Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-07, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Centrum Usług Publicznych za dwa lata. Nadal nie rozstrzygnięto przetargu na budowę "nowego ratusza"

Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Centrum Usług Publicznych w Opolu z kolejnym poślizgiem. "Nowy ratusz" miał być oddany do użytku jesienią. Na razie nie ruszyła nawet jego budowa. Przetarg na realizację centrum został ogłoszony w marcu, ale urzędowi miasta nie udało się wyłonić jego zwycięzcy. Wykonawca, który jako jedyny zgłosił się do przetargu, zaproponował zbyt wysoką cenę.
- Pracujemy nad ostatecznym montażem finansowym tego projektu, żeby mógł się rozpocząć wiosną - mówi wiceprezydent Opola, Maciej Wujec. - Kolejny przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. My przyglądamy się po prostu rynkowi: rynkowi cen, rynkowi robocizny. Patrząc na to, jak przebiegają te postępowania przetargowe i co jest brane pod uwagę myślę, że realizacja tego projektu to jest około 18 miesięcy. Prawdopodobnie będziemy też punktować za skrócenie tego terminu. Jeżeli rozpocznie się to w przyszłym roku wiosną, to jest to około 1,5 roku wykonania.

W okolicach CUP ma powstać też budynek administracji skarbowej. Jak mówi Maciej Wujec, rozstrzygnięcie przetargu na budowę tego obiektu ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

- Realizacja dwóch projektów w jednym czasie może usprawnić prace - zaznacza Wujec. - Utrudnienia są mniejsze, bo równolegle przebiegają inwestycje i nie ma tak, że jedna się kończy, a druga zaczyna. Pierwszy etap inwestycji drogowych jest praktycznie zakończony. Myślę, że ta przestrzeń już w tej chwili się mocno zmieniła. CUP jest tak przewidziane, że jest to miejsce, gdzie można swobodnie dojechać, zaparkować, przyjechać autobusem i załatwić też wszystkie sprawy w jednym miejscu, w takim systemie kolejkowym.

W Centrum Usług Publicznych mają działać takie jednostki urzędu miasta jak: Miejski Zarząd Dróg, wydział spraw społecznych czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Budowa centrum ma kosztować około 40 mln złotych.
Maciej Wujec 1
Maciej Wujec 2

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »