Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-17, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami

Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna [fot. Joanna Matlak]
4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat – Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kolejnych dzieci. W sobotę (15.12) został zatrzymany ojciec dzieci, partner kobiety, której wcześniej postawiono zarzut zabójstwa jednego dziecka. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego i przedstawiono mu 4 zarzuty pomocnictwa w zabójstwie własnych dzieci.
- Do tych zdarzeń doszło w sierpniu 2013 roku, w czerwcu 2015 roku, w sierpniu 2016 i w listopadzie bieżącego roku – mówi Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Faktem jest, że w piecu znajdującym się w jednym z pomieszczeń na terenie tej posesji ujawniono trzy worki foliowe w których znajdowały się szczątki dzieci. Jedno dziecko zostało zaś ukryte pod ziemią na terenie posesji - mówi Bar.

36-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Kluczborku w niedzielę (16.12) zastosował wobec niego tymczasowy, 3 miesięczny areszt.

- Wedle treści zarzutu mężczyzna ten wywierał presję psychiczną na matce dziecka, która sprowadzała się do tego, że nie akceptował i nie życzył sobie dalszych dzieci z tego związku. Akceptował fakt ukrywania ciąży przez matkę przed otoczeniem i fakt niekorzystania z opieki medycznej w trakcie ciąży - dodaje Stanisław Bar.

W piątek 27-letnia matka przyznała się do zabójstwa 1 dziecka, za co postanowiono jej zarzut, ale jej relacja procesowa wskazuje, że przyznaje się też do popełnienia innych przestępstw o tym charakterze. Kobietę aresztowano na 3 miesiące. Zarówno jej jak i jej partnerowi grozi dożywocie.

Przypomnijmy, para wychowywała już chłopca w wieku przedszkolnym. Dziecko umieszczono w placówce opiekuńczej, rodzina kobiety złożyła wniosek o ustanowienie ją rodziną zastępcza.
Stanisław Bar
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »