Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-27, 16:15 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Pilc z optymizmem o wyniku swoim i całej Wiosny. Wskazuje też na problem Koalicji Europejskiej

Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Pilc [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Wynik mógł być lepszy, ale nowo powstała partia i tak ma swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim". Tak Jarosław Pilc, opolski kandydat Wiosny do Europarlamentu, komentuje wynik wczorajszego głosowania.
Formacja założona przez Roberta Biedronia zdobyła nieco ponad 6 procent głosów, co daje jej trzy mandaty.

- Wynik mógł być lepszy, ale to kapitał na jesienne wybory - ocenia Pilc. - Jest na czym budować i to cieszy. Dostrzegam natomiast problem opozycji jako całości, bo kolejny raz ona nie jest w stanie pokonać partii rządzącej. Myślę, że to jest problem przede wszystkim z przywództwem po stronie silniejszego partnera, czyli Platformy Obywatelskiej.

Na Opolszczyźnie w sześciu powiatach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a w sześciu Koalicja Europejska. Pilc nie jest zdziwiony tym faktem, bo jego zdaniem taki jest dziś realny układ sił w Polsce.

- Mam osobisty powód do zadowolenia, ponieważ zdobyłem 1557 głosów. Poparcie wzrosło, porównując do 40 głosów w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Zrobię wszystko, by w kolejnych wyborach zdobyć jeszcze więcej głosów. Tym samym chcę dołożyć cegiełkę do sformułowania rządu przez obecną opozycję po jesiennych wyborach.

Jarosław Pilc nie kryje zadowolenia wobec nieprzekroczenia progu wyborczego przez Konfederację. Nie jest również zaskoczony niewystarczającym wynikiem ruchu Kukiz'15, bo, jak przekonuje, poparcie dla tej formacji spada z roku na rok.
Jarosław Pilc 1
Jarosław Pilc 2

Wiadomości z regionu

2021-04-20, godz. 09:30 "Zabrakło dyskusji". Poseł Ryszard Galla komentuje zamieszanie wokół pomnika w Głogówku - Sposób procedowania tej sprawy wzbudza wątpliwości. Świadczy o arogancji pomysłodawcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Ryszard Galla, poseł Mniejszości… » więcej 2021-04-20, godz. 08:30 Epidemia nie zatrzymała działań kietrzańskiego stowarzyszenia "Jesteśmy Wyjątkowi". Cały czas prowadzi ono rehabilitację… Działające od siedmiu lat w Kietrzu stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej 'Jesteśmy Wyjątkowi', mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych… » więcej 2021-04-20, godz. 07:01 Utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa. Obowiązuje ruch wahadłowy [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy - spore utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa na wysokości stacji paliw Orlen. » więcej 2021-04-20, godz. 06:30 W starym przedszkolu w Rozwadzy mają powstać mieszkania komunalne Stojące od dekady puste, dawne przedszkole w Rozwadzy ma być przebudowane tak, żeby powstały w nim mieszkania komunalne. Gmina Zdzieszowice jest właścicielem… » więcej 2021-04-19, godz. 20:48 Zmarł prof. Stanisław Senft, były dyrektor Instytutu Śląskiego, naukowiec, znawca historii Śląska Nie żyje dr hab. Stanisław Senft, profesor Instytutu Śląskiego i Politechniki Opolskiej - informuje na stronie Instytut Śląski. » więcej 2021-04-19, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 7 tysięcy nowych infekcji, w tym prawie 200 na Opolszczyźnie. Ruszył pierwszy w regionie punkt szczepień… 1 zgon osoby zarażonej koronawirusem i 194 nowe infekcje potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 282 nowych zakażeniach… » więcej 2021-04-19, godz. 20:00 Zarząd województwa opolskiego przyznał więcej pieniędzy na budowę centrum przesiadkowego Opole-Główne. Jest też… Dodatkowe milion 400 tysięcy złotych na budowę centrum przesiadkowego Opole Główne oraz milion 700 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych - to najnowsze… » więcej 2021-04-19, godz. 19:45 Ciężarówka w usterkami zatrzymana na DK 45 w Nowej Cerekwi Pęknięta tarcza hamulcowa i podłączony emulator AdBlue to nieprawidłowości, które inspektorzy transportu stwierdzili u słoweńskiego przewoźnika. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Młoda Lewica zachęca do zbiórki wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Młoda Lewica organizuje zbiórkę wody mineralnej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. » więcej 2021-04-19, godz. 18:30 Mieszkańcy regionu szczepią się w nowym punkcie na opolskim lodowisku [FILM] Trwają szczepienia w pierwszym uruchomionym na opolskim lodowisku punkcie szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Mieszkańcy regionu, którzy już przyjęli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »