju zdobył 5 mandatów na 22, które w sumie wywalczyła Koalicja Europejska.

- Pokazaliśmy, że w ramach tej koalicji potrafiliśmy zdobyć sporą liczbę mandatów. Z tego jesteśmy zadowoleni. Wiele osób prognozowało, że będzie to dużo mniej.

- O mały włos byłby także 6 mandat dla Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej - dodał Paweł Kampa.

W porannym komentarzu odniósł się także do słów wicewojewody Violetty Porowskiej, która stwierdziła dziś na naszej antenie, że tu cytat: "w ramach Koalicji Europejskiej największa wygraną jest - proszę wybaczyć - PZPR, czyli SLD i stara gwardia komunistyczna".

- Nie rozumiem, dlaczego to ma być negatywnie odbierane, to jest 50 lat naszej historii - stwierdził Paweł Kampa, sekretarz opolskich struktur SLD. - Bez 50 lat PRL nie byłoby 100- lecia niepodległości Polski. Nie możemy wpadać w ideologiczne klapki. To są wspaniali reprezentanci, szczególnie jeżeli o europarlamentarzystów, byli premierzy, ministrowie. Na pewno będą nas godnie reprezentować.
Violetta Porowska 1
Violetta Porowska 2
Paweł Kampa 1
Paweł Kampa 2

Wiadomości z regionu

2021-04-23, godz. 11:43 41-latek z powiatu opolskiego handlował alkoholem zza wschodniej granicy. Za nielegalny obrót odpowie przed sądem Mężczyznę podejrzanego o posiadanie i obrót nielegalnym alkoholem zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej w Opolu… » więcej 2021-04-23, godz. 10:55 MZ: ponad 10 tysięcy nowych przypadków zakażenia COVID-19 i 539 zgonów [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 858 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 293 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-23, godz. 10:30 Wolontariusze zapraszają do wspólnego sprzątania na Górze św. Anny EDefenders to grupa wolontariacka, która organizuje cykliczne akcje sprzątania śmieci w rejonie Parku Krajobrazowego Góra św. Anny. Do tej pory dzięki ich… » więcej 2021-04-23, godz. 10:00 Zaginęła 16-letnia Joanna Gibka z województwa łódzkiego Mieszkanka miejscowości Niechmirów w gminie Burzenin ostatni raz widziana była w miejscu swojego zamieszkania 26 lutego ok. godz. 21:20. » więcej 2021-04-23, godz. 09:40 "Zielony certyfikat" wkrótce pozwoli na poruszanie się po Unii Europejskiej. "Prace są zaawansowane" Unia Europejska pracuje na rozporządzeniem mającym na celu ułatwienie poruszania się po terenie Wspólnoty w czasie pandemii. Europoseł PiS Anna Zalewska… » więcej 2021-04-23, godz. 08:40 Skręcił w lewo mimo zakazu i doprowadził do czołowego zderzenia Na styku ulic Wrocławskiej i Niemodlińskiej w Opolu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. » więcej 2021-04-23, godz. 08:00 Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację Urząd gminy w Dąbrowie przejdzie kompleksową termodernizację. Oprócz docieplenia budynku zmienią się także pomieszczenia biurowe wewnątrz. Budynek zyska… » więcej 2021-04-23, godz. 07:00 Punkt szczepień przeciw COVID-19 w Strzelcach Opolskich jest już gotowy do pracy Punkt szczepień masowych w Strzelcach Opolskich przeszedł pozytywnie kontrolę sanepidu i Narodowego Funduszu Zdrowia. Starostwo strzeleckie rozpoczęło rejestrację… » więcej 2021-04-22, godz. 22:00 Baborów planuje zorganizować największy piknik militarny w regionie Pierwszy piknik militarny 'Południowa Opolszczyzna' - pod taką nazwą gmina Baborów zamierza zorganizować w tym roku największą tego typu imprezę w naszym… » więcej 2021-04-22, godz. 21:00 Ponad 600 piłkarskich koszulek zyska drugie życie i uszczęśliwi dzieci z krajów Trzeciego Świata w ramach akcji "Oddaj… Ponad 600 sportowych koszulek piłkarskich zebranych w ramach akcji 'Oddaj fejka' trafi do dzieci z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu. Inicjatorem akcji jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »