Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 20:15 Autor: Joanna Matlak

Drugi przetarg na budowę Centrum Usług Publicznych w Opolu zostanie ogłoszony w marcu

Centrum Usług Publicznych [mat. prasowe UMO]
Centrum Usług Publicznych [mat. prasowe UMO]
Poprzedni zakończył się fiaskiem, gdyż cena zaproponowana przez firmę była zbyt wysoka. Z ogłoszeniem kolejnego postępowania, miejscy urzędnicy się nie spieszyli, tłumacząc zwłokę sytuacją na rynku budowlanym, czyli. tzw. boomem cenowym.
Licząc na niższe ceny, miasto zdecydowało się nawet projekt nieco „odchudzić” - o czym mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola.

- W sensie kosztowym na rynku bardzo wzrosły kosztów pracy, ale to także kwestie konstrukcyjne czyli stal, beton, więc udało się nam nieco odchudzić część garażu podziemnego, co mam nadzieję, wpłynie na tę cenę - mówi Wujec.

Centrum Usług Publicznych potocznie nazywane drugim ratuszem, będzie miejscem, w którym mieszkańcy załatwią większość urzędowych spraw, np. odbiorą prawo jazdy, wyrobią dowód osobisty lub złożą wniosek na świadczenia społeczne.

Do budowy CUP-u jeszcze daleko, tym bardziej, że po ogłoszeniu drugiego przetargu miasto chce zbierać oferty aż do jesieni tego roku.

- Chcemy dać czas wykonawcom na przygotowanie się, co też być może zminimalizuje koszty – dodaje Wujec.

- Wstrzymują nas kwestie finansowe. My mamy zabezpieczone pieniądze na tę inwestycję w Wieloletniej Prognozie Finansowej, to jest około 50 mln złotych na ten projekt i myślę, że w marcu ten przetarg będzie ogłoszony, a rozstrzygniemy go jesienią. Damy dużo czasu na składanie ofert, na przygotowanie się wykonawców, licząc na to, że zoptymalizuje to kwestie kosztowe - mówi wiceprezydent.

CUP będzie czterokondygnacyjnym, nowoczesnym budynkiem, który powstanie w miejscu dawnej fabryki samochodów w rejonie ul. Ozimskiej i Plebiscytowej. Tuż obok powstanie bliźniaczy budynek Krajowej Administracji Skarbowej. Droga dojazdowa do budynków jest niemalże gotowa i pozostaje zamknięta.
Maciej Wujec
Maciej Wujec

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »