Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-28, 12:30 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podziękowali wyborcom za zaufanie i oddane głosy

K. Czochara, V. Porowska i A. Duda [fot. Witold Wośtak]
K. Czochara, V. Porowska i A. Duda [fot. Witold Wośtak]
"To dla nas ogromny sukces" - opolscy politycy Prawa i Sprawiedliwości tak oceniają wynik swojego ugrupowania podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na konferencji prasowej były podziękowania dla wyborców, którzy zagłosowali na PiS.
Podkreślono też duży wysiłek kampanijny Katarzyny Czochary i Sławomira Kłosowskiego, kandydujących w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS, zwróciła uwagę, że 5 lat temu poparcie dla jej partii w województwie opolskim było na poziomie 23 procent. - Teraz udało się osiągnąć ponad 38 procent - zaznacza. - Prawie podwoiliśmy to poparcie, co oznacza, że państwo zaufali nam. Co więcej, na 12 powiatów w połowie zwycięża Prawo i Sprawiedliwość Zjednoczona Prawica. I to zwycięża, w jaki sposób? Nie byłoby to jednak możliwe bez absolutnie wielkiej pracy naszych kandydatów. Odbijamy województwo opolskie i bardzo cieszymy się z tego.

Katarzyna Czochara podsumowała bardzo intensywną, w jej ocenie, kampanię wyborczą.

- To nie tylko wywieszone plakaty, banery i spoty. To również ogrom spotkań z mieszkańcami. Analizując moją kampanię wyborczą, mamy przejechane ponad 20 tysięcy kilometrów. To była naprawdę bardzo mocna i równie owocna kampania

Antoni Duda, poseł PiS wspierający opolskich kandydatów, podziękował wyborcom za zaufanie. - To nie jest za darmo. Nikt nie przebudził się i nagle, żeby ufać Prawu i Sprawiedliwości. Zaufanie jest konsekwencją naszej pracy. Starałem się pomagać i jechałem wszędzie tam, gdzie mogłem. Te spotkania były także bardzo potrzebne oraz pouczające dla mnie. Pokazujemy, co robimy w formie bezpośredniego przekazu. Przyjmujemy wynik z euforią i olbrzymią radością, ale bez triumfalizmu.

Przypomnijmy, że w skali kraju PiS zdobyło ponad 45 procent głosów, co daje 27 mandatów w Europarlamencie.
Violetta Porowska
Katarzyna Czochara
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 08:00 W starym przedszkolu w Rozwadzy mają powstać mieszkania komunalne Stojące od dekady puste, dawne przedszkole w Rozwadzy ma być przebudowane tak, żeby powstały w nim mieszkania komunalne. Gmina Zdzieszowice jest właścicielem… » więcej 2021-04-20, godz. 07:01 Utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa. Obowiązuje ruch wahadłowy [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy - spore utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa na wysokości stacji paliw Orlen. » więcej 2021-04-19, godz. 20:48 Zmarł prof. Stanisław Senft, były dyrektor Instytutu Śląskiego, naukowiec, znawca historii Śląska Nie żyje dr hab. Stanisław Senft, profesor Instytutu Śląskiego i Politechniki Opolskiej - informuje na stronie Instytut Śląski. » więcej 2021-04-19, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 7 tysięcy nowych infekcji, w tym prawie 200 na Opolszczyźnie. Ruszył pierwszy w regionie punkt szczepień… 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 194 nowe infekcje potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 282 nowych zakażeniach… » więcej 2021-04-19, godz. 20:00 Zarząd województwa opolskiego przyznał więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego Opole-Główne. Jest też… Dodatkowe milion 400 tysięcy złotych na budowę centrum przesiadkowego Opole Główne oraz milion 700 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych - to najnowsze… » więcej 2021-04-19, godz. 19:45 Ciężarówka w usterkami zatrzymana na DK 45 w Nowej Cerekwi Pęknięta tarcza hamulcowa i podłączony emulator AdBlue to nieprawidłowości, które inspektorzy transportu stwierdzili u słoweńskiego przewoźnika. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Młoda Lewica zachęca do zbiórki wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Młoda Lewica organizuje zbiórkę wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku [FILM] Trwają szczepienia w pierwszym uruchomionym na opolskim lodowisku punkcie szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mieszkańcy regionu, którzy już przyjęli… » więcej 2021-04-19, godz. 17:58 Gwałciciel psa spędzi w więzieniu mniej czasu. Skuteczna apelacja, ale oskarżyciel posiłkowy i tak jest zadowolony… Sąd Okręgowy w Opolu skrócił o dwa lata wyrok bezwzględnego więzienia dla Jarosława G. za wielokrotne gwałcenie swojego psa i znęcanie się nad nim. » więcej 2021-04-19, godz. 17:49 Na DK 46 we Frydrychowie wprowadzono ruch wahadłowy. Przyczyną wypadek, w którym są osoby ranne 3 osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. To skutek wypadku, do jakiego doszło na DK 46 Nysa - Paczków. Przed godziną siedemnastą na odcinku między Frydrychowem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »