Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-10, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Centrum Usług Publicznych w Opolu coraz bardziej realne. Urzędnicy zapowiadają, że przetarg zostanie rozstrzygnięty

Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. UMO]
Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. UMO]
Za 2 lata ma być gotowe Centrum Usług Publicznych w Opolu. Wszystko wskazuje na to, że uda się w końcu rozstrzygnąć przetarg na tę inwestycję. Wcześniejsze dwa zakończyły się fiaskiem ze względu na zbyt wygórowane oczekiwania oferentów.
Teraz miasto przetarg zorganizowało z Krajową Administracją Skarbową, której budynek ma stanąć obok CUP-u.

- Wpłynęło osiem ofert, czym jesteśmy mile zaskoczeni - informuje Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Opolu. - Oceniliśmy, że wspólny przetarg jest opłacalny. Pozwoli na uzyskanie lepszej ceny, dodatkowo będzie lepsza optymalizacja w czasie i kosztowa tej inwestycji. Wpłynęło osiem ofert od poważnych graczy rynkowych. Ceny były różne od 167 milionów złotych za dwa budynki do ponad 203 milionów złotych.

Do Centrum Usług Publicznych zostaną przeniesione między innymi Wydział Spraw Obywatelskich oraz Urząd Stanu Cywilnego. Łącznie w nowym biurowcu będzie pracowało około 300 urzędników.

- Przeniesiemy też wydziały, którym wynajmujemy pomieszczenia, a to roczny koszt 2 milionów złotych - tłumaczy Grzegorz Marcjasz, Sekretarz Urzędu Miasta Opola. - Jest to Miejski Zarząd Lokali Komunalnych, Miejskie Centrum Świadczeń i Wydział Lokalowy. Tym trzem jednostkom wynajmujemy teraz pomieszczenia przy ul. Ozimskiej. Do tego Miejski Zarząd Dróg, któremu wynajmujemy przy ul. Firmowej i Wydział Zarządzania Kryzysowego z ul. Sempołowskiej.

- To nie tylko kwestia pieniędzy, ale również bezpieczeństwa i wygody mieszkańców - zaznacza Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Ma to wiele różnych zalet. Chodzi nam o to, żeby wyciągnąć potężny ruch ze ścisłego centrum miasta. Również chodzi o to, żeby miasto mniej wynajmowało, a było właścicielem tego w czym prowadzi działalność. Daje to bezpieczeństwo mieszkańcom.

Najlepszą ofertę przedstawiła firma Warbud. Opole na Centrum Usług Publicznych wyda 72,5 miliona złotych. Biurowce staną u zbiegu ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.
Tomasz Maciaś
Grzegorz Marcjasz
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »