Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-15, 08:15 Autor: Joanna Matlak

Podejrzana o zabójstwo noworodka w areszcie. Czy zabójstw było więcej? "Praktycznie cały czas chodziła z brzuchem"

Doprowadzenie kobiety do sądu [fot. Joanna Matlak]
Doprowadzenie kobiety do sądu [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa postawiono Aleksandrze J. z Ciecierzyna koło Byczyny. Na jej posesji odkryto zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku prowadzi śledztwo w tej sprawie, dziś (14.12) decyzją sądu kobieta trafiła na trzy miesiące do aresztu.
Prokuratura postawiła kobiecie zarzut zabójstwa jednego dziecka, ale pojawiają się informacje, że tych dzieci i ich ciał może być więcej.

- Wszyscy widzieli, że ta kobieta chodzi w ciąży – mówią nam sąsiedzi, którzy poprosili o anonimowość.

- Podjechały usługi pogrzebowe i pomyślałam: czy ta kobieta urodziła martwe dziecko? Nie poszłam tym tropem, że to jest taka tragedia. I w momencie, kiedy zaczęły się telefony od znajomych, sąsiadów i najbliższych, bo ktoś gdzieś coś usłyszał to zaczęliśmy łączyć fakty, gdy zobaczyliśmy prokuraturę, wozy policyjne, te usługi pogrzebowe, które podjeżdżały praktycznie co 2-3 godziny. Widzieliśmy te białe rękawiczki na rękach i worki, które nosili. Moim zdaniem to były cztery worki.

Prokuratura na razie nie potwierdza informacji o tym, że ciał ma być więcej. Dziś odbyła się też sekcja zwłok jednego noworodka.

- Ujawnione zostały zwłoki jednego noworodka i kobieta stanęła pod zarzutem popełnienia zabójstwa jednego dziecka. Wstępnie ustalono, że urodziło się żywe. Matka tego noworodka miała urodzić dziecko, umieścić je w reklamówce, zawiązać ją i w ten sposób doszło do uduszenia dziecka - mówi Anita Dąbrowa-Derda z Prokuratury Rejonowej w Kluczborku.

Wczoraj (13.12) w prokuratorze podejrzana nie przyznała się do zarzucanego im czynu i złożyła wyjaśnienia, lecz dziś w trakcie postępowania ws. aresztu, przyznała się, ale odmówiła składania wyjaśnień.

- W naszym zainteresowaniu znajduje się partner tej kobiety, ale za wcześnie, by mówić, w jakiej roli procesowej wystąpi w tej sprawie – dodaje prokurator Dąbrowa-Derda.

Aresztowanej kobiecie grozi dożywocie.
Mieszkańcy Ciecierzyna
Anita Dąbrowa-Derda

Wiadomości z regionu

2021-09-18, godz. 13:00 Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie 'Lodołamacze 2021' w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki… » więcej 2021-09-18, godz. 13:00 Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami stolicy regionu. W niedzielę także piknik sportowo-rekreacyjny W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 19 września ulicami stolicy regionu przejedzie II Opolski Rajd Rowerowy. Wydarzeniu towarzyszyć… » więcej 2021-09-18, godz. 11:00 Opole: liceum numer 8 rozpoczyna współpracę z wydziałem nauk o polityce i komunikacji społecznej Uniwersytetu Opo… Udział w warsztatach z naukowcami oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych - to nowa oferta dla uczniów liceum ogólnokształcącego numer 8 w Opolu… » więcej 2021-09-18, godz. 10:50 Raport MZ: prawie 800 nowych zakażeń w kraju. W regionie przybyło 17 przypadków [INFOGRAFIKA] 797 nowych zachorowań to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w kraju. W tym czasie wyzdrowiały 522 osoby, a zmarło 14. » więcej 2021-09-18, godz. 09:47 Bez rejestracji i skierowania. Opolski oddział NFZ zaprasza na konsultacje w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci'' - O zrealizowaniu takiego pomysłu myśleliśmy od dawna - przyznała w rozmowie 'W cztery oczy' rzecznik opolskiego oddziału NFZ Barbara Pawlos zapraszając… » więcej 2021-09-18, godz. 09:00 Kierowcy w stolicy regionu łatwo nie mają. Szef opolskiego oddziału GDDKiA gościem Radia Opole Kierowcy w Opolu stoją ostatnio w korkach. Kilka trwających w tym samym czasie inwestycji drogowych w godzinach szczytu paraliżuje miasto. Stąd potrzeba rozbudowy… » więcej 2021-09-18, godz. 08:00 W niedzielę w Grodkowie po raz piąty pobiegną Tropem Wilczym. W dniu zawodów też można się zapisać W niedzielę (19.09) Grodków po raz piąty pobiegnie Tropem Wilczym. To już ostatni z pięciu biegów pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w regionie… » więcej 2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »