Radio Opole » Gospodarka
2019-06-11, 17:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Niebawem ma ruszyć kolejny przetarg w sprawie opolskiego Centrum Usług Publicznych

Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Wizualizacja Centrum Usług Publicznych w Opolu [fot. materiały prasowe UMO]
Opolski ratusz przygotowuje kolejny przetarg na budowę Centrum Usług Publicznych. Wcześniejsze nie zostały rozstrzygnięte ze względu na oferty, które przekraczały zakładany kosztorys.
Nowy przetarg ma być zorganizowany we współudziale z Krajową Administracją Skarbową, której siedziba ma być również przeniesiona w rejon ulic Ozimskiej i Plebiscytowej.

- Myślę, że to będzie znacznym ułatwieniem - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent Opola. - To byłby jeden wykonawca na dwóch inwestycjach. My byśmy nadzorowali własną inwestycję, a KAS własną. Natomiast wspólny wykonawca wyłoniony mógłby spowodować redukcję kosztów, chodzi o koszty stałe. Nie mielibyśmy dwóch wykonawców, na dwóch budowach, tylko jednego. To zawsze jest możliwe, że wówczas wykonawca zredukuje koszty. Na to liczymy.

Jak informuje Maciej Wujec pewne oszczędności zostały w tej inwestycji już wprowadzone.

- Ale nie są one kluczowe dla całości - zaznacza wiceprezydent Opola. - Zmieniliśmy konstrukcję fundamentową w garażach. To są takie rzeczy, które pozwolą zaoszczędzić trochę na kosztach stali. Natomiast w dalszym ciągu uważamy, że to jest budynek, który ma pewne standardy spełniać, więc projektowe odchudzanie go ma też swoje granice.

CUP ma być czterokondygnacyjnym nowoczesnym budynkiem, do którego mają zostać przeniesione niektóre wydziały urzędu miasta. Między innymi wydział polityki społecznej, zarządzania kryzysowego czy Miejski Zarząd Dróg.
Maciej Wujec
Maciej Wujec

Gospodarka

2021-09-21, godz. 10:15 Rusza budowa centrum przesiadkowego w Nysie. Od dzisiaj odjazdy i przyjazdy autobusów z innego miejsca Z uwagi na rozpoczynającą się budowę Centrum Przesiadkowego na dworcu PKS/PKP w Nysie, wszystkie autobusy PKS Nysa od dzisiaj (21.09) odjeżdżają z placu… » więcej 2021-09-20, godz. 17:00 Komiks, plakat, a może film? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? ZUS ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie materiału, który pokaże seniorom… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzeci w rankingu Związku Powiatów Polskich Powiat kędzierzyńsko-kozielski trzecim najbardziej rozwojowym powiatem w Polsce i pierwszym na Opolszczyźnie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas walnego zgromadzenia… » więcej 2021-09-20, godz. 12:00 Rynek w Ujeździe może być gotowy kilka miesięcy wcześniej, niż planowano O kilka miesięcy szybciej, niż planowano ma zakończyć się przebudowa rynku w Ujeździe. Jeszcze jesienią tego roku mają zniknąć utrudnienia drogowe i… » więcej 2021-09-20, godz. 10:16 85 tysięcy opolskich uczniów ze wsparciem w ramach programu "Dobry Start" Do połowy września na konta rodziców trafiło prawie 25 i pół miliona złotych, w kraju to miliard 138 milionów. » więcej 2021-09-18, godz. 10:30 "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20… » więcej 2021-09-17, godz. 17:30 Rosnące ceny i coraz chłodniejsze noce wywołały duży ruch w składach opału. "Czym prędzej, tym lepiej" Ruch w składach opału rośnie, podobnie jak ceny. Temperatury w dzień, ale przede wszystkim w nocy, są coraz niższe. Sprawdziliśmy więc, czy w połowie… » więcej 2021-09-17, godz. 13:30 Ważą się losy ustawy uszczelniającej zasady handlu w niedziele Trwają prace nad uszczelnieniem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Obecnie zakaz jest obchodzony przez sklepy, które zmieniają się w placówki pocztowe… » więcej 2021-09-17, godz. 06:00 Uczniowie z Olesna będą poznawać pracodawców w ramach lekcji. Otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery Szkolny Punkt Informacji i Kariery ma od wczoraj (16.09) Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Kolejne drogi wojewódzkie do przebudowy. ZDW w Opolu zainwestuje prawie 3 miliony złotych Kolejne drogi na Opolszczyźnie doczekają się remontu. Dziś (16.09) podpisano umowę na przebudowę fragmentu DW409 na odcinku Moszna - Zielina, drogi nr 494… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »